Image default
Ermenek Karaman

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ? Karaman Ermenek’te gezip, görebileceğiniz harika yerler bulunmaktadır. Mersin‘in Anamur ve Gülnar ilçelerine bağlayan Zeyve Pazarı, gezilip, görülmesi gereken yerlerden biridir ve burada harika görüntüsü ile büyüleyici doğal güzellikler bulunmaktadır. Mersin Oldukça etkileyici bir güzelliğe sahip Zeyve Pazarı Ermenek ilçesinde yer alıyor. Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?  Ermenek’e 26 km uzaklıkta bulunan bu pazarda, temmuz, ağustos, eylül aylarında yetiştirilen sebzeler satılmaktadır. Pazar günleri satış yapılan bu otantik pazarda ayrıca yöreye has el sanatları ile yapılmış ürünlerde vardır. Turistlerin de ilgisini çeken bu pazara yılda binlerce kişi gelmekte ve gezmektedir. Alışverişin yeri olan Karaman ilindeki bu pazara gelmek için ise Ermenek ilçe üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zeyve Pazarı
Zeyve Pazarı

Ermenek Zeyve Pazarı

Ermenek ilçesine 26 km uzaklıkta bulunan Zeyve Pazarı, gezilecek yerleri ile yılda birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Otantik havası ile kendine hayran bırakan Zeyve pazarında ilginizi çekebilecek farklı birçok ürün bulunmaktadır. Ermenek ilçesinin gezilecek yerleri arasında en fazla ilgi gören bu yerde etkileyici görüntülere sahip doğal güzellikler de bulunmaktadır.

Zeyve Pazarı Ermenek
Zeyve Pazarı Ermenek

Karaman ilinin gezilecek en güzel yerlerine sahip Ermenek ilçesinde mutlaka görmeniz gereken Zeyve Pazarı, değişik ürünlerin satıldığı bir bölgedir. Çarpıcı bir güzelliğe sahip yerleri de bulunan Zeyve Pazarı, ilçe merkezine de oldukça yakın bir bölgede bulunuyor. Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ? Pazar günleri de meyve ve sebzelerin satıldığı bu pazarı Ermenek ilçesinde iken mutlaka gezmelisiniz.

Zeyve Pazarı
Zeyve Pazarı

Zeyve Pazarı Gezilecek Yerler

Karaman ilinin eşsiz doğal güzelliklerine sahip Zeyve Pazarı, kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. İlçeye yakın bir mesafede bulunan Zeyve pazarında yaz aylarında yetiştirilen organik meyveler ve yöreye has ürünlerde satılmaktadır. Karaman Gezilecek Yerler Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ? Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişi bulunan Zeyve Pazarı, çevresinde gezebileceğiniz farklı yerlerde bulunuyor.

Zeyve Pazarı
Zeyve Pazarı

Tarihi kökeni eskiye dayanan Zeyve pazarı, Karaman ilinin en güzel yerlerinden biridir. Doğal güzelliklere sahip bölgelere de yakın kalan Zeyve pazarı Ermenek ilçesinde bulunmaktadır ve buraya ulaşım otobüsler ile sağlanmaktadır. İkizçınar köyü ve Yayla köyünü ayıran dere üzerinde ve çevresinde kurulan bu Pazar, el yapımı ürünlerin de satıldığı bir yerdir.

READ  Ermenek Barajı
Zeyve Pazarı
Zeyve Pazarı

Ermenek Zeyve Pazarı Konum Bilgisi

500 yıllık bir geçmişi bulunan tarihi Zeyve pazarı, farklı ürünlerin ve organik sebzelerin satıldığı bir pazardır. Muhteşem bir doğal güzelliği bulunan bölgede yer alan bu otantik pazarda yöreye özel eşyalarda satılıyor. Asırlık çınar ağaçları ve şelalelerin bulunduğu dere kenarında yer alan Ermenek ilçesindeki bu pazarı haftanın her günü ziyaret edebilir, gezebilirsiniz.

Karaman Zeyve Pazarı
Karaman Zeyve Pazarı

Ermenek ilçesinin gezilecek yerleri arasında olan Zeyve pazarı, otantik havası, muazzam görüntüsü ve satılan eşyaları ile büyük ilgi görüyor. Oldukça güzel bir manzaraya sahip bu Pazarın çevresinde minik şelaler ile birlikte farklı bitkilerde bulunmaktadır. Ermenek Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Zeyve pazarına gelmek için ise ilçeden otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zeyve Pazarı
Zeyve Pazarı

Zeyve Pazarı Eşyaları

Asırlık bir Pazar olan Zeyve pazarı, Ermenek ilçesinde yer alıyor.  Yayla köyü ve ikizçınar köyü beldesinde bulunan bu Pazar, satılan otantik eşyaları ve doğal güzelliği ile yılda birçok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor. Mesire alanı olan bu bölgede gezinti yapıp, sıcak fotoğraflarda çekilebilir. Muhteşem bir görünüme sahip Zeyve pazarı Ermenek ilçesinde bulunan doğal güzelliklerin en önemli örneğidir.

Zeyve Pazarı Şelale
Zeyve Pazarı Şelale

Ermenek ilçesinin gezilecek önemli yerlerinden olan Zeyve pazarı, oldukça eski bir tarihe sahiptir. Mutlaka görmeniz gereken Karaman’ın Ermenek ilçesindeki bu pazar, sanat ve yöresel eşyaları ile kültürel bir bölgedir. Yöre halkının da daima ziyaret ettiği bu pazara ilçeden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Zeyve Pazarı Konum Bilgisi

 

Ermenek Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Gezicini

Nadire Kanyonu

Gezicini

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Gezicini

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Gezicini

Karaman Kalesi

Gezicini

Karaman İncesu Mağarası

Gezicini

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Gezicini

Ermenek Tol Medresesi

Gezicini

Ermenek Mennan Kalesi

Gezicini

Yorum Yaz