Image default
Zonguldak

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

Zonguldak Plajları

Karadeniz Bölgesi’nin turistik ve ünlü şehirlerinden biri olarak tanınan Zonguldak, özellikle de son zamanlarda turist akımına uğrayan illerdendir. Doğal alanları, turizm bölgeleri ve tarihi sayesinde çok beğenilen tatil merkezlerinden biridir. Zonguldak plajları altın rengine benzeyen kumları ve masmavi deniziyle, yaz aylarında tatil isteyenlerin uğrak yeri olmuştur.

Zonguldak Plajları
Zonguldak Plajları

İnsanlar, tatillerini özellikle de yaz aylarına denk getirirler. Çünkü güneşin ve denizin tadı, en güzel bu mevsimde çıkar. Zonguldak’a geldiğinizde denize girip tatil yapabileceğiniz çok fazla plaj vardır. Hem tek başınıza hem de ailenizle doya doya zaman geçirebileceğiniz, çok mütevazi plajlara sahip bir şehirdir. 80 kilometrelik bir kıyı şeridine sahip olan bu şehir, plajlarının doğallığıyla bilinir.

Zonguldak En İyi Plajlar
Zonguldak En İyi Plajlar

Filyos Plajı

Zonguldak şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunur. Çaycuma ilçe sınırları içerisindedir. Bölgeye hem özel araçlarla hem de otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz en güzel plajlardan biridir. Ayrıca Zonguldak plajları denildiği zaman akla ilk olarak Filyos Plajı gelir. Bölgenin en ünlü plajlarından biridir. Bu nedenle şehre gelen hemen herkes ilk olarak buraya akın eder. Yabancı ve yerli turistlerin ilgisinden kaçmayan bir yerdir.

Filyos Plajı
Filyos Plajı

Plajın temizliğine çok fazla önem verilir. Bu konuda gösterilen hassasiyet, tatilcileri oldukça memnun etmektedir. Burada arkadaşlarınızla ya da ailenizle kamp da yapabilirsiniz. Denizin ortasına doğru ilerlemeye çalıştığınız zaman sığlığın azaldığını fark edeceksiniz. Aynı zamanda fotoğraf çekimleri için de gayet ideal bir yerdir. Yıl boyunca açık olan plaja, girişler ücretsiz şekilde yapılır.

Kapuz Plajı

Kapuz Plajı, Zonguldak merkeze yürüme mesafesindedir. Halk otobüsleri ve şahsi araçlarla da ulaşım sağlanabilir. Eğer şahsi arabanız ile ulaşım sağlarsanız, plajın üstünde size ayrılan park alanlarını kullanabilirsiniz. Üstelik park etmek için ücret ödemeniz gerekmez. Zonguldak’taki plajlar arasında mavi bayrağa sahip olan bölgelerden biridir.

READ  Göbü Plajı - Zonguldak
Kapuz Plajı
Kapuz Plajı

Bu nedenle bölge halkının göz bebeğidir. Plajdaki su son derece temizdir. Uzun ve geniş alanıyla dikkat çeken Kapuz Plajı, oldukça modern bir mekandır. Plajda şemsiye ve şezlonglar bulunur. Aynı zamanda soğuk ve sıcak içecekler içebilmeniz için servis yapan kafeler de vardır. Giriş için sizden 3 TL istenmektedir. Salı-Perşembe günleri, sadece kadınlara özel bir hizmet sunulur.

Kozlu Plajı

Ulaşım açısından size zorluk çıkarmayacak plajlardandır. Her türlü şekilde ulaşım yapılabilir. Özellikle de yürüyüş yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri bir yerdir. Çok eşsiz bir manzaraya sahiptir. Bu yüzden Kozlu Plajı’na fotoğraf çekinmek için gelen insanlar bile vardır. Yüzmeye uygun bir sahildir. Plajda piknik yapmanıza izin de verilir. Girişler için ücret ödemenize gerek yoktur. Dilediğiniz günlerde ve saatlerde plaja giriş yapabilirsiniz.

Kozlu Plajı
Kozlu Plajı

Erdemir Plajı

Erdemir Plajı, Zonguldak merkezine 50 km uzaklıktadır. Ereğli ilçesinde bulunur. Birçok ulaşım vasıtası sayesinde bölgeye gelebilirsiniz. Doğayla iç içe olmanızı sağlayan ve mavinin her tonunu sizlere gösterebilen bir plajdır. Hem bakımlı hem de son derece temizdir. Ereğli ilçesinin en değerli plajlarından biri olma özelliğine sahiptir. Plaj içerisinde oldukça çeşitli hizmetler vardır. Böylece ziyaretçilerin her türlü ihtiyaçları karşılanmaya çalışılır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle deniz sporları da yapabilirsiniz. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için çok ideal bir adres olarak karşımıza çıkar. Ücretsiz giriş hakkı tanıyan Erdemir Plajı, istenilen her zaman ziyarete açıktır.

Erdemir Plajı
Erdemir Plajı

Değirmenağzı Plajı

Şehir merkezine 10 km uzaklıkta olduğu bilinen Değirmenağzı Plajı, yine ulaşımı kolay olan plajlardan biridir. Taksi, halk otobüsü ve özel araçla ulaşıma açıktır. Oldukça büyüleyici ve etkileyici bir manzarası vardır. Hatta bazı insanlar, yüzmekten çok manzara seyretmek için buraya gelirler. Denizi ve doğayı en güzel şekilde birleştiren Değirmenağzı’nda ailenizle ya da arkadaşlarınızla kamp ve piknik gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Büyük kayalıklar ve ağaçlar arasında bulunan plaj, kuş cıvıltılarıyla doludur. Aynı zamanda hafif bir rüzgar esintisi sizi sıcak günlerde rahatlatacaktır. Ücretsiz hizmet veren plajlardandır. Dilediğiniz zamanda plajı ziyaret edebilmeniz mümkündür.

READ  Değirmenağzı Plajı - Zonguldak
Değirmenağzı Plajı
Değirmenağzı Plajı

Türkali Plajı

Türkali Plajı, şehir merkezine 25 km uzaklıkta olmasından dolayı ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınız plajlardandır. Bu bölgedeki deniz, genellikle dalgalıdır. Plajda kampa ve pikniğe izin verilir. Sakin, huzurlu ve sessiz bir yerdir. Muhteşem havasıyla sizi mest edecek olan Türkali Plajı, her zaman ücretsiz hizmete açıktır.

Türkali Plajı
Türkali Plajı

Ilıksu Plajı

Zonguldak merkezle arasında 15 kilometrelik bir mesafe vardır. Bundan dolay ulaşım hususunda kesinlikle zorlanmazsınız. Ilıksu Plajı’na gitmek için Zonguldak merkezinden kalkan halk otobüsleri vardır. Bunun dışında taksi ya da özel araçla ulaşıma da müsaittir. Plajda son derece geniş bir otopark vardır. Bu sayede park yerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Hem arkadaş ortamlarına hem de aile ortamlarına uygun bir yerdir. Denizi oldukça ılık ve sakindir. Denizin içerisine doğru ilerlediğiniz zaman derinliği hissetmeye başlarsınız. Daha da ileriye doğru giderseniz, yunus balıklarının yüzdüklerini de görebilirsiniz. Plajda kafe bölümleri de vardır. Burada dilediğiniz içecekleri bulabilirsiniz. Plaj, her zaman açık olmakla birlikte ücretsiz bir hizmet veriyor.

Ilıksu Plajı
Ilıksu Plajı

Zonguldak’taki Diğer Plajlar

Zonguldak’ta bulunan diğer plajlar ise şunlardır:

  • Alaplı
  • Mevreke
  • Kireçlik
  • Armutçuk
  • Uzunkum
  • Karakum
  • Sazköy
  • Göbü
  • Hisararası
  • Ereğli

Gibi plajlar da Zonguldak’ta bulunurlar. Bu şehir, plaj konusunda çok şanslıdır. Çünkü upuzun bir sahil şeridine sahiptir. Tamamen doğal olan bu sahiller, bölgenin turizm açısından kalkınmasına önemli katkılar sağlarlar.

Plajların her birine ayrı bir ehemmiyet gösterilir. Hepsi de gerekli bakımları gören yerlerdir. Özellikle de Ilıksu ve Kapuz gibi yerler daha fazla öne çıkmışlardır. Eğer yaz mevsiminde Zonguldak’a yolunuz düşerse buralara uğramadan dönmeyin. Güneşin ve denizin tadına bir de buralarda bakın.

Zonguldak’ta Keşfedilecek Yerler Listesi

READ  Erdemir Plajı : Karadeniz'in En iyi Plajlarından

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

Gezicini

Türkali Plajı – Zonguldak

Gezicini

Kapuz Plajı – Zonguldak

Gezicini

Göbü Plajı – Zonguldak

Gezicini

Filyos Plajı – Zonguldak

Gezicini

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

Gezicini

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

Gezicini

Çaycuma Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz