Image default
Almanya

Frankfurt Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Frankfurt Gezilecek Yerler

Frankfurt, Main Nehri kıyısında yer alan Almanya kentidir. Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’den sonra gelen Almanya’nın en büyük beşinci kentidir. Frankfurt Almanya’nın en büyük ticaret ve finans merkezidir. Aynı zamanda kent Almanya’nın en önemli ulaşım merkezidir.

Frankfurt
Frankfurt

Frankfurt eğitim, turizm, ulaşım ve ticaret alanlarında son derece gelişmiş bir ülkedir. Eğer Frankfurt gezi rotası belirlemek istiyorsanız bu yazı tam size göre. Aşağıda adları verilen mekanlar Frankfurt gezilecek yerler listesine alınması gereken yerlerdir.

Frankfurt Gezilecek Yerler
Frankfurt Gezilecek Yerler
 • Städel Museum
 • Schirn Kunsthalle Frankfurt
 • Main Kulesi
 • Goethe House

  Frankfurt Almanya
  Frankfurt Almanya
 • Palmengarten
 • Alte Oper
 • Museum für Moderne Kunst
 • Senckenberg Müzesi
 • Frankfurt Katedrali

Belirtilen mekanların detaylı açıklamaları aşağıdaki paragraflarda verilmiştir.

Städel Museum

Frankfurt’ta bulunan 14. yüzyıldan kalma değerli eserlerin sergilendiği bir sanat müzesidir. Müzede 3100 tablo, 660 heykel ve 4600 fotoğraftan ve 100 .000’den fazla çizime yer veriliyor. Müze Johann Friedrich Städel tarafından kurulmuş ve adını da buradan almıştır. Müzenin büyük olması ve içerisinde bulunan eserlerinin çeşitliliği bakımından gezmek için en az 4 saatin ayrılması gerekiyor. Rodin, Monet, Manet, Picasso, Chagall, Munch, Paul Klee, Tizian, Rembrant, Dürer ve daha pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği müze gezilip görülmeye değer bir sanat merkezi.

Städel Museum
Städel Museum

Schirn Kunsthalle Frankfurt

Schirn Kunsthalle Frankfurt, Frankfurt’ta bulunan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği sanat galerisidir. Binanın dış mimarisi oldukça etkileyici ve göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Galeri, geçici sanat sergilerine ev sahipliği yapan bir mekandır. Her çeşit insanın ruhuna dokunacak nitelikte pek çok eserin sergilendiği sanat galerisi sanata ilgi duyanların Frankfurt’ta mutlaka gezip görmeleri gereken bir sanat galerisidir.

Schirn Kunsthalle Frankfurt
Schirn Kunsthalle Frankfurt

Main Kulesi

Frankfurt’ta bulunan 56 kattan oluşan 200 metre boyunda bir gökdelendir. 18 Ekim 1996 yılında yapılmış kulenin adı yakınında bulunan nehrin adından geliyor. Kulenin beş adet yeraltı katı, iki tane de halka açık izleme platformu bulunuyor. Kule post modern mimari tarzının yansımalarını gözler önüne seriyor. Halka açık olan katlarına çıktığınız zaman tüm Frankfurt’un ayaklarınızın altında olduğunu hissedeceğiniz eşsiz bir deneyim sunuyor. Kenti panoramik açıdan kuşbakışı izlemek isterseniz Main Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Main Kulesi
Main Kulesi

Goethe House

Ünlü şair Goethe’nin doğduğu evin müzesidir. Müzede yazarın evi sergileniyor. Wolfgang Von Goethe’nin gençliğini geçirdiği bu ev otantik tarzı ile dikkat çekiyor. II. Dünya Savaşı’nda ev yıkılmış fakat daha sonra restore edilmiş. Korunan eşyaların sergilendiği müzede 4 kat bulunuyor. Goethe House, edebiyata ilgisi olanların mutlaka gezip görmeleri gereken değerli Alman müzelerinden birisi.

Goethe House
Goethe House

Palmengarten

Palmengarten Frankfurt’ta yer alan kocaman bir botanik bahçedir. Frankfurt’un en büyük parklarından birisidir. Palmengarten yeşilliği ve bitki çeşitliliği ile görenleri büyülüyor. İçerisinde tekne ile gezebileceğiniz bir havuz bulunuyor. Aile ile beraber gidilebilir hoş bir mekan. Yeşilin ve doğanın tadını çıkarmak adına çok uygun bir ortama sahip olan Palmengarten Frankfurt’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Palmengarten
Palmengarten

Alte Oper

Alte Oper 1987 yılında Frankfurt’ta açılmış bir konser salonudur. Yapı Rönesans mimarisinin tarzını yansıtır nitelikte. Binanın büyüleyici tarzına bir de akşam ışıklandırmaları eklenince etkilenmemek pek mümkün olmuyor. Bulunduğu meydanda tüm görkemi ile ziyaretçilerini bekliyor. Etrafında bir çok İtalyan restoranı yer alıyor. Görenleri kendisine hayran bırakan Alte Oper Frankfurt gezi rotanıza eklemeniz gereken mekanlardan biri.

Alte Oper
Alte Oper

Museum für Moderne Kunst

Museum für Monerne Kunst Frankfurt’ta bulunan bir post modern sanat müzesidir. Müze 1981’de kurulmuş ve 6 Haziran 1991’de halka açılmıştır. Müze, Viyanalı mimar Hollein tarafından üçgen şeklinde tasarlanması nedeniyle popüler olarak “kek parçası” şeklinde adlandırılıyor. Öğrencilere ücretsiz olan modern sanat müzesi içerisindeki modern eserleri ile ilgi çekiyor. Tarihi niteliklere sahip olan müzelerden çok daha farklı bir içeriğe sahiptir. Gezmeyi düşünenlerin bunu göz önüne almaları gerekiyor. Modern sanata ilginiz varsa tam size göre diyebiliriz. Gördüğünüzde sizi derinden sarsacak nitelikte sergiler yer alıyor.

Museum für Moderne Kunst
Museum für Moderne Kunst

Senckenberg Müzesi

Frankfurt’ta bulunan köklü bir doğa tarihi müzesidir. Müzede Avrupa’da bulunan en büyük dinozorların sergilerine yer veriliyor. Müzenin en ilgi çekici olan bölümü denilebilir. Pek çok dinozor iskeleti bulunuyor. Ayrıca müzede 2000’den fazla çeşitte kuş türünün örnekleri sergisi de yer alıyor. Müzede bulunan fosiller oldukça etkileyici. Çocuklarla birlikte gezmek için uygun olan müze çocukların da ilgisini çekecek bir yer. Nesli tükenmiş hayvanları görmek isterseniz Senckenberg Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Senckenberg Müzesi
Senckenberg Müzesi

Frankfurt Katedrali

Frankfurt Katedrali’nin resmî adı Saint Bartholomew İmparatorluk Katedrali’dir. Gotik mimari tarzın izlerini bünyesinde barındıran katedra, Roma Katolik kilisesidir. Kilise şehrin en büyük dinî yapısı olma özelliğine sahip. Savaşta, 1944 yılındaki yoğun bombardımanda ayakta kalmayı başarmış yegâne bir yapıdır. Frankfurt’ta gezilip görülmesi gereken yerler arasında ihtişamlı ve göz alıcı yapısı ile belki en görkemlisi olan Frankfurt Katedrali’ni gezmeden dönmemelisiniz.

Frankfurt Katedrali
Frankfurt Katedrali
READ  Köln Gezilecek Yerler | Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Stuttgart Gezilecek Yerler | Popüler Yerler Listesi

Gezicini

Münih Gezilecek Yerler | Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Gezicini

Köln Gezilecek Yerler | Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

Gezicini

Hamburg Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Berlin Gezilecek Yerler | Almanya’nın Başkenti

Gezicini

Almanya’da Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Almanya Fuar Vizesi Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır? 

Gezicini

Almanya Freelancer Vize Başvurusu için 8 İpucu

Gezicini

Yorum Yaz