Image default
Zonguldak

Göbü Plajı – Zonguldak

Göbü Plajı Zonguldak

Zonguldak’ta yürütülen muhteşem doğa ve kültür projeleri kapsamında yer alan projelerden biri olan Kilimli Göbü Plajı, doğa tutkunlarını bekliyor. Muhteşem yaz ayı fırsatları için görmeniz gereken en önemli plajlardan biri olan Zonguldak Göbü Plajı, Karadeniz’in eşsiz güzelliği ile birlikte muhteşem fırsatlar sunuyor. Karadeniz’in serin sularında serinlerken eşsiz doğa güzelliği ile adeta büyüleneceksiniz. Türkiye’nin gizli kalmış değerlerinden olan Göbü Plajı ile unutulmaz anılar, muhteşem tatil ve eşsiz bir yaz mevsimini geride bırakacaksınız.

Göbü Plajı
Göbü Plajı

Göbü Plajı Nerede?

Eşsiz doğası ve muhteşem manzaraları ile mutlaka görmeniz gereken Göbü Plajı, Zonguldak il merkezine yaklaşık olarak 28 kilometre mesafede bulunuyor. Yaz başından itibaren sonbaharın ilk günlerine kadar yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Zonguldak Göbü Plajı oldukça hareketli ve renkli bir tatil imkanı sunuyor.

Göbü Plaj Zonguldak
Göbü Plaj Zonguldak

Göbü Plajı Ulaşımı?

Son yıllarda daha fazla dikkat çeken ve yoğun bir şekilde ilgi gören Göbü Plajına özel aracınız olmasa bile ulaşım oldukça kolay. Çok yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Göbü Plajı’na Zonguldak il merkezinden servis araçları bulunuyor. İl merkezinden 50 kilometre kadar mesafede bulunan Göbü Plajına toplu taşıma araçları ile de gitmek mümkün.

Göbü Plajı
Göbü Plajı

Göbü Plajı Sahili

Bir proje olarak son yıllarda büyük bakım ve çevre düzenlemesine tabi tutulan Göbü Plajının yaklaşık olarak 800 metrelik sahili, berrak denizi ve ince kumu unutulmaz bir tatil sunuyor. Bölgenin doğal yapısına bağlı olarak sahil boyunca uzanan doğal seyir terasları, güneşlenme alanları ve taş mobilyaları ile dikkat çeken Göbü Plajının halka açık olan sahili aktif olarak kullanılmaktadır. Gerek doğal olarak bulunan ve gerekse proje kapsamında düzenleme yapılan ve plaj boyunca uzanan ve farklı yükseklik ve büyüklüklerde değişen oluşturulmuş güneşlenme terasları, duş alanları, açık oturma terasları her türlü sosyal donatılara sahip. Eşsiz güzellikler sunan Göbü Plajının genişliği ise yer yer 60 metreyi buluyor.

READ  Erdemir Plajı : Karadeniz'in En iyi Plajlarından
Göbü Zonguldak
Göbü Zonguldak

Göbü Plajı Özellikleri

Eşsiz doğal güzelliklerle çevrili bir bölgede bulunan Göbü Plajı’nda deniz biraz dalgalı olsa da muhteşem bir anı ve iyi bir tatil için oldukça idealdir.

Bu bağlamda herkesçe merak edilen Göbü Plajının özellikleri arasında şunları sıralamak mümkündür;

  • Ulaşımı kolay, il ve ilçe merkezine yakın ve sosyal donatılara sahip bir plajdır
  • Güneşlenmek ve yürüyüş yapmak için ideal bir kumsala sahiptir
  • Bakır kumsal olarak da bilinen çok özel bir yapıya sahiptir
  • Göbü plajına girişler tamamen ücretsizdir ve halka açıktır

Türkiye’de son yıllarda keşfedilen ve özel projelerle tasarlanan Göbü Plajını mutlaka görmelisiniz.

Göbü plajına Nasıl Gidilir
Göbü plajına Nasıl Gidilir

Göbü plajına Nasıl Gidilir?

Göbü Plajı Zonguldak il sınırlarında bulunmaktadır ve Kilimli İlçesinin sahilidir. Zonguldak ili Kilimli ilçesinin sınırları içinde yer alan ve il merkezine 28 kilometre mesafede bulunan Göbü Plajına gerek Kilimli’den ve gerekse Zonguldak il merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Özel araçlarla Zonguldak il merkezinden 15-20 dakikada gidilebilen Göbü Plajına, servis araçları ve toplu taşıma araçları ile de gitmek mümkün.

Kilimli Göbü plajı
Kilimli Göbü plajı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

Gezicini

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

Gezicini

Türkali Plajı – Zonguldak

Gezicini

Kapuz Plajı – Zonguldak

Gezicini

Filyos Plajı – Zonguldak

Gezicini

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

Gezicini

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

Gezicini

Çaycuma Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz