Image default
Bornova

Bornova Naldöken

Bornova Naldöken Mahallesi Türkiye’nin sanayinin, tarımın, turizmin ve daha birçok sektörde kalbi diyebileceğimiz İzmir iline bağlı Bornova ilçesi, tarih kokan mekânlarıyla adından bahsettirip, doğal güzellikleriyle de insanların göz bebeği olmuş durumdadır. İzmir dediğimizde bile aklımıza ilk gelen ilçesi Bornova, son yıllarda gelişmişliğiyle üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği yerleşim yerinden biri haline gelmiştir.

Naldöken
Naldöken

Bornova’nın bekli de en çok kendinden bahsettiren bir semti olmuştur Naldöken. Naldöken mahallesi sakinleri bu yeri geliştirmek olup belediyenin de desteğini beklemektedirler. Eskiden İzmir’e çok fazla göçmen aile yerleşmiştir. Bu ailelerin çoğunluğu da Naldöken’e taşınmış, hala da orada yaşamaktadırlar. Nüfusu Rum ailelerle birlikte 2019 itibariyle tam olarak 9567’dir.

Bornova
Bornova

BORNOVA NALDÖKEN KONUM BİLGİSİ

Naldöken konumu itibariyle eğer Bornova ilçesine gelirseniz en kolay bulabileceğiniz mahalle olduğunu söylemek gerekir. Haritaya konumu ise 38 26 kuzey enleminde yer alıp, 27 13 doğu koordinatları üzerinde yer alır. Naldöken semti Bornova’ya 4 km, bağlı olduğu İzmir iline ise 7 km uzaklıktadır. Dolayısıyla yörenin ihtiyaçlarını giderebilecek en yakın merkez Bornova ilçesidir. Bu bölgede gezilecek Küçükpark olarak en iyi yerlerdendir.

Gandi'nin yeri
Gandi’nin yeri

BORNOVA’DA NE YENİR?

İzmir Neyi Meşhur? Neleri Meşhur? İzmir Bornova’ya her yıl minyonlarca yerli ve yabancı turist gelmekte olup, konaklama mekânlarında bölgeye has ya da meşhur lezzetli yemeklerini denemek isterler. Siz de Bornova ilçesine gelirseniz mutlaka küçük ama yendiğinde tadı damağınızda kalan misket üzümünü yemelisiniz. Tüm dünyaya namını buradan salmış kumru yemeğini yemeden sakın dönmeyiniz. Ayrıca şifaları saymakla bitmez Bornova bamyasını da yedikten sonra evinize de bir miktar almanızı öneririz. Bu tatları yemeniz için sizlere özel restaurantları derledik.

READ  İzmir Altındağ 

 

  • Darcan Balık: bu mekânının balıkları özenle sofranıza gelip, sunumuyla da harikalar yaratıyorlar. Mezelerini de günlük hazırlıyorlar.
  • Gandi’nin yeri: Bornova’nın en kaliteli mekânı diyebileceğimiz gibi 7/24 açıktır. Fiyatları da cebinizi yakmayacak niteliktedir.
  • Midpoint: adeta görsel şölen sunan bu mekânda menüdeki çeşitliği görünce kararsız kalabilirsiniz. Mutlaka gitmeniz gereken yerler listenize eklemelisiniz.
  • Rosa Del Vento: Bornova’da İtalyan bir restaurant olan bu yerde muhteşem pizzasını yerseniz başka bir yerde yiyemeyeceğinizi iddia ediyoruz.

 

Bornova Naldöken’de Konaklama

Bornova`da Gidilecek Kaliteli Oteller Bornova Naldöken doğa harikası sahilinde gerçekten iyi fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Semtin sakinleri için sahil oldukça yakın bir konumdadır. Bu da konaklama için önemini artırıyor. Her yıl biraz daha çoğalan nüfus için hatta şehir dışından gelen insanlar için konaklayacak mekânlar inşa etmiştir. Bunlardan bazıları:

Coordinat Suits otel
Coordinat Suits otel
  • Deniz Pansiyon: bu yapı dış görüşüyle bile oldukça şirin gözüküp, sizlerin konforu ve rahatı için güzel düzenlemelerde bulunmuşlardır.
  • Coordinat Suits: Büyük havuzundan saunasına kadar her türlü faaliyeti hizmetinize sunmuştur. Bu mekânda kendinizi evinizde gibi hissetmemeniz için hiçbir nedeni yoktur.
  • Villa Levante Otel: Muhteşem manzarası ve lezzetli yemekleri için bile sırf bu mekânı tercih edebilirsiniz. Bütün güzellikleriyle sizlere kapılarına açmıştır.

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Pınarbaşı Mahallesi : Bornova

Gezicini

Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir?

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Altındağ 

Gezicini

İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak

Gezicini

Homeros Vadisi – Bornova’nın Eşsiz Vadisi

Gezicini

Çamdibi Semti : Bornova

Gezicini

Bornovada Gezilecek En Güzel Yerler

Gezicini

Bornovada Alışveriş Nerelerde Yapılır ? Alışveriş Merkezleri

Gezicini

Yorum Yaz