Image default
Ermenek Karaman

Nadire Kanyonu

Nadire Kanyonu Ermenek Her yönüyle ilgi çeken Karaman ilinin tarihi yapıtlarıyla beraber doğal güzellikleri de dikkat çekiyor. Muhteşem bir güzelliğe sahip bu yerlerden biri de Nadire kanyonudur. Torosların tam ortasında Ermenek ilçesinde yer alan Nadire Kanyonu bitki örtüsü, doğal güzelliği ile yılda binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir bölgedir. Doğaseverlerin uğrak noktası olan Nadire Kanyonu, çayı üzerindeki manzarası, bitki örtüsü ve eşsiz rengi ile büyüleyici bir görünüme sahiptir. Dik kayalarla da çevrilmiş olan bu kanyonu Karaman ilinde iken mutlaka ziyaret edin. Doğayla iç içe olacağınız bu güzel yere gelmek için ise Ermenek ilçesinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nadire Kanyonu
Nadire Kanyonu

Nadire Kanyonu Konum Bilgisi

Doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan Karaman ilinde gezilecek oldukça ilgi çekici bölgeler bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız bu yerlerden biri de Nadire kanyonudur. Burası Karaman ilinin Ermenek ilçesinde yer alıyor ve ulaşım her yerden kolaylıkla sağlanabiliyor. Eşsiz bir görüntüye sahip Nadire Kanyonu, Turkuaz gölü olarak da adlandırılmaktadır.

Nadire Kanyonu
Nadire Kanyonu

Nadire Kanyonu Karaman ilinin en güzel yerlerinden biridir ve burası eşsiz bir manzaraya sahiptir. Güzel bir görünümü bulunan bu yere gelmek için ise şehir merkezinden ulaşım sağlanıyor. Ermenek Bitki örtüsü, doğa manzarası ile doğaseverlerin ilgi noktası olan Nadire Kanyonu, yılda binlerce kişinin ziyaret ettiği bölgeler arasındadır.

Turkuaz Mesire Alanı
Turkuaz Mesire Alanı

Turkuaz Mesire Alanı

Kanyona girmek için ilk önce turkuaz mesire alanına gelmeniz gerekiyor buradan tekne turlari ile nadire kanyonuna geçebilirsiniz. Buradaki atmosferi görmeniz gerekli..

Ermenek Nadire Kanyonu
Ermenek Nadire Kanyonu

Karaman Nadire Kanyonu

Karaman ilinin eşsiz doğal güzelliği olan Nadire Kanyonu, bitki örtüsü ve eşsiz rengi ile oldukça büyüleyici bir yer. Ermenek ilçesinde bulunan bu kanyon, 61 bin 45 kilometrelik bir alana sahiptir. Çam, sedir ve meşe ağaçları ile çevrili olan Nadire Kanyonu gezilecek birçok alana sahiptir. Ermenek Barajı Tekne turu da yapılabilen bu kanyonun olduğu bölgeyi şehirde iken mutlaka ziyaret edin.

READ  Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!
Nadire Kanyonu
Nadire Kanyonu

Genişliği ve uzunluğu ile büyük bir alana sahip olan Nadire Kanyonu, Karaman ilinin Ermenek ilçesinde yer alıyor. Eşsiz güzelliği ile adeta büyüleyen bu kanyon, doğaseverlerin ilgi alanları arasında yer alıyor.  Dik kayaların, değişik bitkilerin yer aldığı Nadire Kanyonu, atmosferi ile oldukça büyüleyici bir yerdir ve buraya ulaşım Ermenek ilçesinden sağlanıyor.

nadirekanyonu44
nadirekanyonu7
nadirekanyonu6
nadirekanyonu5
nadirekanyonu4
nadirekanyonu3
nadirekanyonu1

 

Çevredeki Diğer Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Sinem

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Sinem

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Sinem

Karaman Kalesi

Sinem

Karaman İncesu Mağarası

Sinem

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Sinem

Ermenek Tol Medresesi

Sinem

Ermenek Mennan Kalesi

Sinem

Yorum Yaz