Image default
Nevşehir

Paşabağları Müze ve Ören Yeri

Paşabağları Müze ve Ören Yeri

Kapadokya bölgesinde yer alan birçok özel alan mevcuttur. Gerek ülkemizden gerekse dünyanın pek çok farklı bölgesinden turistin ziyaret ettiği Paşabağları ören yeri, tarihi güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Site bağlamında ören yeri için sunulan çeşitli hizmetler bulunuyor. Paşabağları Müze ve Ören Yeri dünya gözüyle mutlaka içinde dolaşılması gereken yerlerden biri olarak üst sıralarda yerini koruyor.

Ayrıca sitede ören yeri hakkında her açıdan detaylı bilgiler verilerek bireylerin daha hızlı bir şekilde hizmetten faydalanması hedefleniyor. Ören yeri hakkında detaylı bilgi verilmesi, keyifli bir gezinin oluşturulabilmesi için çalışanlar dâhilinde sitenin hizmet içeriği ile gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda detaylı bilgi almak isteyen müşterilere birebir hizmet sunan çalışanlar alan ile ilgili gerçekleştirilecek hizmetler için kaliteli bir fiyat performans aralığı sunuyor.

Paşabağları Ören Yeri
Paşabağları Ören Yeri

Paşabağları Ören Yeri

Paşabağları bölgesi tarihin eşsiz güzelliklerini bünyesinde barındırarak en eski çağlardan bu yana gelmiş kültürel öğeleri içeriyor. Sitede yer alan hizmetler dâhilinde öncelikli olarak Paşabağları alanının tanıtımı gerçekleştiriliyor.

Avanos bölgesine 5 km yakınlıkta bulunan bu alan, zelve bölgesine ise 1 km uzaklıkta yer alıyor. Ayrıca Aktepe bölgesinin kuzey yamaçlarına kurulmuş müze alanları içerisindedir. Üç vadiyi içine alan Paşabağları ve yakın çevresi peri bacalarının yoğun bir şekilde görüldüğü alanlar içerisindedir.

Paşabağları Müze ve Ören Yeri
Paşabağları Müze ve Ören Yeri

Nevşehir Kapadokya bölgesinin sıklıkla ziyaret edilen alanlarından biri olan Paşabağları bölgesi Hıristiyanların önemli dini yerleşim yerlerini içerisinde barındırıyor. Hizmet dâhilinde ise bu alanlar rehberler eşliğinde detaylı bir şekilde gezilebiliyor. Ayrıca papazlara verilmiş olan seminerlerin nerelerde gerçekleştirildiği, vadilerde olan önemli olayların anlatımı da sağlanabiliyor. Vadi bölgesinde yer alan kiliseler, şapeller, manastırlar gezilerek iyi bir deneyim yaşanması sağlanmış oluyor.

READ  Kızılçukur Vadisi : Nevşehir'de Kızılçukur Günbatımı Vadisi

Nevşehir’de Yapılacaklar Listesi

Paşabağları Turizm Türü

Paşabağları ören yeri turizm alanları içerisinde Türkiye’nin en önemli rotalarından biri olarak kabul edilebilir. Bu alana her yıl binlerce turist gelerek uzun soluklu müze gezileri düzenlenebiliyor. Aynı zamanda Kapadokya bölgesine bağlı olan bu alan turizm ölçütleri dâhilinde açıklanıyor. Gerek doğa turizm gerekse kültür turizm bünyesinde site dâhilinde gezi hizmetleri düzenleniyor. Aynı zamanda doğa-kültür turizm potansiyeli açısından sağlanması gerekli olan hizmet detayları da müze ören yerine uygun bir şekilde tasarlanmış bulunuyor. Alanlar içerisinde gerçekleştirilecek olan geziler için detaylı aktarımlar adına tanıtım yazıları hazırlanıyor.

Nevşehir Paşabağları Ören Yeri
Nevşehir Paşabağları Ören Yeri

Paşabağları Ören Yeri Müze Ücretleri

Paşabağları ören yeri ile ilgili merak edilen noktalarından biri de ücret detaylarıdır. Bu açıdan sitenin hizmetleri içerisinde yer alan birçok konumdan biri olarak Paşabağ’lardan bahsedebiliriz. Müze ve ören yeri fiyatları diğer alanlardan farklı bir fiyatlandırmaya tabi tutuluyor. Bu açıdan da fiyatlar öğrenci ve siviller için değişkenlik gösterebiliyor. Müze ücretleri dönemsel olarak değişkenlik gösterse de hizmet bağlamında ortalama olarak 25-35 TL arasında değişebiliyor.

Ören Yeri Paşabağları
Ören Yeri Paşabağları

Paşabağları Ören Yeri Müze Saatleri

Paşabağları müze ören yeri ücretleri gibi saat detayları da bir başka önemli husustur. Bu açıdan saatler dönemsel değişikliklere ve vali izinlerine tabi tutulurlar. Hangi dönemde gidildiği açılış ve kapanış saatleri açısından önemlidir. Müze saatleri yaz dönemlerinde 08.00-19.00 saatlerini kapsarken, kış döneminde ise 08.00-17.00 saatlerini içine alır.

READ  Güvercinlik Vadisi : Nevşehir'e Gelirseniz Mutlaka Gitmeniz Gereken Nokta
Paşabağları Ören Yeri Müze Saatleri
Paşabağları Ören Yeri Müze Saatleri

Paşabağları Ören Yerine Gidiş

Paşabağları ören yerinin doğru tarihler arasında gezilmesi gerekir. Bu açıdan site sizlere sunduğu hizmetleri detaylandırarak hangi aralığın kişisel olarak uygun bir zaman dilimine denk geleceği üzerine yönlendirme sağlamış olur. Ayrıca ören yerine gidişi ve dönüş için sizleri önceden bilgilendirir. Gerek kırmızı gerekse yeşil tur hizmetlerini bünyesinde barındıran ören yeri için gidiş turu hazırlanır. Sitede birkaç farklı niteliğine sahip turlar mevcuttur.

Paşabağlar Ören Yeri
Paşabağlar Ören Yeri

Ören Yeri Hizmeti

Ören yerlerine erişim için hizmet detayları önem taşır. Bu açıdan sitede kişiye özel hizmetler sunulabilmekte olup aynı zamanda farklı tur imkânları ile senenin birçok döneminde ören yerlerini gezme fırsatı yakalanmış olur. Müşterilere özel indirim ve kampanyalar oluşturabilen sitenin ayrıca sürpriz paketleri de vardır.

Ören yeri için müze kart hizmetleri, geçici ve kalıcı olarak sağlanır. Aynı zamanda sesli rehberlik hizmetleri, müze mağazalarının gezilmesi gibi hususlarda hizmet dâhilinde sunulabiliyor. Müşterilerin rahat bir şekilde gezilerini gerçekleştirebilmesi ve konforlu bir sürece dâhil olması açısından görüş ve öneriler dikkate alınarak tur düzenlemeleri de sağlanabiliyor.

Paşabağları Müze Ve Ören Yeri
Paşabağları Müze Ve Ören Yeri

Ören Yeri Konumu

Paşabağları ören yeri yakın çevresinde yer alan vadiler turlar dâhilinde hazırlanabiliyor. Bu noktada Avanos bölgesinde yer alan ören yeri ile birlikte birkaç noktada gezi alanları çerçevesinde eklenebiliyor. Ayrıca turistlerin daha iyi bir gezi imkânı sağlayabilmesi açısından yemek hizmetleri, kültürel aktiviteler, çekim alanları gidiş gibi ekstra ek hizmetlerde tanınabiliyor.

Paşabağları Müze ve Örenyeri
Paşabağları Müze ve Örenyeri

Ören Yeri Müze Broşürleri

Ören yeri hizmetleri açısından broşürler, tanıtımlarının hızlandırılmasını sağlıyor. Bu sayede tur detayları öğrenilerek sitede yer alan herhangi bir hizmetten yararlanma potansiyeli de arttırılmış oluyor. Bu açıdan site gerek blog yazıları gerekse tanıtım özelliklerini ifade ediyor. Aynı zamanda hizmet süreçleri ile ilgili müşterilerin sorularını gerek site üzerinden gerekse birebir görüşüp cevaplıyor. Uygun fiyat performansı ve uzman çalışanlar dâhilinde hizmet süreçleri tanımlanmış oluyor.

READ  Temenni Tepesi : ve Muhteşem Manzarası
Paşabağları Ören Yeri Kapadokya
Paşabağları Ören Yeri Kapadokya

Nevşehir’de Yapılacaklar Listesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürgüp Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Gezicini

Temenni Tepesi : ve Muhteşem Manzarası

Gezicini

Ortahisar Kalesi : Kapadokya’nın En Büyük Peri Bacası

Gezicini

Nevşehir Uçhisar Kalesi : Dünya Kültür Mirası Kapadokya’da

Gezicini

Nevşehir Kalesi : Kayaşehir Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Nevşehir Gezilecek Yerler : Mutlaka Görmeniz Gereken Yerlerin Listesi !

Gezicini

Kızılçukur Vadisi : Nevşehir’de Kızılçukur Günbatımı Vadisi

Gezicini

Kapadokya Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Hacı Bektaşı Veli Müzesi : Nevşehir’de

Gezicini

Yorum Yaz