Image default
İzmir Şelaleler

Aşıklar Şelalesi (Dikili)

Aşıklar Şelalesi (Dikili) 

Aşıklar Şelalesi, İzmir’in mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır. Hatta bu listede birinci sıraya bile yerleştirmek doğru olabilir bu bölgeyi. Her sene binlerce turistin ziyaretçisi olan bu şelale, Dikili’nin Nebiler Köyü’nde yer almaktadır. Yemyeşil bir doğası, irili ufaklı mağaraları ve keyifli yürüyüş yollarıyla sakin ve yeşille iç içe bir tatil gerçekleştirmek isteyenler açısından da ideal bir kaynak. Doğal güzelliği ve tertemiz akan suyunun yanı sıra isminden de anlaşılacağı üzere Aşıklar Şelalesi’nin öyküsü çok fazla merak edilmektedir. Dikili Şelaleleri Keza bu öykü bir efsane ve Peri padişahının kızı ile Yörük Ali’nin aşkının bütünleşmesini sağlayan bir şelale olduğu söylenir.

Dikili Şelale
Dikili Şelale

Dikili’nin birçok doğal güzelliği vardır ve çoğu da bilinir. Dikili Şelaleleri Ancak Aşıklar Şelalesi ise adını daha yeni yeni duyurmaya başlayan güzellikler arasındadır. Aşıklar Şelalesi (Dikili) Etkileyici bir manzaraya sahip olan bu şelale, doğayla buluşmak adına da ideal. Kampçılar ve doğa yürüyüşçülerine de ev sahipliği yapan bu alan için cennetten özel bir köşe tanımını yapan insan sayısı da her geçen gün artış göstermektedir.

Aşıklar Şelalesi
Aşıklar Şelalesi

Bunun yanı sıra şelaleye çıkmak istediğinizde ise 86 basamak çıkmayı göze almanız gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Şelalenin suyunun döküldüğü bölgede küçük bir gölet oluşmuştur ve bu gölet serinlemek açısından da ideal olabilir. İzmir Şelaleleri Arasında Aşıklar Şelalesi (Dikili) Tatlı su kaplumbağaları ile balıkların da görülmesi mümkün olan bu şelaleyi muhakkak gezi rotanıza eklemelisiniz.

Aşıklar Şelalesi  Resimleri İçin Tıklayınız
Aşıklar Şelalesi (Dikili)Dikili ŞelaleAşıklar ŞelalesiAşıklar Şelalesi İzmirİzmir ŞelaleAşıklar Şelalesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar – Sığacık Plajı

Sinem

Yorum Yaz