Image default
Dikili Şelaleler

Aşıklar Şelalesi (Dikili)

Aşıklar Şelalesi (Dikili) 

Aşıklar Şelalesi, İzmir’in mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır. Hatta bu listede birinci sıraya bile yerleştirmek doğru olabilir bu bölgeyi. Her sene binlerce turistin ziyaretçisi olan bu şelale, Dikili’nin Nebiler Köyü’nde yer almaktadır. Yemyeşil bir doğası, irili ufaklı mağaraları ve keyifli yürüyüş yollarıyla sakin ve yeşille iç içe bir tatil gerçekleştirmek isteyenler açısından da ideal bir kaynak. Doğal güzelliği ve tertemiz akan suyunun yanı sıra isminden de anlaşılacağı üzere Aşıklar Şelalesi’nin öyküsü çok fazla merak edilmektedir. Dikili Şelaleleri Keza bu öykü bir efsane ve Peri padişahının kızı ile Yörük Ali’nin aşkının bütünleşmesini sağlayan bir şelale olduğu söylenir.

Dikili Şelale
Dikili Şelale

Dikili’nin birçok doğal güzelliği vardır ve çoğu da bilinir. Dikili Şelaleleri Ancak Aşıklar Şelalesi ise adını daha yeni yeni duyurmaya başlayan güzellikler arasındadır. Aşıklar Şelalesi (Dikili) Etkileyici bir manzaraya sahip olan bu şelale, doğayla buluşmak adına da ideal. Kampçılar ve doğa yürüyüşçülerine de ev sahipliği yapan bu alan için cennetten özel bir köşe tanımını yapan insan sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

Aşıklar Şelalesi
Aşıklar Şelalesi

Bunun yanı sıra şelaleye çıkmak istediğinizde ise 86 basamak çıkmayı göze almanız gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Şelalenin suyunun döküldüğü bölgede küçük bir gölet oluşmuştur ve bu gölet serinlemek açısından da ideal olabilir. İzmir Şelaleleri Arasında Aşıklar Şelalesi (Dikili) Tatlı su kaplumbağaları ile balıkların da görülmesi mümkün olan bu şelaleyi muhakkak gezi rotanıza eklemelisiniz.

Aşıklar Şelalesi  Resimleri İçin Tıklayınız
dikiliasiklarselalesididimAşıklar Şelalesi3Aşıklar Şelalesi2Aşıklar Şelalesi1Aşıklar Şelalesi

Dikili Çevresindeki Görülecek Yerler

READ  Konya Şelaleleri

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yerköprü Şelalesi (Göksu Şelalesi) : Konya’nın En Güzel Şelalesi

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Kurşunlu Şelalesi – Antlaya

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

İzmir Şelaleleri : İzmir’in Meşhur Şelaleleri

Gezicini

Ilısu Şelalesi

Gezicini

Gizlikent Şelalesi | Muğla’nın En Popüler Şelalesi Fethiye

Gezicini

Dim Çayı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

2 Yorumlar

Özge İnan ? 31 Temmuz 2019 at 21:31

Şelalede Güne kahvaltıyla başlamak için çok doğru adres biraz merdivenlerden inip doğanın ve merdivenin sesi eşliğinde kahve içmeyi ihmal etmeyin arkadaşlar buraya gelipte bunlar mutlaka yapın ☺️çalışanlar ve işletme oldukça samimi ??

Cevapla
Vildan Deniz Barış 14 Ağustos 2019 at 15:04

Burada Orman, şelale bir harika. Şelalede Patikadan yürüyerek daha fazla şelale ve mağara görülebilir. Çocuklar olmasına rağmen ağlayan mağaraya kadar gittik. Daha sonrasında yol zorlaşıyor. Restoran var fakat piknik yapılmıyor malasef .Fiyatlar orta derece

Cevapla

Yorum Yaz