Image default
Seydişehir

Adile Baysal Kültür & Sanat Evi

Adile Baysal Kültür & Sanat Evi, Konya ‘nın  Seydişehir İlçesinde bulunan, geleneksel Seydişehir kültürünü tanıtıp yaşatma amacındaki bir mekandır. Seydişehir Belediyesi tarafından bakımı yapılmaktadır. İçinde bulunan işletmeler de belediye tarafından işletilmektedir.

Adile Baysal Kültür Sanat Evi
Adile Baysal Kültür Sanat Evi

Adile Baysal Kültür & Sanat Evi Tarihsel Özellikler Korunuyor

Seydişehir‘in güzel mekanlarından Adile Baysal Kültür & Sanat Evi bölgenin kültürünü yansıtan binaların aslına uygun şekilde restorasyonu yapılarak yenilenmiştir. İç mimarisi ve dekorasyonu da aslına uygun şekilde yapılmıştır. Odalarda sedirler kullanılmış, otantik mekanlar oluşturulmuştur. Ziyaretçiler bu mekanlarda oturup buram buram tarih kokusu içinde dost sohbetleri yapabilmektedir.

Adile Baysal Kültür & Sanat Evi
Adile Baysal Kültür & Sanat Evi

Tarihi Eşyaların Sergilenmesi

Kültür Evinin bir bölümünde tarihi değeri olan eşyalar sergilenmektedir. Osmanlı Döneminden bu yana kullanılıp günümüze gelmiş bu eşyalar, ziyaretçilerin gezip görmesine, bilgilenmesine açıktır. Seydişehir Gezilecek Yerler arasında bulunan.

Eski ev eşyaları, tarım aletleri, silahlar, güğümler, kazanlar, su ve yemek kapları, kıyafetler, yay ve oklar burada görülebilir. Aynı zamanda Seydişehirli kadınların ürettiği el ürünleri de burada sergilenmektedir.

Adile Baysal Kültür Sanat Evi Kafeler
Adile Baysal Kültür Sanat Evi Kafeler

Belediyeye Ait İşletmeler Önemli Bir Açığı Kapatıyor

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evinde bir restoran ve bir kafeterya bulunuyor. Konya ‘da Bu mekanların işletmecisi Seydişehir Belediyesi. Buralarda İlçedeki benzer işletmelere göre fiyatlar gayet makuldür. Aynı zamanda lezzetli yemekler bulunmaktadır. Restoranda yapılan ızgara ve sulu yemekler misafirlerin beğenisini kazanmaktadır.

 

Bahçe Dizaynı da Orijinal Özelliğini Koruyor

Kültür ve Sanat Evinin bahçe dizaynı da aslına sadık kalınarak yapılmıştır. Binalarda olduğu gibi tarihi doku değiştirilmemiştir. Tarihi bir çeşme bulunmaktadır. Ayrıca çiçekler, ağaçlar ve bol yeşillik ferah bir ortam oluşturmaktadır.

READ  Konya Kafeleri - Konya'da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Diğer mekanlar:

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Seydişehir Gezilecek Yerler

Gezicini

Konya’nın Tarihi Yerleri

Gezicini

Konya’da Ne Yemeli Neleri Meşhur?

Gezicini

Konya Şelaleleri

Gezicini

Konya Piknik Alanları – Doğal Alanları – Piknik Alanı

Gezicini

Konya Kafeleri – Konya’da Gidilecek En iyi 10 Kafe

Gezicini

Konya Gezilecek Yerler : Mevlana Şehri

Gezicini

Konya Gece Hayatı – Disco Barları

Gezicini

Konya Festivalleri

Gezicini

Yorum Yaz