Image default
Eskişehir

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler Eskişehir’in 2008 yılında büyük bir il olması kararıyla şehrin merkezinin ikiye bölünmesine ilçe merkez olan Tepebaşı, gezilecek yerleri ile ziyaretçilerin büyük ilgi duyduğu bir yerdir. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi evleri ile Eskişehir’in en güzel yerlerinden olan Tepebaşı gezi tatili için oldukça iyi bir tercihtir.

Tepebaşı
Tepebaşı

Eskişehir’in merkez ilçelerinden biri olan Tepebaşı gezilecek yerler listenizde bulunması gereken birçok yer vardır. Gezerken keyif alacağınız yerlere sahip Tepebaşı ilçesinde Osmanlı döneminin izlerini taşıyan mimarileri de görebilirsiniz.

Tepebaşı Gezilecek Yerler
Tepebaşı Gezilecek Yerler

Türkiye’nin önemli yerlerine sahip Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde iken buradaki tarihi ve doğal güzellikleri ile kaplı her yeri mutlaka gezin.

Eskişehir Tepebaşı Sazova Parkı Nuhun Gemisi
Eskişehir Tepebaşı Sazova Parkı Nuhun Gemisi

Büyük Şehir olması nedeniyle il merkezi ikiye bulunan Eskişehir’in merkez ilçelerinden biri de Tepebaşı ‘dır. Gezilecek harika yerlere sahip Tepebaşı ilçesinde Osmanlı döneminin özel mimarisine şahit olabilirsiniz. Eskişehir’de gezilecek muazzam yerlerin bulunduğu ilçe olan Tepebaşı’nı gezdikten sonra Odunpazarı ‘ni da gezebilirsiniz.

Eskişehir Tepebaşı Sazova Parkı
Eskişehir Tepebaşı Sazova Parkı

Tepebaşı İlçesi Ulaşım

Eskişehir ilinin merkez ilçelerinden olan Tepebaşı, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin yer aldığı son derece harika bir yerdir. İlgi çekici doğal güzelliklerin yer aldığı Tepebaşı ilçesinde Osmanlı devrinin değerli yapıt ve eserlerini görmek mümkündür. Eskişehir Gece HayatıYeni yapılmış projelerin de yer aldığı ve açıldığı Tepebaşı ilçesini şehirde iken mutlaka keşfetmelisiniz.

Sazova Parkı
Sazova Parkı

Büyük Şehir olan Eskişehir’in merkez ilçelerinden Tepebaşı, kültürel miraslara da sahip güzel bir yerdir.  Farklı yerleri keşfedip, gezmeye doyamayacağınız Tepebaşı ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için ise önceden rezervasyon yaptırıp, kiralık araba bulabilirsiniz. İlçeye ulaşımda aynı zamanda otobüs veya dolmuşları kullanabilirsiniz. Farklı birçok alternatif ile Tepebaşı ilçesine ulaşım sağlamanın kolaylığı ile birlikte buraya sizde gelebilir, hem doğal güzellikleri, hem de eğlence parkurlarının da eğlenebilirsiniz.

READ  Beylikova Gezilecek Yerler
Sazova Parkı
Sazova Parkı

Tepebaşı Sazova Parkı

2008 yılında büyük şehir olan ve bu nedenle il merkezi ikiye bölünen Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi, tarihi yapıtların ve doğal güzelliklerin olduğu bir yerdir. Rengarenk görüntüsü ile muazzam sokaklara sahip Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde gezilecek en güzel yerlerden biri de Saz ova parkıdır. konum Ülkemizin en büyük parkı olan Sazova Parkı, içinde bulunan yapıları ile oldukça ilgi çeken bir yerdir.

Sazova Parkı
Sazova Parkı

Eskişehir ilimizin önemli ve güzel yerlerinden olan Tepebaşı, gezerken büyük keyif alacağınız bir yerdir ve burada ilginizi çekecek birçok farklı yapıt bulunmaktadır. Masal gemisi, ağaç evler, şato, yapay bilim ve deneyim merkezi, korsan gemisi, Sabancı uzay evi gibi birçok ilgi çeken tasarı bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız Sazova Parkı ise tam merkezde yer alıyor.

Tepebaşı Sazova Parkı
Tepebaşı Sazova Parkı

Eskişehir’in görülmeye değer muazzam ilçelerinden olan Tepebaşı’nda görülecek yerler arasında olan Sazova Parkı, ilçede görmeniz gereken en güzel bölgedir. Tepebaşı gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken Sazova parkını gezerken burada Türkiye’de pek çok ünlü firmanın masal şatosunu göreceksiniz. Ülke için önemli bir park olan Sazova Parkı, çok evleneceğiniz bir yerdir ve burası merkeze oldukça yakın bölgededir.

Japon Bahçesi Eskişehir
Japon Bahçesi Eskişehir

 

Japon Bahçesi

Eskişehir’in görülmeye değer muazzam ilçelerinden Tepebaşı’nda vakit geçirmenin keyfi bir başkadır.  Turistlerin de ilgisini çeken güzelliğe sahip Tepebaşı’nda görülecek doğal güzelliklerden Japon bahçesi harika bir yerdir. Eskişehir Gezilecek Yerler Bölgenin hayranlık uyandıran en güzel yerlerinden olan Japon bahçesi ilçenin tam merkezinde yer alıyor. İnstagram Resimleri

Japon Bahçesi Eskişehir
Japon Bahçesi Eskişehir

Tepebaşı ilçesi, gezilecek her yeri ile muazzam bir güzelliğe sahiptir ve burada yapılacak birçok şey vardır. Japon Bahçesi, Eskisehir’in en güzel yerlerindendir ve burada doğal güzellikleri yakından tanımak mümkündür. İlçenin popüler ziyaret noktalarından olan ve 2010 yılında Eskisehir Belediyesi Japon Türk kültürel değişim derneğinin açtığı bu parka ilçeyi gezinizde sizde gelebilirsiniz.

READ  Eskişehir'in En İyi Kafeleri
Japon Bahçesi Eskişehir
Japon Bahçesi Eskişehir

Eskisehir’in gezilecek en güzel yerlerinin bulunduğu Tepebaşı ilçesinde doğal güzellikler oldukça ilgi çekmektedir. Gölet, köprüler, yürüyüş alanları, şelale, Amfi tiyatro ve cafenin de yer aldığı Japon bahçesinde vakit geçirmek oldukça eğlenceli ve keyiflidir. Doğal güzelliklerin bir parçası olan Eskisehir Belediyesinin ziyarete açtığı bu bahçeyi ilçeyi gezinizde sizde görmeye gelmelisiniz.

Havuz Kent Park Eskişehir
Havuz Kent Park Eskişehir

Kent Park

Eskisehir’de tatil ve gezi için gidilecek farklı birçok yer ve mekan bulunmaktadır. Gezginlerin uğrak noktalarından olan ve güzel yerlere sahip olan Eskisehir’in gezilmeye değer yerlerinden olan Tepebaşı ilçesi, muazzam bir yerdir. Tepebaşı’nda gezilecek yerler arasında ise Kent park bulunmaktadır.Konumu  Manzara olarak dikkat çeken ve ziyaretçilere kendini hayran bırakan Kent parka ilçeyi gezinizde sizde gelebilir, burada eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

 

Kent Park Eskişehir
Kent Park Eskişehir

Eskişehir ilinin güzel yerlerine sahip Tepebaşı ilçesinde gezilecek yerler ile birlikte yapılacak birçok eğlenceli aktivite bulunmaktadır. Eskişehir otagarinin hemen arkasında yer alan Kent park, Tepebaşı ilçesinin en güzel manzarasına sahip olan bir bölgedir. Su kaydiraklarinin olduğu muhteşem kent parka geldiğinizde burada harika bir tatil yapabilirsiniz.

Kent Park Eskişehir
Kent Park Eskişehir

Tepebaşı ilçesinde eğlencenin adresi olan Kent park, yürüyüş parkurları, Gölet, Cafe ve restoranların yer aldığı harika bir yerdir. İlgi çekici güzelliğe sahip olan Kent parkta su sporları ile ilgilenebilir, burada keyifli saatler geçirebilirsiniz. Türkiye’de bulunan tek yapay göle sahip Kent parka Tepebaşı ilçesinde iken kesinlikle ugramalisiniz.

 

Sazova Parkı121Sazova Parkı66Sazova Parkı56Sazova Parkı55Sazova Parkı54Sazova Parkı44Sazova Parkı14Sazova Parkı13Sazova Parkı5Sazova Parkı4Sazova Parkı3Sazova Parkı1Sazova ParkıSaz ova ParkıKent Park32Kent Park5Kent Park3Kent Park1Kent ParkJapon Bahçesi5Japon Bahçesi2Japon Bahçesi3Japon Bahçesi1Japon Bahçesi

Bu Bölgede Diğer Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Gezicini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Eskişehir Porsuk Çayı | Gondol Turu ve Eğlencesiyle

Gezicini

Yorum Yaz