Image default
Ermenek

Ermenek Mennan Kalesi

Ermenek Mennan Kalesi oldukça büyülü gözüken yapısı ile tarihleri aşmış, aşmaya da devam etmektedir. Daha önce gördüğünüz hiçbir kaleye benzemeyen bu kale, Toros Dağlarının zirvelerinde adeta gizlenmiş  gibi gözükmektedir. Bu özel kalenin ne zaman inşa edildiği, kaç senedir varlığını sürdürdüğü tam olarak bilinmemektedir. Ancak çok uzun süredir ayakta olduğu, dayanıklılık derecesinin oldukça yüksek olduğu bilinmektedir. Tarih çağlarında Karamanoğlu Beyliği’nin bu kaleyi kullandığı bilinmektedir. Ermenek Mennan Kalesi Sizler de bu kaleyi ziyaret ederek, tarihleri aşan bu kalede tarihin ıssız izlerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca Torosların Zirvesinde yer alan Mennan Kalesi, zirvede kendisine eşlik eden eşsi manzarası ile sizleri beklemektedir.

Mennan Kalesi
Mennan Kalesi

Başlıklar

Mennan Kalesi Konum Bilgisi

Mennan Kalesi konum bakımından Karaman ilinin bilinen ve sevilen ilçelerinden biri olan Ermenek’te bulunmaktadır. Ermenek ilçesinde yer alan bu kale Toros Dağlarının zirvesinde yer almaktadır. Ancak bu kaleye tırmanmak oldukça zordur. Bunun temel sebebi ise dağın oldukça engebeli olan doğal yapısıdır.

Ermenek Mennan Kalesi
Ermenek Mennan Kalesi

Ermenek’i Keşfedin

Ermenek, Karaman ilinin köklü tarih ve kültür zenginliğine sahip özel bir ilçesidir. Bu ilçe içeriğinde 5 bin yıllık tarih barındırmaktadır. Sizler de Ermenek ilçesini ziyaret ederek bu köklü tarihe bizzat şahit olabilir, Ermenek’te muhakkak görülmesi gereken onlarca yeri anında ziyaret edebilirsiniz. Ermenek Barajı Tarihin eskitemediği, mimarisi ve konumu itibari ile herkesi büyüleyen Mennan Kalesi tüm güzelliği ve itişamı ile siz ziyaretçilerini, dimdik  beklemektedir.

Karaman Mennan Kalesi
Karaman Mennan Kalesi

 

Mennan Kalesine Nasıl Gidilir

Ermenek Çevresinde Gezilecek Yerler

READ  Ermenek Maraspoli Mağarası


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Nadire Kanyonu

Sinem

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Sinem

Ermenek Tol Medresesi

Sinem

Ermenek Maraspoli Mağarası

Sinem

Ermenek Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Sinem

Ermenek Firan Kalesi

Sinem

Ermenek Bozdağ Kayak Merkezi

Sinem

Ermenek Barajı

Sinem

Yorum Yaz