Image default
Eskişehir

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Eskişehir Seyitgazi gezilecek yerler nerelerdir? Eskişehir, görülmeye değer çok güzel yerlere sahip bir şehirdir ve Seyitgazi burada keşfedilmesi gereken ilk bölgedir. Eskişehir- Afyonkarahisar karayolu üzerinde bulunan bu ilçeye şehir merkezinden ulaşım sağlanmaktadır. Eskişehir gezilecek yerler arasında olan bu ilçeye vardığınızda ise karşınıza bir tepe çıkacaktır.

Seyitgazi
Seyitgazi

Yüksek bir tepe üzerine kurulu bu ilçede doğal güzellikler ve tarihi mekanlar bulunan birçok bölge bulunmaktadır. Özellikle gezerken hayranlık duyacağınız Seyitgazi ilçesinde ayrıca konaklamak için uygun mekanlar da vardır. İlçeye geldiğinizde ilk olarak burada bulunan konaklama mekanlarında yer ayırmanız yeterlidir.

Eskişehir Seyitgazi’de Görülmeye Değer Yerler

Seyit Battalgazi Türbesi

Seyit Battal Gazi Türbesi
Seyit Battal Gazi Türbesi

Eskişehir, ülkemizin tarihi ve turistik mekanlarına sahip bir şehirdir. Ayrıca bu şehrimizde keşfe açık çok güzel yerler bulunmaktadır. Seyitgazi ilçesi de bu yerlerden biridir ve burada ilk olarak ziyaret etmeniz gereken yer Eskişehir  Seyitgazi Türbesi mekanıdır. İlçe merkezinde bulunan bu türbe Selçuklular döneminde 1207-1208 yıllarında inşa edilmiştir.

Seyitgazi Külliyesi
Seyitgazi Külliyesi

Camii, türbe ve medrese yapılarının bulunduğu bu mimari, ilçede mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Bununla birlikte ülke dışından gelen turistler ve şehre yolu düşenler bu türbeyi ziyaret etmektedir.

Yazılıkaya Antik Şehri

Yazılıkaya Antik Şehri
Yazılıkaya Antik Şehri

Ayrıca Eskişehir ilinin önemli yerlerinden biri olan Yazılıkaya Antik şehri, kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır. Eskişehir Seyitgazi gezilecek yerler listesinde bulunan bu tarihi mekân ilçe merkezine oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. Tarihi bir mekan olan Yazılıkaya Antik şehri, Frig uygarlığı döneminden kalmadır.

Kızlar Manastırı

Kızlar Manastırı
Kızlar Manastırı

Seyitgazi ilçesinde görülmeye değer yerler arasında tarihi ve turistik birçok yer bulunmaktadır. Aynı zamanda Seyitgazi Türbesi de bu ilçede görebileceğiniz tarihi ve turistik bir mekandır ve merkeze yakın bir konumdadır. İlçede görülmeye değer tarihi yerler arasında bir de Kızlar manastırı bulunmaktadır. Kızlar Manastırı şehrin sakinleri tarafından Gerdek Kaya adıyla anmaktadır. Ayrıca burası Çukurca köyünün 500 m batısında, Dor mimari stilinde yapılmıştır. Bu harika yapının cephesinde iki sütun vardır. Helenistik cağından günümüze kadar ulaşmıştır. 1991 yılında restore edilen bu mimariyi ilçe gezinizde mutlaka ziyaret edin.

READ  Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Ayrıca ek olarak; Eskişehir’de görülmeye ve gezilmeye değer yerler ile ilgili buradan bilgi alabilirsiniz. Eskişehir’de gece hayatının nasıl olduğunu ise buradan öğrenebilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Gezicini

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Gezicini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Eskişehir Porsuk Çayı | Gondol Turu ve Eğlencesiyle

Gezicini

Yorum Yaz