Image default
Seferihisar

Payamlı Plajı | İzmir’in En Sakin Plajlarından Birisi

Dünyanın en sakin noktalarından biri olan Payamlı plajı Seferihisar ile Ürkmez arasındaki tatil beldesinden biridir. Zamanında Doğanbey ve Payamlı köylerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş belde Doğanbey Burnu’nu, Kuşadası Körfezi’ni ve Sığacık Körfezi’ni birbirinden ayırır. Sessizliği ile özellikle emekliler için ideal bir tatil beldesi olmuştur. Turistlerin de gezginlerin de çokça uğradığı bu yere gittiğiniz anda gözleriniz parlayarak bakacaksınız ve her zaman buraya gelmenin yolunu arıyacaksınız.

Payamlı
Payamlı

PAYAMLI PLAJI NEREDE?

Ege’nin incisi İzmir’in güzel ilçesi Seferihisar’da bulunan Payamlı plajı güneşi ve parıl parıl parıldayan denizi ile buraya bayılacaksınız. Buraya gitmek için metro veya tren gibi bir seçeneğiniz bulunmamaktadır. Bu yüzden de doğası mümkün olduğunca korunmuştur. Ürkmez Payamlı plajı nerede derseniz tabi ki Payamlı köyündedir ve de İzmir il merkezinin güneybatısında bulunur ve İzmir merkeze 40 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Payamlı Plajı
Payamlı Plajı

PAYAMLI PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Buraya hususi arabanız ile ulaşmanız mümkündür. Eğer arabanız yok ise de buraya ulaşımınızı otobüs ile de sağlamanız mümkündür. Buraya ulaşmak için 776, 986 ve 987 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Doğanbey Payamlı
Doğanbey Payamlı

EN İYİ TATİL YERLERİNDEN BİR PLAJ

Tatil yerlerinde ilk baktığınız şey mutlaka denizdir. İzmir’in güzel yerlerinden birinde tatil yapmak için çok güzel tatil yerlerinde bulunan plajların arasında en güzel ve sakin yeri arayabilirsiniz. Yerli halkının da çok sevimli ve kaliteli insanlardır ve birbirlerini rahatsız etmeyen insanlardan oluşmaktadırlar. Halkı kadar turistlerin de çok sevdiği bir yerdir ve herkesin gitmek istediği bu yer en güzel tatil yerlerinden bir sürü plajı barındırmaktadır. Payamlı plajı da bunlardan biridir ve en sevilen plajlar arasında yer almaktadır. Siz de buraya giderseniz asla gittiğinize pişman olmazsınız. Yolunuz düşmese bile özellikle gitmeniz gereken bir güzelliğe sahiptir.

READ  Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Payamlı ile İlgili Diğer Yazılarımız

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Gezicini

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Yorum Yaz