Image default
Ermenek Karaman

Ermenek Barajı

Ermenek Barajı Karaman’ın Ermenek ilçesinde bulunan Turkuaz gölü Ermenek barajı, dünyanın sayılı barajlarından biridir ve gezilecek yerler bölgesindedir. 218 m yüksekliğindeki Ermenek barajı Avrupa’da altıncı, Türkiye’de ise en yüksek baraj konumundadır. Ülkenin en önemli gezilecek yerlerinden biri olan Ermenek barajı, hidroelektrik santralleri, su sporları, rafting, su altı dalış, sörf yapmak için elverişli bir alandır. Karaman’da mutlaka görmeniz gereken bu yer, manzarası ile de dikkat çekmektedir.

Ermenek Barajı Paraşut
Ermenek Barajı Paraşut

Turkuaz Gölü

Teknik ve yapısal özellikleri ile ülke için önemli bir su kaynağı olan Ermenek barajı, gezilecek yerler listesinde de ilk sırada yer alıyor. Ermenek Turkuaz gölünde Farklı sporları deneyim edebileceğiniz bu barajın bulunduğu konuma, ilçenin merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ermenek Barajı Tekne Turu
Ermenek Barajı Tekne Turu

Karaman Ermenek Barajı

Dünya’da 26. Avrupa’da 6. Ve Türkiye’de en yüksek baraj olma özelliğine sahip Ermenek barajı, mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Karaman ilçesinde yer alan güzel manzaraya sahip bu barajın çevresinde keşfedebileceğiniz doğal güzellikler de bulunmaktadır. Karaman ilçesinin gezilecek önemli yerlerinden olan Ermenek barajı, su sporları aktivitelerini yapmak için de uygundur. Arazi olarak sulak bir bölgede bulanan bu baraja ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bu baraja yakın mesafelerde konaklayabileceğiniz yerlerde bulunmaktadır. Ermenek Toros dağlarını tepeden tırnağa görmek için muazzam bir yer olan Karaman ilçesinin Ermenek barajı, bu ilçede kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Nadire Kanyonu
Nadire Kanyonu

Ermenek Barajı Gezilecek Yerler

Ermenek barajı, ülkemizin en yüksek barajı olması özelliği ile yılda birçok kişinin ziyaret ettiği bir bölgedir. Muhteşem bir manzaraya sahip bu baraj, Karaman’da yer almaktadır. Bununla birlikte barajın tam yakınında kullanılan bir havuz bulunmaktadır. Karaman gezilecek yerler listesinde ilk sırada gelen bu barajın yakınında bulunan havuz, Toros dağlarının vadilerini seyretmek için harika bir bölgedir. Muazzam bir manzaraya sahip bu yerde çeşitli dağ ve su sporları ile de ilgilenebilirsiniz.

READ  Ermenek Firan Kalesi
Ermenek Barajı
Ermenek Barajı

Karaman’ın gezilecek yerler arasında en güzel mekanlardan olan Ermenek barajı yakınındaki bu havuz ve göl bölgesi, tekne turu için de uygundur. Karaman Gezilecek Yerler Çeşitli aktivitelerin yapıldığı ve gezilecek yerlerin olduğu bu güzel yere Karaman’ın Ermenek ilçesinden direk ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ermenek Barajının Resimleri

ermenekbrjermenekbarjjermenekbarjermenekbaraji223ermenekbaraji24ermenekbaraji23ermenekbaraji22ermenekbaraji2ermenekbaraj1ermenekbarajbarajjjbarajjbarajinbaraji

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Gezicini

Nadire Kanyonu

Gezicini

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Gezicini

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Gezicini

Karaman Kalesi

Gezicini

Karaman İncesu Mağarası

Gezicini

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Gezicini

Ermenek Tol Medresesi

Gezicini

Yorum Yaz