Image default
Karadeniz Rize

Gito Yaylası – Rize

Gito Yaylası – Rize ili, Karadeniz’in en güzel yaylalarına ve derelerine sahip muhteşem bir şehirdir.  Yaylaları ile özellikle dikkat çeken Rize’de ki tüm bölgeler, son yıllarda sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile daha da popüler hâle gelmiştir.  Gito yaylası, Rize ilinin en güzel yaylalarından biri olmakla beraber burası yılda birçok sayıda ziyaretçinin geldiği harika bir doğal güzelliktir.

Gito Yaylası
Gito Yaylası

 

Karadeniz bölgesinin muhteşem yerlerine sahip Rize ilinin Gito yaylası, doğa tatili yapmak isteyenlerin geldiği ilk yerdir. Doğanın yeşilliyle başbaşa kalabileceğiniz bir yer olan gito yaylası cennet gibi bir bölgedir. Özellikle turistlerin ilgi odağı olmuş bu yaylayı her yıl binlerce turist ziyaret etmekte ve burayı gezmektedir.

"<yoastmark

Gito Yaylası Nerede?

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Gito yaylası konum olarak il merkezine de oldukça yakın mesafede yer alıyor.  Oldukça ihtişamlı ve görkemli olan Rize Gito Yaylası bölgesinde huzurlu bir tatil yapabilir, kafanızı dinleyebilirsiniz. Gito Yaylası – Rize  Şehrin sesi ve gürültüsünden uzak kalmak için mükemmel bir tatil beldesi olan Gito yaylası oldukça güzel bir yerdir.

Karadeniz Gito Yaylası
Karadeniz Gito Yaylası

Gito Yaylası Hakkında

Doğanın kalbi olan Gito yaylası, fazla evin olmadığı geniş bir alandır.  Rize yaylaları arasında Doğanın güzelliklerini barındıran bu muhteşem yer huzurun ve sakinliğin adresidir. Son derece sessiz ve doğayla başbaşa kalıp, tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan Gito yaylası, gezilecek yerleri ile de oldukça harika bir bölgedir.

Gito Yaylası
Gito Yaylası

Gito Yaylası Doğa Tatili

Rize ilinin harika doğal güzellikleri arasında en popüleri olan Gito yaylası son yıllarda doğa severlerin ilgi duyduğu bir yer haline gelmiştir.  Gito Yaylası – Rize Bu nedenle yaylanın olduğu bölgede konaklama ve işletme yerleri de kurulmuştur. Doğa severlerin ideal tatil yerlerinden olan Gito yaylası, etkinlikleri ile popüler bir bölgedir.

READ  Doğu Karadeniz Rotasına Alabileceğiniz En Güzel 8 Kasaba

"<yoastmark

Kamp ve doğa yürüyüşlerinin yapıldığı Gito Yaylası, Karadeniz’de temiz havayı soluyacağınız en güzel yerlerinden biridir. Doğa tatili için en doğru tercihin olduğu Gito yaylası, el değmemiş bir doğal güzelliktir.  2300 m yükseklikte Karadeniz’in güzelliklerini görebileceğiniz Gito yaylasında eğlenceli ve heyecanlı bir tatil yapabilirsiniz. Rize’nin doğal güzellikleri içerisinde muhteşem bir yer olan Gito yaylasına ulaşım sağlamak ise yolların engebeli olması nedeniyle biraz uzun sürebilmektedir.

Gito Yaylası Resimleri

Gito YaylasısaGito YaylasıyazilariGito YaylasısalincakGito YaylasıkisGito YaylasıkampGito YaylasıkahvaltisiGito Yaylası99Gito Yaylası56Gito Yaylası44Gito Yaylası33Gito Yaylası12Gito Yaylası11Gito Yaylası9Gito Yaylası8Gito Yaylası7Gito Yaylası6Gito Yaylası5Gito Yaylası4Gito Yaylası3Gito Yaylası2Gito Yaylası1
Gito Yaylasına Çevresinde Diğer Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Pazar Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Kalesi

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

3 Yorumlar

Nur Demir 1 Kasım 2020 at 12:33

Tam bir doğa harikası aşırı beğendim hyzur verici bir çay alıp yağmuru izleyip toprak kokusunu içinize çekin sağlık sıhhat huzur budur çünkü.

Cevapla
Nur Demir 1 Kasım 2020 at 12:37

Çok güzel bir ortam insan huzur buluyor yağmurdan sonraki o güzel toprak kokusu insana ferahlık veriyor kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.

Cevapla
Ali 23 Aralık 2020 at 13:15

Tam bir doğa harikası çok güzel bir mekan huzur verici güzelligi ile büyülüyor adeta kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim

Cevapla

Yorum Yaz