Image default
Balçova İzmir

Güzelbahçe Gezilecek Yerler

Güzelbahçe Gezilecek Yerler İzmir ilinin doğal güzellikleri ve tarihi yerleri görülmeye değerdir. Yılda milyonlarca kişinin merakla geldiği bu şehirde tatil beldeleri ve gezi yerleri bulunuyor. Gezmekten büyük keyif alacağınız İzmir’in ilçelerinden olan Güzelbahçe, M.Ö 7 yy’da Dor kabilesi tarafından işgal edilip, Klonamiye adında bir yerleşim yeri olarak kurulmuştur.

İzmir Güzelbahçe
İzmir Güzelbahçe

Doğal güzelliklerin çevrili olduğu bir ilçe olan Güzelbahçe, İzmir’in yarımada bölgesinde yer almaktadır. Doğusunda Narlıdere, güneyinde Seferihisar, kuzeyinde Ege denizi yer alıyor. 1936 yılında Kızılbahce adını alarak Urla’ya bağlı merkez olmuştur. 1954 yılında belediye olmuş bu ilçe, İzmir merkeze 24 km uzaklıktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Güzelbahçe ilçesinde gezilecek çok güzel yerler bulunuyor. İzmir ili gezinizde bu ilçeye de gelmeli buradaki güzellikleri yakından görmelisiniz.

Güzelbahçe
Güzelbahçe

İzmir – Güzelbahçe Ulaşım

Gelişmiş bir turizm merkezi olan İzmir ilinde keşfedilmesi gereken güzel yerler ve popüler tatil beldeleri yer almaktadır. İnciraltı Doğanın örtüsü olan yerlere sahip bu ilde ilgi gören bölgelerden biri de Güzelbahçe ‘dir. Şehir merkezine 24 km uzaklıkta yer alan bu ilçeyi Izmir’e gelmişken mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.

Güzelbahçe
Güzelbahçe

Turizm merkezi bir şehir olan İzmir ilinden Güzelbahçe ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatiflerin başında ESHOT otobüs hatları vardır ve ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Güzelbahçe- Altay aktarma otobüs hatları ile İzmir ilinden Güzelbahçe ‘ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

 Güzelbahçe’de Adrenalin Sporları

İzmir ili, gezilecek yerleri ile mükemmel bir bölgedir ve buraya dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler gelmektedir. Yabancı turistlerin ve yerli ziyaretçilerin ideal tatil bölgelerinden olan İzmir’in ilçelerinden olan Güzelbahçe ‘de adrenalin sporları ile ilgilenebilirsiniz. Doğal güzelliklerin cenneti olan Güzelbahçe ilçesinde ralli spor etkinliklerine katılabilirsiniz.

READ  Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerleri
Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

 

İzmir’in popüler ilçelerinden biri olan Güzelbahçe, gezilecek yerleri ile birlikte görülecek yapıtları ile de bir harikadır. Muhteşem güzelliğiyle bilinen bu şehirde ilgilenebileceğiniz aktivite ve etkinliklerde vardır. Güzelbahçe ilçesinde ilgilenebileceğiniz sporlar ise adrenalin sporlarıdır. Paraşüt, yamaç sporu etkinliklerine katılabileceğiniz bir bölge olan Güzelbahçe ‘de haftasonu harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

 

Adrenalin tutkunu iseniz, İzmir ilinin Güzelbahçe ilçesi, tam size göredir. Gezilecek yerleri ile bambaşka olan Güzelbahçe ilçesinde adrenalin sporlarına katılabilirsiniz. Yamaç etkinliklerine ilgi duyuyorsanız, burada yamaç takımları ile aktiviteler yapılmaktadır. Buraya gelmişken ayrıca yörenin lezzetlerini de tatmayı unutmayın. Balçova Gezilecek Yerler Ege’nin eşsiz lezzetlerinin tadına bakacağınız Güzelbahçe ilçesinde lüks restoranlar bulunmaktadır.

Yaka Otantik Pazarı

İzmir, ülkemizin gelişmiş turizm merkezlerinden biridir ve burada gezilecek yerler ilgi çekici bölgelerdir. Güzelbahçe ilçesi de İzmir’in gezilmeye ve görülmeye değer bölgelerinden biridir. Alışveriş yerleri gezilecek bölgeleri ile popüler bir bölge olan Güzelbahçe’de ki Yaka otantik pazarı, yalnızca Pazar günleri kurulmaktadır. Güzelbahçe gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden olan Yaka otantik pazarı, çeşitli ürünleri bulabileceğiniz bir yerdir.

Güzelbahçe İzmir Yaka Otantik Pazarı
Güzelbahçe İzmir Yaka Otantik Pazarı

Güzelbahçe gezilecek yerler arasında olan Yaka otantik pazarı, mükemmel bir yerdir. Alışveriş yapıp gezebileceğiniz yerlerden olan bu Pazar, Yaka mahallesinde yer alıyor. Yöresel yiyecekler, el işi ürünler, doğal ve katkısız ürünlerin bulunduğu bu pazarda keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Organik ürünlerin satıldığı Güzelbahçe ilçesindeki bu Pazar, oldukça büyük bir alışveriş yeridir.

Küçükkaya Köyü – Güzelbahçe

İzmir şehrinde gezeceğiniz çok güzel yerler vardır ve Güzelbahçe ilçesi de bu bölgelerden biridir. Muhteşem doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Güzelbahçe ‘de tatil ve gezi etkinlikleri ile burada keyifli günler geçirebilirsiniz. İzmir’e gelenlerin mutlaka gördüğü ve gezdiği ilçelerden olan Güzelbahçe ‘de konaklama da oldukça kolaydır. Oteller ve pansiyonların yer aldığı Güzelbahçe bölgesinde istediğiniz kadar konaklayabilir, burada gezmenin ve vakit geçirmenin süresini uzatabilirsiniz.

READ  Bergama Gezilecek Yerler
Küçükkaya Köyü
Küçükkaya Köyü

Güzelbahçe ilçesinde görülmeye değer yerlerden biri olan Küçükkaya Köyü, doğal güzellikleri ile muhteşem bir yerdir. Konaklama imkanının da olduğu Güzelbahçe’nin bu köyünde vakit geçirmek oldukça eğlenceli ve keyiflidir. Doğanın sessizliğinde huzur bulacağınız Küçükkaya köyünde piknik alanlarında piknik yapabilir, burada doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

Yörük Köyü, olan Küçükkaya Köyü eğlenceli ve güzel bir yerdir. Doğanın huzurunda sessiz bir tatil yapabileceğiniz yerlerden olan Küçükkaya Köyü, yeşilin her tonuyla ilgi çeken bir yer. Burada her sene düzenlenen keçi kırkma şenliklerine katılabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz. Yöresel lezzetleri de tadabileceğiniz bir yer olan Küçükkaya köyündeki şenliklerde dans gösterileri yapılmakta ve şarkılarda söylenmektedir.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

Güzelbahçe – İnkaya Mağarası

Ege bölgesinin turizm merkezi olan İzmir ili, tatilcilerin ve doğa sevenlerin ideal bölgesidir. İzmir ilinin ilçelerinden olan Güzelbahçe de şehirde gezilecek yerlerden biridir. İzmir’de  gezilecek en güzel yerlerden olan Güzelbahçe, mekanları ve doğal güzellikleri ile meşhurdur.

İzmir İnkaya Mağarası
İzmir İnkaya Mağarası

 

Güzelbahçe ilçesinde gezilecek yerlerin en başında ise İnkaya Mağarası geliyor. Doğal güzelliklerin bir harikası olan İnkaya Mağarası, nefesiniz kuvvetli ve gücünüz yerinde ise uzun bir tırmanma yürüyüşü sizleri bekliyor. Tarihi öncesi yerlerden biri olan İnkaya Mağarası, Yeşil köy mevkiinde yer alıyor. Gezilmeye değer yerlerden olan İnkaya mağarasına Güzelbahçe ilçesindeyken mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

Güzelbahçe Sahil

İzmir’in bir ilçesi olan Güzelbahçe muhteşem bir yerdir ve burada yapılacak farklı birçok yer vardır. İzmir’de hayran kalacağınız yerlerden biri olan Güzelbahçe ilçesinde gezeceğiniz bölgelerden biri de Güzelbahçe sahilidir. Mavinin ve yeşilin buluştuğu bir yer olan Güzelbahçe sahili, yürüyüş yerlerinin ve bisiklet yollarının bulunduğu bir bölgedir.

Güzelbahçe Sahili
Güzelbahçe Sahili

İzmir ilinin en önemli yerlerinden olan Güzelbahçe ilçesi, tarihi bir yerdir ve burada farklı birçok yapıtta bulunmaktadır. Güzelbahçe ‘de gezilecek en güzel ve huzurlu yer ise buranın sahilidir. İzmir Gezilecek Yerler Çocuk parkı, restoranların ve kafeteryalarında yer aldığı bu sahilde yemek yiyebilir, bir kafeteryada çay içerek sahilin o mükemmel manzarasını seyredebilirsiniz.

Yaka Otantik Pazarıkucukkayakoyuİnkaya Mağarasıguzelbahcesahil43543guzelbahcesahil4324guzelbahcesahil443guzelbahcesahil1222guzelbahcesahil333guzelbahcesahil66guzelbahcesahil55guzelbahcesahil44guzelbahcesahil34guzelbahcesahil10guzelbahcesahil6guzelbahcesahil5guzelbahcesahil4guzelbahcesahil2guzelbahcesahil1İzmir Güzelbahçeguzelbahcesguzelbahceiguzelbahce

Güzelbahçe Çevresinde Gezilecek Yerler

READ  Buca Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz