Image default
Çanakkale

Gökçeada Plajları : Tatile Gidecekler İçin Gökçeada Koyları

Gökçeada Plajları

Gökçeada Plajları
Gökçeada Plajları

Gökçeada plajları çok zengin alternatiflerini herkese sunuyor. Tam bir tatil cenneti. Berrak, temiz denizi, sıcak, altın rengi kumsallarıyla yerli olduğu kadar yabancı turistlerinde vazgeçilmezlerinden biri.

Gökçeada Plajları
Gökçeada Plajları

Gökçeada’ da rüzgar kuzeyden eser. Dolayısıyla adanın güneyinde kalan plajlar her zaman daha fazla tercih ediliyor. Doğal güzellikleri, temiz havası, denizi ve hizmetleriyle adanın plajları keyifli tatil için tercih edilecek en ideal yerdir.

Gökçeada Plajları
Gökçeada Plajları

Aydıncık Plajı

Altın rengi kumlarıyla 1200 metre uzunluğunda bir plajdır. Aydıncık plajı, deniziyle ve havasıyla en sık tercih edilen plajlardan bir tanesi. Doğal yapısıyla dikkat çekiyor. Rüzgar tutan bir olması sebebiyle sörf yapmaya elverişli.

Plajda yer alan pek çok tesis sörf club olarak hizmet veriyor. Sörfle ilgilenenler bu tesislerden özel ders alma imkanına sahipler. Özellikle son yıllarda Bulgar sörfçülerin uğrak yerlerinden biri.

Aydıncık Plajı
Aydıncık Plajı

Aydıncık plajında yeme ve içme ihtiyaçları rahatlıkla karşılanıyor. Plajın çevresinde pek çok işletme mevcut. Gerek yerme içme ihtiyacı için gerekse dinlenmek için tercih edilebiliyor. Plaja girmek için her hangi bir ücret ödenmiyor. Şemsiye ve şezlong kiralamak da mümkün. Konumu

Gökçe Ada Sahili Denizi
Gökçe Ada Sahili Denizi

Yuvalı Plajı

Yuvalı plajı, Gökçeada merkezine ortalama 22 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Plaj tam olarak adanın güneybatısındadır. Tepeköy yolunun güneyine doğru gidildiğinde plaja ulaşılır.

Tanecikli ve altın sarısı kumsalı görenleri etkisi altına alıyor. Deniz tertemiz ve çarşaf gibi uzanıyor. Özellikle sakin ve huzur dolu bir tatil keyfi sürmek isteyenler için en ideal yerlerden biri.

Yuvalı Plajı
Yuvalı Plajı

Yuvalı plajı çevresinde pek çok işletme var. Bu sayede ziyaretçiler her ihtiyaçların ı karşılayabiliyorlar. Bu plaj Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan personel davetiyesi ile ziyaretçi kabul ediyor. Dışarıdan gelen ziyaretçilere kapalı durumdadır. Konumu

READ  Ezine Gezilecek Yerler
Gökçe Ada Koyları ve Plajları
Gökçe Ada Koyları ve Plajları

Gizli Liman

Adına münhasır bir plajdır. Zira gizli kalmış bu liman gizli bir cennet gibi. Uğurlu köyünde yer alan balıkçı limanından sağa doğru dönüldüğünde plaja varılıyor. Gizli liman kumsalı ince kumlardan meydana geliyor. Bu özelliğiyle ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Gizli Liman Gökçeada
Gizli Liman Gökçeada

Çam ağaçlarının önünde uzanan kumsalında mis gibi hava solumak mümkün. Koyda duş, WC, büfe mevcut. Ziyaretçiler tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Aynı zamanda çok yakın olan Uğurlu Köyüne giderek lezzetli yöresel yiyecekler yiyebilirler. Konumu

Pegasus Beach Gökçeada

Tuz Gölü yanında olup ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Plaj adanın güneydoğusundadır. Çarşaf gibi uzanan alabildiğine mavi denizi, sımsıcak temiz kumsalıyla harika bir tatil keyfi sunuyor.

Plajdaki tesisler ziyaretçilere yeme içme ihtiyaçları için hizmet veriyorlar. İnstagram’da Tesisler koronavirüs önlemlerine uygundur. Hijyen bakımından da beğeni topluyor. Tesis içinde gün boyunca keyifli dakikalar ve farklı akitivteler yapmak mümkün. Konumu

Pegasus Beach Gökçeada
Pegasus Beach Gökçeada

Uğurlu Plajı

Adanın en batısında yer alan plajlardan biridir. Uğurlu plajının bir bölümü kumsal olup bir kısmı taştır. Denizi temiz olup son derece sakin bir yer. Kalabalığı sevmeyenler için sakince denize girip, güneşlenmek ve huzurlu zaman geçirmek mümkün.

Uğurlu Plajı
Uğurlu Plajı

Uğurlu plajına ücretsiz giriliyor. Plajın içinde şemsiye ve şezlong kiralanıyor. Uğurlu plajının en önemli özelliklerinden biri gün batımı seyridir. Gün batımının en güzel izlenebileceği yerlerden biri olarak tercih ediliyor.

Gökçeada Kumsalı
Gökçeada Kumsalı

Marmaros Plajı

El değmemiş doğal plajıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Denizinin tertemiz olması tercih nedenlerinden biri. Deniz adeta bir akvaryuma benziyor. Plajın çevresinde hiçbir yerleşim yeri yok. Bu özelliğiyle Marmaros plajı huzur ve sakinliğin adresi.

Marmaros Plajı
Marmaros Plajı

7 km uzunlukta yol çam ormanlarının içinden geçiyor ve denize ulaşılıyor. Son yıllarda sıklıkla yaşanan orman yangınlarının önlenmesi için yol trafiğe kapalıdır. Zira böyle bir doğal güzelliğin korunması ancak bu şekilde mümkün olmuştur. Plajın kumu son derece temiz. Diğer plajların kalabalık ve karmaşasından dan kaçmak isteyenlerin vazgeçilmezlerinden biri. Konumu

READ  Çanakkale Cafeleri : Çanakkale'deki En İyi Cafeler

Yıldız Koyu Plajı

Yıldız Koyu Plajı, Gökçeada kuzeyinde yer alır. Plaj, ilçe merkezine 5 kilometre mesafededir. Plaja özel araçla ulaşılıyor. Adanın kuzey bölgesinde denize girilebilecek en güzel ve ender yerlerden bir tanesi. Temiz denizi ve kumsalıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.

Yıldız Koyu Plajı
Yıldız Koyu Plajı

Plaj çok rüzgar tutmuyor. Sadece hafif esintiler yaşanıyor. Yıldız Koyu Plajı, Gökçeada Sualtı Milli Parkı sınırları içinde yer alıyor. Dolayısıyla plajda sualtı açısından son derece zengin aktiviteler yapılıyor. Koyun içinde hizmet veren işletmeler var. Plaja ücretsiz bir şekilde giriliyor. Şemsiye ve şezlong kiralama uygun fiyatlıdır. Konumu

Gökçeada Resimleri

Gökçe Ada Sahili DeniziGökçeada KumsalıGökçeada PlajlarıGökçeada DereköyGökçeada MerkezGökçeadaGökçeada Vapur SeferleriGokceada MavikoyGokceadaGökçe Ada Koyları ve Plajları

Gökçeada’da Keşfedilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeşilyurt Köyü – Çanakkale

Gezicini

Lapseki Gezilecek Yerler

Gezicini

Gökçeada Gezilecek Yerler

Gezicini

Ezine Gezilecek Yerler

Gezicini

Çanakkalenin Neyi Meşhur? Ne Yenir ?

Gezicini

Çanakkale’de Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Çanakkale Cafeleri : Çanakkale’deki En İyi Cafeler

Gezicini

Bozcaada Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

Biga Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz