Image default
Eskişehir

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Herkese selamlar bu yazımızda Eskişehir Sarıcakaya bölgesi için bir rehber hazırladık.Umarız faydalı olur hazırsanız başlayalım

Sarıcakaya
Sarıcakaya

İç Anadolu bölgesi, gezilecek ve görülecek yerleri ile muazzam bir yerdir ve burada ziyaret edebileceğiniz yerler arasında Eskişehir de bulunuyor. Eskişehir ilinin gezilecek yerlerinden biridir ve burada doğal güzellikleri ile meşhur bölgeler vardır. Dağlar ile çevrili bu ilçede domates yetiştirilmekte seracılık faaliyetleri uygulanmaktadır. Küçük bir yüzölçümüne sahip bu ilçede tarihi ve turistik yerlerin çok az olmasına rağmen burada görebileceğiniz güzel yerler bulunmaktadır. Laçin maden suyu kaynağı ile de bilinen bu ilçede keşfedilecek daha birçok güzellik bulunuyor. İlçenin 12 km doğusunda yer alan Laçin maden suyunun bulunduğu bölgeye gelerek, suyun tadına bakabilirsiniz. İnstagram

Sarıcakaya Ulaşım
Sarıcakaya Ulaşım

Sarıcakaya Ulaşım

Eskişehir ilinin gezilecek en güzel yerlerine sahip Sarıcakaya ilçesinde görülmesi gereken muhteşem bölgeler bulunuyor. Dağlar ile çevrilmiş olan bu güzel yerde doğal kaynaklar ve doğal güzellikleri keşfederek, Eskişehir gezinize renk katabilirsiniz. İl merkezine 56 km uzaklıkta yer alan Sarıcakaya ilçesine ulaşım sağlamak için ise Eskişehir Karayolunu kullanabilirsiniz.

Sarıcakaya’nın Tarihi

saricakaya
Sarıcakaya Tarihi

Eskişehir’de mutlaka gezmeniz gereken harika bir yer olan Sarıcakaya ilçesi, doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan Sarıcakaya’da ilk yerleşim yıllarının 1460 olduğu bilinmektedir. Camibekir mahallesinin birleşimi ile ilçe olan Sarıcakaya 18 .Yy’da Sarılar ve Baraklar aşiretinin yaşadığı yerdir.

Sarıcakaya Gezilecek Yerler
Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Eskişehir – Sarıcakaya Ne Yenir?

Sarıcakayada Ne Yenir?
Sarıcakayada Ne Yenir?

Sarıcakaya,  Eskişehir ilinin eski yerleşim yerlerinden biridir ve burada görülecek olağanüstü güzelliklere sahip bölgeler bulunmaktadır. Harika bir yer olan Sarıcakaya ilçesine geldiğinizde yemeniz gereken eşsiz tatlarda vardır. Burada tadabileceğiniz en güzel yiyecek ise bölgede yetiştirilen organik domateslerdir.

READ  Mihalıççık Gezilecek Yerler

Laçin Maden Suyu

lacin maden suyu
Laçin Maden Suyu

Sarıcakaya ilçesi, turistik bir ilçe değildir ancak burada yine de gezebileceğiniz muazzam güzellikler vardır. Eskişehir ilinin gezilecek yerleri arasında olan bu güzel ilçede doğal kaynaklarda vardır. Laçin maden suyu, bölgenin doğal kaynağıdır ve ilçe merkeze oldukça yakın bir mesafede kalmaktadır.

Sarıcakaya İlçesine Yakın Görülcek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Gezicini

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Eskişehir Porsuk Çayı | Gondol Turu ve Eğlencesiyle

Gezicini

Yorum Yaz