Image default
Eskişehir

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Eskişehir, Sivrihisar Gezilecek Yerler her yeri ile mükemmel bir bölgedir ve burada tarihin kalintisinin taşıyan birçok eser bulunmaktadır. Nasrettin Hocanın doğduğu köyü, Sivrihisar ‘in da yer aldığı Eskişehir’de eğlenceli bir gezi yapabilirsiniz. Sivrihisar gezilecek yerler arasında ise ilk olarak Nasreddin  hocanın evi gelmektedir.

Sivrihisar
Sivrihisar

Sivrihisar, Eskişehir’in bir ilçesidir ve burada gezilecek yerler ile birlikte yapılacak birçok etkinlik vardır. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi evleri ile Eskişehir’in en ilgi çekici ilçelerinden olan Sivrihisar, Nasreddin hocanın tarihi evinin yer aldığı bir yerdir. Duvarında Nasreddin hoca fıkralarının ve resimlerinin yer aldığı Sivrihisar Eskişehir’de iken mutlaka gezmeniz gereken yerlerdendir.

Frig Vadisi
Frig Vadisi

Frig vadisi Adını çevresindeki 3 sarp kayalıktan alan Sivrihisar, eski evleri ile turistlerinde ilgi odağı olmuş bir yer. Turizm merkezi özelliğine sahip Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin en yüksek tepesinde ise saat kulesi yer almaktadır. 5 günde bir kurulan saatin çanı her saat başı çalmaktadır. İlçenin simgesi halindeki bu çan, mimarisiyle turistlerin de ilgisini çekmektedir.

Eskişehir Sivrihisar Görülecek Yerler
Eskişehir Sivrihisar Görülecek Yerler

Pessinus Antik Kenti

İç Anadolu bölgesinin tarihi kentlerinden Eskişehir’de gezip, görülecek farklı birçok yer bulunmaktadır. Gezerken hayranlık duyacağınız Eskişehir’in en önemli ilçelerinden biri de Sivrihisar ‘dır. Nasreddin hocanın doğup büyüdüğü ilçe olan Sivrihisar’da ziyaret edilecek ilk yer Nasreddin hocanın evidir. İlçede gezilecek bir diğer önemli yer ise Pessinus Antik kentidir.

Frig Vadisi
Frig Vadisi

Pessinus Antik Kenti, Frigya ‘nın en önemli ticaret merkezidir ve burada  Pessinus ‘un kalıntıları haylen mevcuttur. İlçede görülmeye değer yerlerden olan Pessinus Antik Kenti, Ballıhisar köyünde yer almaktadır. Tapınakta bulunan gök taşı ise Ana tanrıçayı simgelemektedir. Tarihin izlerini taşıyan kalıntıların bulunduğu Pessinus’u ilçe gezinizde muhakkak ziyaret edin.

READ  Sarıcakaya Gezilecek Yerler
Pessinus Antik Kenti
Pessinus Antik Kenti

Balıkdamı Kuş Cenneti

Eskişehir’in önemli yerlerinden olan Sivrihisar ilçesinde Nasreddin hoca Köyünü görmeden geri dönmeyin. Muhteşem fıkraların tabela olarak asıldığı Sivrihisar ilçesinde farklı yerleri görebilir, burayı keşfedebilirsiniz. İlçede gezilmesi gereken yerlerden biri de Balıkdamı Kuş cennetidir. Sakarya nehrinin oluşturduğu Balıkdamı Kuş Cenneti, Türkiye’nin en büyük sulak alanlarındandır ve ilçede gezilecek doğal güzellik örneğinden biridir.

Sivrihisar ilçesinin gezilecek yerler listesinde olan Balıkdamı Kuş Cenneti, göz kamaştırıcı bir bölgedir. Mutlaka görmeniz gereken bu harika yerde büyük alanda sazlık, mevsimsel Gölcükler ve sulak çayırlar bulunmaktadır. İlçede yer alan doğal güzellikler arasındaki Balıkadamı Kuş Cenneti, bahar aylarında farklı birçok türden kuşu görebileceğiniz bir yerdir. Doğayla içice olacağınız bu harika yere ilçe gezinizde uğrayabilir, eşsiz güzellikleri daha yakından görebilirsiniz.

Balıkdamı Kuş Cenneti
Balıkdamı Kuş Cenneti

Sivrihisar Çevresinde Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Gezicini

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Gezicini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Eskişehir Porsuk Çayı | Gondol Turu ve Eğlencesiyle

Gezicini

Yorum Yaz