Image default
Zonguldak

Türkali Plajı – Zonguldak

Türkali Plajı

Yaz aylarında aktif hale gelen Türkali Plajı, yoğunluğuna rağmen hizmetini asla aksatmayan plajlardandır. Bölgede balıkçılığın yaygın olması, tatilcilerin dikkatinden kaçmamaktadır. Burada sahil kenarında dolaşırken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü son derece dalgalı bir denize sahiptir. Karadeniz’in doğal güzelliklerini en iyi şekilde yansıtan şehirlerinden biri Zonguldak’tır. Türkali Plajı sayesinde bu güzellikleri daha net bir şekilde görebilirsiniz. Muhteşem havasına mest olabileceğiniz en güzel deniz kenarlarından biridir. Kusursuz bir güzelliğe sahip olan plaj, sıradanlık ve sakinlik sunar.

Türkali Plajı
Türkali Plajı

Türkali Plajı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Türkali Plajı’nda yapılabilecek aktiviteler şunlardır:

  • Çadır kampı kurulabilir.
  • Karavan tatili yapılabilir.
  • Mangal ve piknik yapılabilir.
  • Yürüyüş yapılabilir.
  • Balık tutulabilir.
  • Doğa yürüyüşü ve trekking yapılabilir.

Bunlar haricinde akşam saatlerinde sahil kenarında ateş yakarak gün batımını izleyebilirsiniz. Ateş çevresinde dans edebilir, yemek yiyebilir ya da şarkı söyleyebilirsiniz. Sevdiklerinizle, dostlarınızla ve ailenizde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Bölgede çok fazla balık olması, genellikle balık tutma aktivitesinin daha fazla ağırlık kazanmasına neden olmuştur. Balık tutan bireyler, piknik için izin almak zorunda değillerdir. Çünkü plajda bu tür aktivitelere izin veriliyor.

Türkali Plajı
Türkali Plajı

Türkali Plajı Nerededir?

Türkali beldesinde bulunan bu plaj, Zonguldak’ın Kilimli ilçesindedir. Şehir merkezine 26 km. uzaklıktadır. İlçeye olan uzaklığı ise 18 km’dir. Dalgalı bir denizi olduğu için daha çok piknik ve kamp yapmaya uygun yerler arasındadır. Plajda sizlere yiyecek-içecek hizmeti yapacak herhangi bir işletme yoktur. Bu nedenle yanınıza temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar malzeme almanız gerekir. Aksi halde karnınızı doyurmakta zorlanabilirsiniz.

Zonguldak Türkali Plajı Kamp Alanı
Zonguldak Türkali Plajı Kamp Alanı

Türkali Plajı Şezlong Ve Giriş Ücretleri

Türkali Plajı’na gelenler şezlong ve şemsiye kiralaması yapılamaz. Bölgeye girebilmek için ücret ödemeniz istenir. Kiralamalar yapılmadığı için güneşten kendi imkanlarınızla korunmanız gerekecektir.

READ  Göbü Plajı - Zonguldak
Türkali Plajları
Türkali Plajları

Türkali Plajı Ulaşım

Plajın çevresinde park yerleri bulunuyor. Bu yüzden özel aracınızla Türkali Plajı’na gelebilmeniz mümkündür. Dolmuş ya da taksi gibi ulaşım vasıtaları da kullanılabilir. Dolmuşlar, otogardan kalkış yapmaktadırlar. Kilimli bölgesine gelen dolmuşlar sayesinde plaja gelinebilir. Huzurlu bir şekilde tatil yapıp kafa dinlemeyi amaçlayan insanlar, bu bölgeye akın etmektedirler.

Zonguldak Türkali Plajı
Zonguldak Türkali Plajı

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

Gezicini

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

Gezicini

Kapuz Plajı – Zonguldak

Gezicini

Göbü Plajı – Zonguldak

Gezicini

Filyos Plajı – Zonguldak

Gezicini

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

Gezicini

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

Gezicini

Çaycuma Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz