Image default
Eskişehir

Eskişehir Gürleyik Şelalesi , Nerede? Nasıl Gidilir?

Eskişehir Gürleyik Şelalesi

Gürleyik Şelalesi
Gürleyik Şelalesi

Eskişehir ilinin saklı güzelliklerinin bulunduğu nüfusuyla ve gelişmişliği ile ilgi çekmeyi başaran Mihalıççık ilçesinden bulunan gürleyik şelalesi doğayla iç içedir. Gürleyik şelalelisinin ismi yakınlarında bulunan gürleyik çayından gelmekte olup şelale küçük ve tatlı köyde bulunur.

Gürleyik Şelalesi
Gürleyik Şelalesi

Gürleyik şelalesi devlet tarafından korunma altına alınmış, Türkiye’nin milli parklarından ilan edilmiştir. Ancak özel kurallar çerçevesinden ziyaretçilerine açılmış olması şelalenin gelecek nesillere de doğal güzelliğini yansıtabilmesi için gerekli olan maddelerindendir.  Doğa sevenlerin mutlak adresi olması, Eskişehir Gürleyik şelalesi için değerini belirtiyor. Sizlere hazırladığımız gürleyik şelalesinin doğa manzarasının güzelliğini ve muhteşem mavisinin ne kadar koyu olduğunu listemizde görmenizi isteriz.

Gürleyik Şelalesine Nasıl Gidilir?
Gürleyik Şelalesine Nasıl Gidilir?

Gürleyik Şelalesine Nasıl Gidilir?

Eskişehir iline 120 kilometre uzaklıkta bağlı olduğu Mihalıççık ilçesine ise sadece 27 kilometre uzaklıkta yer alan gürleyik şelalesine ulaşım biraz virajlı yollardan sonra doğa harikası yere ulaşım mümkündür. Gürleyik Şelalesi Nerede diyorsanız işte cevabı. Aslında Eskişehir Ankara üzerinde bulunan şelaleye ulaşımınızı kendi rahat aracınızla sağlamak için yol üzerinde bulunan yunus emre türbesinden hemen dönerek solunuzda kalmaktadır. Gürleyik şelalesine Mihalıççık ilçe merkezinde ulaşım gerçekleştiren otobüsleri de kullanabilirsiniz.

eskişehir gürleyik şelalesi
Eskişehir Gürleyik Şelalesi

Gürleyik Şelalesi Ücreti

Mihalıççık ilçesinden bulunan gürleyik şelalesi için Eskişehir’in yeşil atan kalbi tabirini kullanmak oldukça yerinde oluyor. Peki, bu doğal güzelliği ile görenlerin tekrar gelmek için sabırsızlandığı Gürleyik Şelalesi Ücreti ne kadar diye soruyor gibisiniz. Kendi aracınızla 5 TL eğer serbest yürüyüşle giriş yapmak isterseniz 2 TL oluyor. Eğer şelalenin güzelliğini akşam vaktinde de görmek için kamp yapmak isterdeniz ise 10 TL gibi makul bir ücret ödemeniz gerekiyor.

READ  Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gürleyik Şelalesi Özellikleri

eskişehir gürleyik şelalesi
Eskişehir Gürleyik Şelalesi

 

Derinliğini 5 metre yüksekliği ise yaklaşık 4 metre civarında olan gürleyik şelalesin özelliklerini saymak bitmek olduğunu söylemek isteriz. Şelalenin suları dereden geldiği için özellikle yaz aylarında yüzmek için oldukça elverişli olması sadece bu özelliğinden dolayı yılda milyonlarca yerli ve yabancı turistin uğrak adresi haline gelmiştir.

Gürleyik şelalesinin tertemiz, buz gibi suları, berrak olan göletiyle doğanın muazzamlığını yansıtıyor. Şelalenin hemen yanında yemek içmek için oldukça küçük lezzetli büfeler bulunuyor. Ayrıca macera severin vazgeçilmez tutkusu olan gürleyik şelalesi doğa yürüyüşleri ve hafta sonu için piknik yapmak için huzurlu, sakin yerlerdendir. Yaz mevsiminde şelalede farklı su sporlarını da deneyerek keyifli ve çılgın anlarınıza bir yenisi eklemeye ne dersiniz.

Gürleyik Şelalesi Ziyaret Saatleri

 

eskişehir gürleyik şelalesi
Eskişehir Gürleyik Şelalesi

Adeta doğal bir havuz görünümündeki biçimiyle göz alıcı hale gelen gürleyik şelalesinin herhangi bir ziyaret günü ve ziyaret saati bulunmaması gelmek isteyen herkes için oldukça iyi özelliği oluyor. Eskişehir ve Mihalıççık ilçesi için önemi ve değeri gezilecek yerlerin başında geliyor. Günün her saatinde mangalınızı alıp doğa güzelliğini görmek, derin bir nefes almak için sizler de listenize kesinlikle ekleyin. Saklı olan cenneti hemen keşfetmek için rotanızı gürleyik şelalesine çevirin.

Adres: Gürleyik, 26900 Mihalıcçık/Eskişehir

 

Eskişehirde Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tepebaşı Gezilecek Yerler

Gezicini

Sivrihisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Seyitgazi Gezilecek Yerler

Gezi Cini

Sarıcakaya Gezilecek Yerler

Gezicini

Odunpazarı Gezilecek Yerler

Gezicini

Mihalıççık Gezilecek Yerler

Gezicini

Mahmudiye Gezilecek Yerler : At Yetiştiriciliği İle Ünlü İlçe

Gezicini

Günyüzü Gezilecek Yerler

Gezicini

Eskişehir’in En İyi Kafeleri

Gezicini

Yorum Yaz