Image default
Zonguldak

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

Erdemir Plajı

Doğa ile iç içe ve masmavi bir denize ulaşmak isteyen kişiler yoğun araştırmalar yapıyor. Yapılan araştırmalar esnasında Erdemir Plajı ile ilgili de detaylı bilgiye ulaşılabiliyor. Oldukça temiz ve bakımlı olan bu plaj, keyifle vakit geçirilebilecek alanların başında geliyor. Zonguldak Erdemir Plajı, Karadeniz Bölgesi için yenilenmiş haliyle ilgi odağı olmuştur.

Erdemir Plajı
Erdemir Plajı

Erdemir Plajı Nerededir?

Karadeniz’de birbirinden güzel pek çok sahil vardır. Zonguldak’ta yer alan Erdemir Plajı da Karadeniz’in en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir. Zonguldak merkeze ortalama 50 kilometre uzaklıkta bulunan bu plaja hususi araç ile gidilebilir. Plajın yolu güzel ve sakin olduğu için kısa süre içerisinde plaja ulaşılabilir. Aile ve arkadaş grupları ile tercih edilebilecek bu plaja gitmek isteyenler genelde sabah erken saatleri tercih eder. Sabah erken saatlerde daha temiz ve sakin olan plajda huzurlu saatler geçirilebiliyor.

Erdemir Plajı - Ereğli
Erdemir Plajı – Ereğli

Erdemir Plajı’na Nasıl Gidilir?

Göktepe ve Kıyıcak köyleri arasında yer alan Erdemir Plajı’na gidebilmek için farklı vasıtalar tercih edilebilir. En rahat ulaşım yöntemi olarak özel araç tercih edilebilir. Ancak özel aracı olmayan kişiler de plaja ulaşım sağlayabilir. Zonguldak merkezde yer alan dolmuşlar sayesinde plaja ulaşılabilir. Zonguldak şehir merkezinden kalkan dolmuşlar tatilcilerin plaja ulaşmasını sağlar. Erdemir Plajı’na gitmek isteyen kişiler şehir merkezinde yer alan taksileri de kullanabilir. Taksiler sayesinde özel araç rahatlığına kavuşulabilir. Tatilciler plajdan dönüşte de taksi kullanarak kısa süre içerisinde şehir merkezinde olabilir.

Erdemir Tesisleri
Erdemir Tesisleri

Erdemir Plajı’nın Özellikleri

Erdemir Plajı, Zonguldak’ın en dikkat çekici ve en güzel plajlarından birisidir. Tertemiz ve berrak denizi ile dikkat çeken bu plaja hem şehir içinden hem de şehir dışından pek çok tatilci gelir. Tatilciler yazın kavurucu sıcaklarında Erdemir Plajı’nın tertemiz denizinde dinlenebilir. Erdemir Plajı’nın etrafında bulunan mekanlar sayesinde müzik eşliğinde yemek yenebilir. Günün yorgunluğu ve yoğunluğu bu mekanlarda atılabiliyor. Türkiye’nin kuzeyinde bulunan bu plajın suyu oldukça berraktır.

READ  Filyos Plajı - Zonguldak

"Zonguldak

 

Erdemir Plajının Sunduğu Olanaklar

Erdemir Plajı’nı tercih eden tatilciler bahar aylarından yaz aylarının sonuna kadar denize girebiliyor. Uzun bir süre aralığı olduğu için de yılın belli dönemlerinde bu plaj yoğun olabiliyor. Ancak ne kadar yoğun olursa olsun Erdemir Plajı tatilcilerine kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor. Plajın sunduğu olanaklar:

  • Şezlong kiralama
  • Duş imkanı
  • Evcil hayvan kabulü
  • WC

Erdemir Plajı’na giden kişiler araçlarını park edebilecek yerleri kolaylıkla bulabiliyor.

Erdemir Plaj Gezilecek Yerler
Erdemir Plaj Gezilecek Yerler

Erdemir Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Erdemir Plajı pek çok avantaj barındırdığı için tercih ediliyor. Plajın barındırdığı avantajlardan birisi de giriş ücreti konusudur. Bu plaja girmek için ücret ödenmez. Ücret ödenmediği için de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ancak plajı tercih eden kişiler plajın içerisinde yer alan şezlongları kiralamak için makul seviyede ücret ödeyebiliyor. Erdemir Plajı’na yalnızca gündüz saatleri değil gece vakti girmek de ücretsizdir.

"<yoastmark

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

Gezicini

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

Gezicini

Türkali Plajı – Zonguldak

Gezicini

Kapuz Plajı – Zonguldak

Gezicini

Göbü Plajı – Zonguldak

Gezicini

Filyos Plajı – Zonguldak

Gezicini

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

Gezicini

Çaycuma Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz