Image default
Zonguldak

Ilıksu Plajı – Zonguldak

Ilıksu Plajı – Zonguldak

Karadeniz plajları arasında yer alan Ilıksu Plajı, Zonguldak‘ın doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Her açıdan doğa harikası olan bu plaj, Kozlu ilçesindedir. Bu ilçeye bağlı olan Aşağıçayır Köyü’nde bulunur. Konum

Ilıksu Plajı
Ilıksu Plajı

Zonguldak merkezden minibüsle ya da arabayla gidilebilir. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuktan sonra bu plaja ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınızla gittiğiniz zaman otopark hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kendinizi denizin ve kumun ihtişamına bırakarak harika vakitler geçirebilirsiniz. Plajla ilgili bilmeniz gerekenler ve size sunulan hizmetler aşağıda anlatılmıştır.

Ilıksu Sahili Zonguldak
Ilıksu Sahili Zonguldak

Ilıksu Plajı Özellikleri Nelerdir?

Plaj, Kozlu Belediyesi’ne bağlıdır. Bu muhteşem plajın özellikleri ise şunlardır:

  • İnce kumludur.
  • Kısmen çakıllı ve taşlıdır.
  • Plajın sol tarafı çocukların yüzmesi için uygundur.
  • Orta bölümlerde de taşlar vardır.
  • Deniz sığdır.

Plajda taş oranı biraz fazladır. Bu nedenle ayaklarınıza dikkat etmeniz gerekir. Eğer imkanınız var ise denize girmek özel bir ayakkabı almalısınız. Böylece taşların ayaklarınızı kesmesine engel olabilirsiniz.

Ilıksu Plajı
Ilıksu Plajı

Zonguldak’a geldiğiniz zaman sakin bir yerde yüzmek istiyorsanız, Ilıksu tam da size uygun bir plajdır. Özellikle de hafta sonralarında daha kalabalık olur.

Ayrıca giyinme kabinleri, tuvaletler, büfeler ve restoranlar da hizmete açıktır. Güneşin tadını çıkarmak için şemsiye ve şezlong kiralama yapabilirsiniz. Bölgenin deniz turizmine önemli katkılar sağlayan Ilıksu, özellikle yaz mevsimlerinde görülmeye değerdir.

Ilıksu Sahili
Ilıksu Sahili

Ilıksu Plajı’nda Mangal Ve Piknik Yapılabilir Mi?

Plajda mangal ve piknik yapabileceğiniz özel alanlar bulunur. Aynı anda hem mangal yapabilir hem de rahatlıkla yüzebilirsiniz. Hatta bu bölgede yunus balıklarına da denk gelmeniz mümkündür. Eğer şanlı gününüzdeyseniz, yunus balıklarının ihtişamlı gösterilerini izleyebilirsiniz.

READ  Kapuz Plajı - Zonguldak
Ilıksu Sahili Kozlu Zonguldak
Ilıksu Sahili Kozlu Zonguldak

Plaj Ücretli Midir?

Halk plajı olarak karşımıza çıkan Ilıksu, ücretsiz bir hizmet sunarak tatilcilere keyif yaşatır. Ancak kendi aracınızla gelirseniz, park için ücret ödemeniz gerekecek.

Ilıksu Plajı
Ilıksu Plajı

Ilıksu Plajı’nda Konaklama Nasıldır?

Plaj çevresinde konaklamanız için uygun alanlar vardır. Bunun yanı sıra kamp yapabilmeniz için de izin verilir. Hatta bunun için özel olarak ayrılan alanlar vardır. Çadırınızı kurarak yaz sıcaklarının tadını çıkarabilirsiniz. Plajda gündüzleri ayrı geceleri ayrı güzellikler meydana gelir. Sessiz ve sakin bir bölge olmasından dolayı konaklamaya elverişlidir.Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zonguldak Plajları ve En Güzel Koylar Listesi

chebsra

Zonguldak Gezilecek Yerler | En Popüler Sıralı Liste

chebsra

Türkali Plajı – Zonguldak

chebsra

Kapuz Plajı – Zonguldak

chebsra

Göbü Plajı – Zonguldak

chebsra

Filyos Plajı – Zonguldak

chebsra

Erdemir Plajı : Karadeniz’in En iyi Plajlarından

chebsra

Devrek Gezilecek Yerler | Devrek Yolculuğu Yapmak İsteyenler İçin

Hakan Karaduman

Değirmenağzı Plajı – Zonguldak

chebsra

Yorum Yaz