Image default
Zonguldak

Kapuz Plajı – Zonguldak

Kapuz Plajı

Plaj yönünden çok zengin şehirlerimiz arasında yer alan Zonguldak, bu özelliği sonucunda turizm alanında gelişme göstermiştir. Bölgenin turizmine önemli katkı sağlayan yerlerden biri de Kapuz Plajı’dır. Zonguldak şehir merkezinde bulunan Kapuz, deniz severlerin en fazla tercih ettikleri mekanlardan biridir. Çok önemli özelliklere sahip olan bu plaj, sadece Zonguldaklılar için değil, farklı şehirlerdeki hatta farklı ülkelerdeki insanlar için de aynı ehemmiyete sahiptir. Zonguldak Belediyesi’nin işletiminde olan bu yer, mavinin ve yeşilin en güzel şekilde buluştuğu bölgelerdendir. Bölgenin en kalabalık yerlerindendir. Özellikle yaz sezonunun başlaması ile birlikte hareketlilik kazanır.

Kapuz Plajı
Kapuz Plajı

Kapuz Plajı Özellikleri

Kapuz Plajı özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 25 metre genişliği vardır.
  • Uzunluğu 180 metredir.
  • Sahili kumdan oluşmaktadır.
  • Orman ile iç içedir.
  • Karadeniz Bölgesi’nde bulunan mavi bayraklı plajlardan bir tanesidir.
  • Zonguldak’taki plajlar içerisinde mavi bayrağa sahip olan tek yerdir.
  • Dönem dönem birtakım etkinlikler yapılır.

Özellikle de çocuklu ailelerin tercih ettiği plajlardandır. Çünkü kalabalık olmasına rağmen son derece güvenlidir. Aynı zamanda bölgenin temizliğine de çok dikkat edilir. 2015 yılında mavi bayrak almasının nedeni de budur. Çok fazla ilgi görüyor olması, turizm alanında gün geçtikçe gelişmesine neden olmuştur.

"<yoastmark

Kapuz Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Kapuz Plajı’na girebilmek için 3 TL vermeniz gerekiyor. Plaj içerisinde birtakım eşyaları kiralayabilme hakkınız bulunuyor. Üstelik kiralama ücretleri de son derece uygundur. Örneğin bir şemsiye kiralamak istediğiniz zaman 10 TL vermeniz yeterlidir. Aynı zamanda ücretsiz hizmetler de vardır. Dilerseniz, hiç para vermeden yelek hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cankurtaran hizmetleri için de sizden para alınmaz. Bu tarz incelikleri düşünen Kapuz Plajı, gelen ziyaretçilerini memnun etmeyi çok iyi biliyor. Ara sıra düzenlenen etkinlikler sayesinde ziyaretçilerin daha eğlenceli zamanlar geçirmeleri sağlanıyor.

Kapuz Plajı Nerede
Kapuz Plajı Nerede

Kapuz Plajı Nerede?

Kapuz Plajı, Zonguldak merkeze bağlı olan Yeşil Mahallesi’ndedir. Tam konumu ise Kapuz Caddesi ve Uzunkum Caddesi birleşimindedir. Zonguldak’ın doğusunda yer alır. Otogara ise 4 km uzaklıktadır. Bu yönden ulaşımı kolay gerçekleşir.

READ  Filyos Plajı - Zonguldak

"<yoastmark

Kapuz Plajı’na Nasıl Gidilir?

Ulaşımda rahatlık arıyorsanız, Kapuz Plajını tercih edebilirsiniz. Hususi aracınız ile bölgeye gidebilirsiniz. Aracınızı güvenli otoparklara park edebilirsiniz. Bunun dışında minibüsler ve şehirlerarası otobüslerle de ulaşım sağlanması mümkündür. Sahil yolundan giden minibüslere bindiğiniz zaman bölgeye kolayca gelebilirsiniz. Zonguldak denildiği akla gelen tatil yerlerinden biri Kapuz Plajıdır. Plajın taşıdığı özellikler ve mavi bayraklı olması, herkesin dikkatini çekmektedir. Profesyonel bir şekilde işletilen bu yer, tamamen insan memnuniyeti odaklı hizmet eder. Gündüzleri ayrı geceleri ayrı manzaralar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kalabalık olmasına rağmen çok sakin bir plajdır. İnsanlar birbirlerini asla rahatsız etmezler. Herkes kendi halinde rahatça eğlenebilir ve dilediği aktiviteleri yapabilir. Plaj yakınında ormanın bulunması ise temiz bir hava almanızı sağlar.

Kapuz Plajı'na Nasıl Gidilir
Kapuz Plajı’na Nasıl Gidilir

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

Gezicini

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

Gezicini

Türkali Plajı – Zonguldak

Gezicini

Göbü Plajı – Zonguldak

Gezicini

Filyos Plajı – Zonguldak

Gezicini

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

Gezicini

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

Gezicini

Çaycuma Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz