Image default
Antalya Manavgat

Çolaklı Gezilecek Yerler : Keşfedilecek Rotalar !

Çolaklı Gezilecek Yerler

Çolaklı
Çolaklı

Çolaklı, Antalya’nın Manavgat ilçe sınırlarında yer alan beldedir. Akdeniz sahil bandında yer alan belde, Manavgat’a 20 kilometre, Antalya şehir merkezine 50 kilometre mesafededir. Doğal güzellikleri, geniş kumsalı, eğlence mekanları ve tarihi dokusu ile turizmin cazibe merkezleri arasında yerini alır. Antalya havalimanına yakın konumda olması, ulaşım imkanlarının fazla olması, bölgeye ilgiyi artırır. Çolaklı gezilecek yerler içinde tatile uygunluğu ile özellikle yaz aylarında konaklama tesislerinin doluluk oranı, %100’lere kadar çıkmaktadır.

Çolaklı Gezilecek Yerler
Çolaklı Gezilecek Yerler

Çolaklı Plajları

İnce altın rengi kumsalları, sığ ve berrak denizi ile, Çolaklı plajları ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Çolaklı plajlarında yapılabilecek aktiviteler;

  • Yelken yarışları
  • Tekne turları
  • Jetsiki keyfi
  • Dalış sporlar
  • Su kayağı
  • Deniz paraşütü

    Çolaklı Plajları
    Çolaklı Plajları

Düzenlenen aktivitelerden bazılarıdır. Çolaklı plajları ayrıca, müzik şölenlerine ve etkinliliklere ev sahipliği yapar. Sahil boyunca uzanan restoranlar, barlar, pavyonlar, diskotekler, ziyaretçilerin eğlenceli vakti geçirmesine yardımcı olur. Balık avlamayı sevenler için Çolaklı sahil bandında birçok uygun alan bulmak mümkün. Berrak denizi özellikle zıpkın avcılığına olanak sunar.

Çolaklı Tarihi Yerler

Çolaklı ve yakın çevresinde antik çağlara ait birçok öner yerleri bulunur. Seleukeia Antik Kenti, Side Antik Kenti bölgede yer alır. Bölgede bulunan Side Müzesi, Antik Yunan ve Roma dönemlerine ait tarihi eserleri barındırır. Vespasianus Anıtı, Tyche Tapınağı, Aspendos Tiyatrosu. Apollon Tapınağı yerleşim yerine yakın konumda olup, görülmeye değer açık hava müzeleri konumundadır.

Side Antik Kenti
Side Antik Kenti

Çolaklı Tatil Köyleri

Çolaklı ve yakın çevresinde, birçok turistik tatil köyleri bulunur. Tatil köyleri, spa, Türk hamamı, havuz keyfi yaşatırken, aynı zamanda da ziyaretçilerinin konaklama imkanı sunar. Bölgede bulunan 19 işletme bu amaçla hizmet vermektedir. Alba Resort Hotel, Diamond Beach Hotel ve Spa, Vonresort Golden Coast, Hotel Side Star Resort, en çok tercih edilen tatil köyleridir.

Çolaklı Tatil Köyleri
Çolaklı Tatil Köyleri

Çolaklı Doğal Güzellikleri

Çolaklı masmavi dingin denizle, yeşil doğal güzelliklerin buluştuğu noktadadır. Çolaklı ziyaretçileri, bölgede bulunan eşsiz güzellikte Köprülü Kanyon Milli Parkı, Titreyen Göl, Manavgat Şelalesi ve Oymapınar Gölü gibi doğal güzellikleri gezme ve görme imkanı bulur. Çolaklı aynı zamanda doğa sporları içinde uygun mekanlar oluşturur. Dağ tırmanışları, bisiklet parkurları, doğa yürüyüşleri için ideal ortamlara sahiptir.

Köprülü Kanyon
Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon Milli Parkı, 14 kilometre uzunluğu ve 100 metre yan duvarları ile, Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğine sahiptir. Kanyon çevresinde, Selge Antik Kenti, ve Roma dönemine ait kale kalıntıları, su kemerlerine ait kalıntılar, köprüler, tarihi taş oyma yollar bulunur. Kanyon yer altı sularından oluşan Köprüçay akarsuyu ile beslenir. Kısmen kano yarışlarına elverişlidir.

Oymapınar Gölü
Oymapınar Gölü

Manavgat Nehri üzerinde, doğal güzellikleri arasına gizlenmiş, doğal oluşumlu göldür. Gölde tekne turları, rafting etkinlikleri düzenlenmektedir. Dağ gezginlerine ev sahipliği yapar. Ayrıca bölgede birçok düzlük ve piknik alanı bulunur.

Çolaklı Eğlence Mekanları

Tatil beldesi Çolaklı yıldızlı otelleri, eğlenceli diskotek ve barları ile, ziyaretçilerine eğlenceli dakikalar geçirmesine olanak verir. Çolaklı’da disko, bar ve kulüpler genellikle sahil bandına yakınında konumlanmıştır. Bölgede bulunan Alya Disco, Antik Disco tercih edilen eğlence mekanlarıdır. Aqua Bar, Bei Mehmet Tanz Cafe, Tora Cafe ve Bar canlı müzik eşliğinde sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz zengin içerikli menülerin sunulduğu bilinen mekanlarıdır. Bölgede bulunan eğlence mekanları, sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet verir.

Çolaklı Eğlence Mekanları
Çolaklı Eğlence Mekanları

Çolaklı Ulaşım

Manavgat şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunan tatil beldesi, Antalya Mersin bağlantı yolu, Gündoğdu Bulvarı ile erişim sağlanır. Manavgat şehir merkezinden, beldeye günübirlik toplu taşıma araçları veya hususi araçlarla konforlu ulaşım sağlanır.

Çolaklı Manzaralar
Çolaklı Manzaralar

Çolaklı Konaklama

Çolaklı’da turizme bağlı olarak, konaklama imkanları oldukça gelişmiştir. Bölgede birçok tatil köyü konaklama imkanı sunarken, her bütçeye uygun oteller, pansiyonlar ziyaretçilerini hizmet verir. Manavgat Belediye Kampı, sahil bandı ile Manavgat çayı arasında konumlanmıştır. Belediye tarafından işletilen kamp alanında, duş, elektrik, su, wc, imkanları sunulur. Ayrıca kamp alanında bulunan belediye tesislerinden temel ihtiyaçlar karşılanır.

Manavgat Çolaklı
Manavgat Çolaklı

Sosyal Sigortalar Eğitim ve Dinlenme Kampı, plaja yakın konumda olup, kurumsal dernek tarafından işletilmektedir. Aynı zamanda konaklama imkanı da sunan kamp alanında, elektrik, su, wc, banyo imkanları bulunur. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tesislerde bölgede yer alır. Side SGK Kampı, üyelerini yönelik sınırlı hizmet vermektedir. Ayrıca bölgede çadır kampı yapmak için, birçok doğal kamp alanları bulunur.

Çolaklı Çevresinde Gezilecek Yerler Listesi

READ  Konyaaltı Plajı : Antalya'nın En Güzel ve Turistik Plajlarından

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Olimpos Gezilecek Yerler : Antalya’nın Doğa Harikası

Gezicini

Muratpaşa Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Manavgat Gezilecek Yerler

Gezicini

Lara Plajı : Antalya’nın En Gözde Mavi Bayrağa Sahip Plajı

Gezicini

Yorum Yaz