Image default
Ermenek Karaman

Ermenek Tol Medresesi

Ermenek Tol Medresesi tarihin en güzel mimarilerindendir. Bu özel medrese hem iç hem de dış görünüşü ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Konumsal bakımdan Tol Medresesi, Karaman ilinin Ermenek ilçesinde yer almaktadır. Tarihin seçkin toplumlarından biri olan Karamanoğlulları’nın hüküm sürdüğü dönem sürecinde inşa ettirildiği düşünülmektedir. Karamaoğulları döneminin yaptırılan en büyük ve ilk büyük medresesi olma özelliğini taşımaktadır. Karaman Ermenek Tol Medresesi Bu özel medrese Emir Musa Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Yapılma senesi ise 1339 olarak belirtilmiştir.

Tol Medresesi
Tol Medresesi

Tol  Medresesi sizleri de kültür yolculuğuna çıkartacak, mimari açıdan sizlere çok farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Ermenek Barajı Sizler de eski mimarilere değer veren ve mimari yeni keşifleri seven biri iseniz hemen bu özel medreseyi ziyaret edebilirsiniz.

Karaman Tol Medrese
Karaman Tol Medrese

Tol Medresesi Konum Detayları

Tol Medresesi konum bakımından Karaman ilinin ünlü ilçelerinden biri olan Ermenek’te yer almaktadır. Ermenek ilçesinin de tam merkezi olan konum Tol Medresesi’nin yeridir. Ermenek’e ulaştığınızda kolaylıkla bu özel mimari eseri bulabilir, anında Tol Medresesi’nin mimari zenginliğini keşfedebilirsiniz.

Tol Medrese Müzesi
Tol Medrese Müzesi

Tol Medresesi Ziyaret Detayları

Tarihin eskitemediği, günümüze denk tüm gücüyle gelmiş bu özel mimariyi dilerseniz ailenizle dilerseniz de bireysel olarak keşfedebilirsiniz. Ziyaret saat detayları ise şöyledir: 08.00-19.00 olup, haftanın her günü bu medreseyi gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz. Ermenek Üstelik bu medreseyi ziyaret etmek tamamen ücretsizdir. Sizler de yeni bir mimariyi ücretsiz olarak keşfedebilir, tarihte kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ermenek Tol Medrese Müzesi
Ermenek Tol Medrese Müzesi
Tol Medresesi Resimleri
Tol Medresesi39Tol Medresesi33Tol Medresesi22Tol Medresesi9Tol Medresesi3Tol Medresesi2Tol Medresesi1Tol Medresesi

Ermenek Bölgesinde Yapılacak Diğer Aktiviteler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Sinem

Nadire Kanyonu

Sinem

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Sinem

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Sinem

Karaman Kalesi

Sinem

Karaman İncesu Mağarası

Sinem

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Sinem

Ermenek Mennan Kalesi

Sinem

Yorum Yaz