Image default
Eskişehir

Eskişehir Porsuk Çayı | Gondol Turu ve Eğlencesiyle

Eskişehir Porsuk Çayı

Ülkemizin en güzel yerlerine sahip Eskişehir ilinde, turistik ve tarihi yönleri ile meşhur birçok sayıda mekan bulunmaktadır. Eskişehir de yer alan tarihi mekanların dışında ayrıca doğal güzellikleri ile de meşhur olan bölgeler de vardır. Eskişehir Porsuk Çayı bu bölgelerin başında gelmektedir ve Eskişehir’de ilk olarak görülmesi gereken yerlerdendir. Muazzam ve eşsiz manzarası ile büyüleyici bir yer olan Eskişehir ilinin Porsuk Çayı bölgesi, şehrin simgesi konumundadır. Ilıman ve sıcak bir atmosferi olan bu bölge, etrafında bisiklet turu yapabileceğiniz, köprülerinde fotoğraf çekebileceğiniz harika bir yerdir. Eskişehir merkezine de yakın bir konumda bulunan bu yerde aynı zamanda dinlenme tesisleri ve restoranlarda bulunmaktadır. Keyifli vakit geçirip,  manzaranın tadını çıkarabileceğiz, biyere gelmek için ise şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Porsuk Çayı
Porsuk Çayı

Porsuk Çayı Özel Tekne Turu

Eskişehir ilinde gezip, görebileceğiniz tarihi ve doğal güzellikler ile çevrili birçok yer vardır. Porsuk Çayı da bunlardan biridir ve Eskişehir merkezine yakın bir mesafededir. Etrafında oturup, dinlenebileceğiniz kafelerin bulunduğu, köprülerinde fotoğraf çekebileceginiz bir doğal güzellik olan Porsuk Çayı, aynı zamanda tekne ile tur yapabileceğiniz eşsiz bir yerdir. Bot ve Gondol ile bu doğal güzelliği daha eğlenceli bir şekilde keşfedebileceğiniz tur ile Porsuk çayında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Porsuk Çayında tekne turu yapabilmek için ise 7,5 lira ücret ödemeniz gerekiyor.

Eskişehir Çayı
Eskişehir Çayı

Porsuk Çayı’nda Bulunan Kafelere Göz Atın

İç Anadolu bölgesinin tarihi ve turistik mekanlarına sahip ili Eskişehir’de ziyaret edilecek muazzam birçok bölge bulunuyor. Doğal güzellikleri ile meşhur olan bu bölgelerden biri de Porsuk Çayı’dır. Gezerken hayran kalacağınız bir bölge olan Porsuk Çayı, köprüleri ve manzarası ise eşsiz bir yerdir. Etrafında güzel mekanları ve kafeleri de bulunan Porsuk Çayı’nda dinlenerek, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çay içerken seyredebileceğiniz muhteşem bir manzarası olan bu bölgede bulunan kafelerden biri de Dante kafedir. Arena cafe ve Travelers cafe de bu mekanlardan biridir ve bu Porsuk Çayı manzarasını izleyebileceğiniz konumdadır.

READ  Eskişehir Hayvanat Bahçesi | Sazonova Parkı
Eskişehir Porsuk Çayı
Eskişehir Porsuk Çayı

Porsuk Çayı’na Nasıl Gidilir?

Eskişehir ilinin simgesi hâlinde olan Porsuk Çayı, eşsiz ve muazzam bir manzaraya sahiptir. Güzelliği ile göz kamaştırıcı bir yer olan Porsuk Çayı, farklı aktiviteleri uygulayabileceğiniz bir yerdir. Eskişehir’de iken mutlaka görmeniz gereken muhteşem bir yer olan Porsuk Çayı’na Nasıl Gidilir? Sorusuna gelecek olursak, bunun için tercih edebileceğiniz birden fazla alternatif bulunuyor. Bu alternatiflerden ilki ise tramvaydır ve Porsuk Çayı’na direk olarak ulaşabilmemiz için en kolay seçenektir.

Porsuk Çayı
Porsuk Çayı

Hızlı ulaşım yollarından olan Tramway ile İsmet İnönü durağında inerek, arka sokağa geçebilirsiniz. Porsuk Çayı bölgesine ulaşım sağlayabileceğiniz bir diğer yol ise trendir. Eskişehir durağında inerek, şehir merkezine 400 metre yürüyerek Porsuk Çayı bölgesine gelebilirsiniz. Kendi aracınız ile ulaşım sağlayacak iseniz, ilk olarak şehir merkezine gelip, buradan Doktorlar caddesine çıkıp, Adalar bölgesine geçmeniz gerekiyor.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Gezicini

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Gezicini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Yorum Yaz