Image default
Çanakkale

Akliman Plajı – Ayvacık’ta Bir Plaj

Akliman Plajı

Türkiye’nin tarih kokan şehri Çanakkale’de yer alan bu özel ve temiz plaj her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlar. Çanakkale Ayvacık ilçesinde yer alan ve tamamen ücretsiz misafir ağırlayan bu plaj ilçe merkezine tam olarak 40 km uzaklıktadır. Akliman Plajı uzun bir alana yayıldığı için kalabalıktan biraz uzaklaşabilecek alanlarınız bulunuyor.

Ayvacık Akliman Plajı
Ayvacık Akliman Plajı

Akliman Plajının Sunduğu İmkanlar

Denize girmek ve parlak güneşte güneşlenmek için tercih edilen bu plaj oldukça büyük bir yapıya sahiptir. Birbirinden farklı ve kullanışlı alternatifleri ile müşteri memnuniyeti sağlanır. Misafirlere sunulan imkanlar;

  • Şezlong
  • Yiyecek
  • İçecek
  • Duş
  • Otopark
  • Soyunma kabini
  • Tuvalet

Tüm bu imkanlarla deniz keyfinizi doyasıya yaşayın. Yüzme bilmeyenlere özel eğitimler veren uzmanlar ve daha birçok farklı hizmeti aynı anda alma fırsatı elde edin. Tüm plajdan istediğiniz gün ve saat faydalanma hakkına sahipsiniz.

Akliman Plajı
Akliman Plajı

Akliman Plajı Nerede?

Masmavi denizi ve altın gibi plajı ile ilk tercihler arasında olan bu güzel plaj Asos’ta Sokak ağzı ve kadırga koyundadır. Akliman plajı mahalle plajı olarak da isimlendirilir. Birçok farklı şehir ve ülkeden meraklı turistlerin akınına uğrar. Dışarıdan yiyecek ve içecek de getirilebilen bu özel plaj Çanakkale’de yer alırken yollarının düzgün olmasıyla ulaşım kolaylığı da sağlar. Yolların hepsi açıldığında otopark sistemi daha fonksiyonlu hale getirilecektir. Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşılabilen bu plaj en güzel yapısı ile çok beğeniliyor. Sayısız canlıya da ev sahipliği yapan deniz yaz günlerinde keyifli anlara eşlik eder.

Akliman Plajı Çanakkale
Akliman Plajı Çanakkale

Akliman Plajının Kullanım Alanları

Akliman plajında günün erken saatlerinde başlayan eğlence ve keyif akşam güneş batana kadar devam eder. Genel olarak orta gelirli bireylerin tatil planları içinde yer alan plaj farklı ve şık duruşu ile milyonlarca kişinin akınına uğramaya devam eder. Mis gibi havası ve tertemiz denizi sayesinde her misafirin unutamayacağı bir tatil bu plajla mümkündür. Baştan sona kadar tüm plajın kullanım alanları geniş yer tutarken mavi bayrak almayı da hak etmiştir. İncecik kum ve tertemiz denizi sayesinde aradığınız tek plaj olma yolunda olan Akliman sahil plaj hafta içi daha sakin olması sebebiyle şiddetle tavsiye edilir.

READ  Çanakkale Cafeleri : Çanakkale'deki En İyi Cafeler
Çanakkale Akliman Plajı
Çanakkale Akliman Plajı

Ayvacık Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeşilyurt Köyü – Çanakkale

Gezicini

Lapseki Gezilecek Yerler

Gezicini

Gökçeada Plajları : Tatile Gidecekler İçin Gökçeada Koyları

Gezicini

Gökçeada Gezilecek Yerler

Gezicini

Ezine Gezilecek Yerler

Gezicini

Çanakkalenin Neyi Meşhur? Ne Yenir ?

Gezicini

Çanakkale’de Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Çanakkale Cafeleri : Çanakkale’deki En İyi Cafeler

Gezicini

Bozcaada Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi

Gezicini

Yorum Yaz