Image default
Karaman

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları, ülkemizde gezilecek oldukça güzel yerlere sahip bir şehirdir ve burada görülmesi gereken oldukça muazzam bölgeler bulunmaktadır. Karaman Taşkale tahıl ambarları bu yerlerden biridir ve burada görülmesi gereken oldukça önemli bir yerdir. Taşkale tahıl ambarları, Karaman’ın Taşkale’deki köyünde 350 adet kayaların yontulmasıyla yapılmıştır. Taşkale köyünde yapılmış bu değerli yapıtları görmek için ise Karaman’ın Taşkale köyüne gelmeniz yeterlidir. Farklı mimariye sahip bu yontma mağaraları görmek için ise buraya yılda binlerce turist gelmektedir. Taşkale’nin merkezinde yer alan bu mağaraların bulunduğu bölgede ayrıca gezilecek başka yerlerde bulunmaktadır.

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları
Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Taşkale Tahıl Ambarları Konum Bilgileri

Karaman’ın Taşkale köyünde yer alan tahıl ambarları, 350 kayanın yontulmasıyla yapılmış, farklı mimariye sahip, yapıtlardır. Yılda birçok sayıda turistin geldiği bu bölgede ziyaret edilen Taşkale Tahıl ambarları, Karaman’ın ziyaret edilmesi gereken en güzel yerlerinden biridir. Zengin kültürü, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile muazzam bir yer olan Taşkale köyünde yer alan Taşkale tahıl ambarları, şuanda kullanılmamakla birlikte tarihi yapıt olarak ziyaret edilmektedir. İlk yapıldığı günden bu yana aynı kalan tahıl ambarları, günümüzde yerlilerin de sıklıkla ziyaret ettiği zengin kültüre sahip yerlerden biridir. Muhteşem bir mimarisi olan Taşkale tahıl ambarları konumu ise Karaman’ın Taşkale köyündedir. Bu köye gelmek için ise ilçeden direk ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları
Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Taşkale Tahıl Ambarlarını Keşfedin

Ülkenin zengin bir kültüre ve tarihi yapıtlara ev sahipliği yaptığı Karaman ilinde ziyaret edilmesi gereken yerler listesinde Karaman Taşkale Tahıl Ambarları da yer alıyor. Muazzam mimarisi ile muhteşem bir görüntüye sahip Taşkale Tahıl Ambarları, 350 kayanın üzerine yontulmasıyla inşa edilmiştir. Halen aynı halde yerinde olan bu ambarları görmek için ise yılda binlerce kişi bu köyü ziyaret etmektedir. Dünyada eşsiz sayılan bu yer, insan tahribatının olmaması ile birlikte bugünkü görünümünü korumakta ve ülkenin kültürü için çok önemlidir. Tarihi bir yapıt konumunda olan Karaman Taşkale tahıl Ambarlarını görmek için ise ilçenin merkezinde bulunan otobüs veya minibüslere binebilirsiniz.

READ  Nadire Kanyonu
Tahıl Ambarları
Tahıl Ambarları

Ailecek Zaman Geçirmeye Ne Dersiniz?

Karaman ilinin Taşkale köyünde bulunan Taşkale Tahıl Ambarları, zengin mimarisi ile oldukça dikkat çekmekte ve yılda birçok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ailecek gelebileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz Karaman tahıl ambarları 350 mağaradan oluşmaktadır. Karaman merkezine 45 km uzaklıkta kalan Karaman tahıl ambarları, 800 yıllık mimarisi ile ilgi görüyor. Dünya çapında eşi benzeri bulunmayan bu tarihi yapıtları görmek için ise her yıl binlerce turist, Taşkale köyüne geliyor. Kapıları ardıç ağacından yapılan bu mağaralar, görselliği ile büyük ilgi görüyor. Killi kireç özelliğine sahip kayaların yontmasıyla yapılmış Karaman tahıl ambarlarını görmek için Karaman şehir merkezine ulaşım sağlamanız gerekiyor. Buradan da otobüsler ile Karaman’ın Taşkale köyüne gelerek, bu yapıtları görebilirsiniz.

Karaman
Taşkale Tahıl Ambarları

 

Karamandaki Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Gezicini

Nadire Kanyonu

Gezicini

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Gezicini

Karaman Kalesi

Gezicini

Karaman İncesu Mağarası

Gezicini

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Gezicini

Ermenek Tol Medresesi

Gezicini

Ermenek Maraspoli Mağarası

Gezicini

Yorum Yaz