Image default
Kamp Alanları Marmaris

Çubucak Tabiat Parkı – Marmaris Çubucak Kamp Alanı

Çubucak Tabiat Parkı – İnbükü Orman Kampı

Çubucak Tabiat Parkı ziyaretçi akınına uğrayan alanlardan biridir.

Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak – İnbükü Orman Parkı Nerede?

Çubucak – İnbükü Orman Parkı, Muğla ilindedir. Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer alır. Konum itibari ile Marmaris merkezde bulunur.

Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak – İnbükü Orman Parkı Hakkında

Çubucak kampı, her anlamda ziyaretçilerine etkin hizmetler veriliyor. Öncelikle alanın şahane bir piknik alanı olduğunun belirtilmesi gerekir. Piknik yapmak için mangal yapmak serbesttir. Elbette, mangal için malzemeler ziyaretçiler tarafından temin edilmelidir.

Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı

Zira kampın çevresinde restoran ya da market benzeri bir yer yok. Bu nedenle; bu tür malzemeler alınamaz. Gerekli olan malzemeler ziyaretçiler tarafından getirilmelidir. Kampa en yakın market, yaklaşık olarak yirmi kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor. Ziyaretçiler, kendi karavanlarıyla alanda konaklama yapabilirler.

Bunun yanı sıra;

Ziyaretçilerin çadırlarıyla da gelme imkanları vardır. Bu durumlarda ziyaretçilerden yalnızca kamp ya da karavan için belirli bir tutar üzerinden ücreti alınır. Çadırı olmayan ziyaretçiler bu alandan çadır malzemeleri, buzdolabı ve kamp malzemeleri gibi ihtiyaçlar kiralayabilirler. Kiralama ücretleri de bakanlık tarafından belirlenmiştir.

Alanda verilen hizmetler için belirlenen ücretler, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından saptanan ücretler çerçevesindedir. Çubucak – İnbükü Orman Parkı, pandemi dolayısıyla pandemi kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermektedir. Tüm ziyaretçiler bu kurallara uygun davranmak durumundadır. Maske takılması, hijyene uygunluk ve sosyal mesafe kurallarına uyularak ziyaretler gerçekleştirilir.

İnbükü Orman Parkı
İnbükü Orman Parkı

Çubucak – İnbükü Orman Parkı Gezilecek Yerler

Çubucak – İnbükü Orman Parkı, cennetten bir köşedir. Mavinin yeşille buluştuğu bu alan doğasıyla görenleri etkisi altına alıyor. Çubucak kampı içinde ziyaretçilerin gezeceği birçok alan mevcut. Muğla Tabiat Parkı

READ  Kızılçukur Vadisi : Nevşehir'de Kızılçukur Günbatımı Vadisi
Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı

Orman içinde yer alan birçok mağara olması da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu mağaralar da ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. Aynı zamanda Çubucak Kampına oldukça yakın bir mesafede Baca ve Karabağlar yaylası bulunur. Buralarda mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Çubucak – İnbükü Orman Parkı’nda gezilecek yerlerden biri de Abdi Reis köyüdür. Özel aracı olan ziyaretçiler kolayca bu köyü ziyaret edebilirler. Araçla köye yirmi beş dakikada ulaşabilirler.

Çubucak – İnbükü Orman Parkı Ulaşım

Çubucak – İnbükü Orman Parkı’na ulaşım son derece kolaydır. İsteyenler araçlarıyla gidebilirler. Aracı olmayanlar içinde ulaşımda bir sorun yaşanmaz. Marmaris Tabiat Parkı Marmaris Datça karayolu üzerinden ulaşım mümkündür. Yaklaşık olarak 25 kilometrelik yolculuk sonrasında alana ulaşılır.

Marmaris Tabiat Parkı
Marmaris Tabiat Parkı

Alana özel araçla ulaşım mümkün. Özel araç ile gidecek olanlar Datça karayolu üzerinden yolculuk yapmalıdırlar. Datça karayolu üzerinden Marmaris merkeze doğru yol alınır. Yolculuk boyunca Çubucak orman kampı tabelası takip edilir.

Muğla Tabiat Parkı
Muğla Tabiat Parkı

Aracı olmayanlar minibüsle ulaşım sağlanır. Marmaris yönüne gitmekte olan minibüslere binebilirler. Minibüse binilip İnbükü mevkiinde inilmesi gerekir. İnildikten sonra yaklaşık olarak on dakikalık bir yürüme mesafesi vardır. Bu mesafe yüründükten sonra alana ulaşılır.

Marmaris Tabiat Parkı
İnbükü Orman Parkı
Muğla Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı

Tabiat Parkına Yakın Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yakamanastır Tabiat Parkı : Yeşilin Her Tonunu Barındıran Park

Hakan Karaduman

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

chebsra

Yorum Yaz