Image default
Karaman

Karaman Kalesi

Karaman kalesi, gezilecek oldukça güzel yerlere sahip bir şehirdir ve burada tarihi yapıtlarda bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız bu güzel şehirde görülmeye değer birçok yer Ermenek ilçesindedir. Karaman merkezine yakın bir bölgede bulunan Ermenek ilçesinde mutlaka görmeniz gereken yer olan Karaman kalesi, iç içe 3 surdan oluşmaktadır. Dış, orta ve iç kısımdan oluşan Karaman kalesi, 11 veya 12 . Yüzyıllarda inşa edildiği söylenmektedir. Tarihi kökeni oldukça eskiye dayanan bu kale, dördü yuvarlak, 5’i dört köşe olmak üzere dokuz kuleden oluşmaktadır. Tarihi bir yapıt olan Karaman’daki bu kaleyi görmek için ise şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Karaman Kalesi Konum Bilgisi

Ülkemizin en önemli tarihi yapıtlarının bulunduğu Karaman, gezilecek ve görülecek yerleri ile büyük ilgi görmektedir. Son derece eşsiz bir görünüme sahip olan Karaman kalesi 11 veya 12. Yüzyıllarda inşa edilmiştir. Tarihi bir yapıt olan Karaman kalesi, 3 surdan oluşuyor. Şehir merkezine de yakın bir bölgede olan bu kaleyi, istediğiniz zaman gelip, görebilirsiniz.

 

 

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Karaman kalesi, şehrin görülmesi gereken en önemli tarihi yapıtlarından biridir. Görünümü ile kendine hayran bırakan bu kale, bronz çağ, Roma ve Bizans çağlarından kalan bir höyük üzerinde yer alan bu kaleyi, şehirde iken mutlaka görmelisiniz. 1465 yılında Osmanlılar tarafından onarılan bu kaleyi görmek için ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Karaman Kalesi Gezilecek Yerler

Karaman ilinde yer alan tarihi yapıtlar arasındaki Karaman kalesi 11. yüzyıllarda inşa edilmiştir. Etkileyici bir görünüme sahip Karaman kalesi, bronz çağa ait izlerde taşıyor. Daha sonra Osmanlılar tarafından da onarılan Karaman’ın kalesi içe içe olan 3 surdan oluşmaktadır. Tarihi bir yapıt olan bu kalenin bazı bölümleri yıkılmışken  bazı bölümleri günümüze kadar sağlam kalmıştır.

READ  Başyayla Gezilecek Yerler
Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Karaman’da gezilecek yerler arasında olan Karaman kalesi, mutlaka görülmesi gereken bir yapıttır ve üzerinde eski çağlardan kalma izlerde taşımaktadır. Turizm açısından önemli bir bölgede yer alan Karaman kalesi, şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilir bir yerdedir.

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Tarihi Bir Yapıt Karaman Kalesi

Karaman ülkemizin en değerli ve tarihi yapıtlarına ev sahipliği yapan Karaman kalesi, bölgenin turizm merkezlerindendir. Muhteşem bir görüntüsü olan bu kalenin bazı yerleri eskimiş iken, bazı kısımları günümüze kadar sağlam kalabilmiştir. Karaman ilinde görülecek değerli yapıtlarından biri olan Karaman kalesinin yapımının ise Selçuklular devrine dayandığı bilinmektedir.

Karaman Kalesi
Karaman Kalesi

Tarihi yapıtlar ve doğal güzellikleri bulunan Karaman ilinde kesinlikle görülmesi gereken bir yer olan Karaman Kalesi, şehrin tarihi geleceğini aydınlatıyor. Değişik bir görünümü bulunan bu kaleye şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaman’ın merkezine yakın bir bölgede bulunan bu kalenin yakınlarında ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler ile çevrili yerlerde bulunmaktadır. Bölgeye gelmişken buraları da gezebilirsiniz.

Karaman Kalesi Videolu Anlatımı

Karaman Çevresindeki Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Gezicini

Nadire Kanyonu

Gezicini

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Gezicini

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Gezicini

Karaman İncesu Mağarası

Gezicini

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Gezicini

Ermenek Tol Medresesi

Gezicini

Ermenek Maraspoli Mağarası

Gezicini

Yorum Yaz