Image default
Ermenek Karaman

Ermenek Firan Kalesi

Ermenek Firan Kalesi Doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile ilgi çeken bir şehir olan Karaman’a yılda binlerce turist ve yerli ziyaretçi geliyor. Bu şehirde gezilecek yerler listesinin en başlarında ise Ermenek ilçesi geliyor. Tarihi yapıtları ve kültürel yapısı ile ilgi gören Ermenek ilçesinde görülmesi gereken yerler arasında olan Ermenek Firan Kalesi ilçenin kuzeyinde kalmaktadır.

Ermenek Kalesi
Ermenek Kalesi

Karaman ilinin muhteşem manzara ve görünüme sahip yapıtlarından olan Ermenek Kalesi, dik ve yüksek kayalıkların üzerine kurulmuştur. Şehirde görülmesi gereken önemli ve güzel yerlerden biri olan Firan Kalesi, eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahiptir. Şehir için önemli bir bölge olan Firan kalesine gelmek için ise ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ermenek Kalesi
Ermenek Kalesi

Ermenek Kalesi Konum Bilgisi

Karaman ilinin güzel ve önemli bölgelerinden olan Firan Kalesi, eşsiz bir görünüme sahiptir. Birçok kaynakta benzersiz olduğu yazılan Firan Kalesi, dik ve yüksek kayalar üzerinde yer almaktadır. Karaman oğulları döneminde yapılan bu kale, beyliğin yaptığı ilk kale olarak biliniyor.

Ermenek Kalesi
Ermenek Kalesi

Firan Kalesi Ermenek ilçesinin önemli beldelerinden biridir ve burada gezilecek farklı yerlerde bulunmaktadır. Tarihi açıdan da önemli bir kale olan Ermenek Barajı Firan Kalesi, Ermenek ilçesinin kuzey tarafında yer alıyor.

Ermenek Kalesi
Ermenek  

Kesme taş ve harçla yapılan mazgallar ile inşa edilen duvarlara sahip Firan kalesini görmek için ise ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ermenek Firan Kalesi
Ermenek Firan Kalesi

Ermenek Firan Kalesi Gezilecek Yerler

Karaman ilinin eşsiz doğal güzellikleri ile birlikte tarihi yapıtları da oldukça ilgi çekiyor. Ermenek Turistlerin de ziyaret ettiği bölgeler arasında olan Karaman ilinin Ermenek ilçesinde ziyaret edeceğiniz önemli yapıtlarda bulunuyor. Ermenek Kalesi, aynı zamanda ilk yapıldığı dönemlerde, mesken ve zindan olarak da kullanılmıştır.

Ermenek Firan Kalesi
Ermenek Firan Kalesi

Ermenek ilçesinin önemli yapıtlarından biri olan Firan Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Eşsiz yapısı ile ilgi gören Firan Kalesi, Ermenek ilçesinin kuzeyinde yer almaktadır ve buraya ulaşım il üzerinden yapılmaktadır. Oldukça güzel bir görünüme de sahip olan ve yüksek bir konumda yer alan Ermenek ilçesindeki Firan kalesine, ilçe üzerinden otobüs veya minibüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

READ  Ermenek Tol Medresesi
Ermenek Kalesi Manzara
Ermenek Kalesi Manzara

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeyve Pazarı Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sarıveliler Gezilecek Yerler

Gezicini

Nadire Kanyonu

Gezicini

Kazımkarabekir Gezilecek Yerler

Gezicini

Karaman Taşkale Tahıl Ambarları

Gezicini

Karaman Kalesi

Gezicini

Karaman İncesu Mağarası

Gezicini

Karaman Gezilecek Yerler | Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Gezicini

Ermenek Tol Medresesi

Gezicini

Yorum Yaz