Image default
Almanya

Hamburg Gezilecek Yerler Listesi

Hamburg gezilecek yerler, Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük ikinci şehri olma özelliğine sahiptir. Kent aynı zamanda Avrupa’nın en büyük 6. metropol şehri olarak karşımıza çıkıyor. Hamburg, Almanya’nın en büyük limanını topraklarında barındırıyor. Bu nedenle de bir kanal ve liman kentidir. Kent, Almanya’nın Dünya’ya açılan kapısı olarak anılıyor. Kent aynı zamanda 1200 yıllık bir tarih sahiptir. 

Hamburg
Hamburg

Hamburg, denizcilikte de gelişmiş, deniz taşımacılığında ilerlemiş bir şehirdir. Hamburg gezilecek yerler arasında denizcilik müzesi önerisi yazının ilerleyen paragraflarında yer alıyor. Aşağıda Hamburg’da gezilip görülmesi gereken yerlerin listesi verilmiştir.

Hamburg Gezilecek Yerler
Hamburg Gezilecek Yerler
 • Elbphilharmonie
 • Miniatur Wunderland
 • Hamburger Kunsthalle
 • Hamburg Belediye Sarayı
 • Reeperbahn

  Almanya Hamburg
  Almanya Hamburg
 • St. Michael’s Church
 • Planten un Blomen
 • Museum Für Kunst Und Gewerbe Hamburg
 • International Maritime Museum

Hamburg’da gezilecek en iyi 9 mekân yukarıdaki maddelerde verilmiştir. Verilen mekanların detaylı açıklamaları aşağıdaki paragraflarda verilecektir.

Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, Hamburg’da bulunan Elbe Nehri üzerindeki yarımadada yer alan bir konser salonudur. Kısa adı Elphi’dir. Elphi, dünyanın en ileri seviye akustik konser salonundan birisi olma özelliğini taşır. Aynı zamanda Elphi, dünyanın en büyük konser salonlarından biridir. Burada konser, tiyatro veya opera gibi aktiviteler yapılıyor. Binanın yüksekliği 108 metre olması sebebi ile Hamburg’da içerisinde yaşanılan en yüksek bina olarak biliniyor.

Elbphilharmonie
Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, Hamburg’un ikonik simgelerinden birisi haline gelmiştir. Binanın mimarisi bir çok turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca binanın terasından şehrin manzarasını kuşbakışı izlemek oldukça keyifli olacaktır. Elphi’de gezmek için en az 4 saat ayırmak gerekiyor. Hamburg’a yolu düşenlerin uğraması gereken Elphi’den şehrin manzarası görülmeye değer.

Miniatur Wunderland

Hamburg’da bulunan dünyanın en büyük minyatür demiryolu bu müzede yer alıyor. Müze çocuklar için de çok uygun. Müzede çocukların dikkatini çekecek eserler var. Her detayı ile ilmek ilmek işlenmiş minyatür şehirler görenleri kendisine hayran bırakıyor. Minyatür şehirde gece ve gündüz ışıklandırmaları yapılarak daha da göz kamaştırıcı bir hale getiriliyor. Hamburg gezi planınız varsa ve minyatüre ilgiliyseniz Miniatur Wunderland’a kesinlikle uğramanız gerekiyor. Her şeyin minyatür olduğu bu müzede gezerken saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Miniatur Wunderland
Miniatur Wunderland

Hamburger Kunsthalle

Hamburger Kunsthalle, Hamburg’da bulunur. Ülkenin büyük sanat müzelerinde birisidir. İçerisinde 700 yıllık bir tarihi barındıran müze pek çok turiste kapılarını açıyor. Tarih ve sanat düşkünlerinin mutlaka görmesi gereken müzeler arasında yer alıyor. Müzede yer alan tablolar ve heykeller görenleri büyüleyecek nitelikte eserlerdir. Ziyaretçilerin bu müzeyi gezmek için bir kaç saatin yetmeyeceğini hakkıyla gezebilmek için bir gün geçirilmesi gerektiği kanaatindeler. Eğer siz de bu müzeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız planınızı buna göre yapmanız tavsiye edilir.

Hamburger Kunsthalle
Hamburger Kunsthalle

Hamburg Belediye Sarayı

Adından da anlaşılacağı üzere Hamburg kentinin belediye binasıdır. Alman tarihindeki savaşlardan yıkımlardan, bomba ve istilalardan etkilenmiş, tahribata uğramış ve restore edilmiş bu tarihi binanın mimarisi de oldukça dikkat çekici tarzdadır. Bina kurulduğu tarihin birçok izini taşıyor. Binanın kapısının üzerinde bulunan 6 heykel adaletin simgesini vurgulamak için koyulmuş. Kağıda yer alan Anka Kuşu figürü ise küllerinden doğan geçmişi simgeliyor. Hamburg Belediye Sarayı, hissettirdiği tarihi ve muhteşem ihtişamı ile mutlaka gezilip görülmesi gereken değerli bir tarihi yapıdır.

Hamburg Belediye Sarayı
Hamburg Belediye Sarayı

Reeperbahn

Hamburg kentinin gece hayatı merkezlerinden biridir. Reeperbahn gece kulüpleri ve barlar bulunan bir caddedir. Hamburg’da en iyi gece kulüplerinin bulunduğu bu caddede eğlenmek için bir çok mekan var. Reeperbahn Festivali, şehrin en büyük festivallerinden birisidir. Eğer bu dönemlerden birinde denk gelirseniz eğlenceye doyacaksınız demektir.

Reeperbahn
Reeperbahn

St. Michael’s Church

Hamburg’da bulunan ve 1912 yılında açılmış bir kilisedir. Halk arasında Michel olarak adlandırılmıştır. St. Michael Kilisesi, Hamburg’da bulunan 5 Lutheran kilisesinden birisi olarak biliniyor. Hamburg’daki en ünlü kiliselerden biridir. Kilise en iyi Hansa Protestanı barok kiliselerinden biri olarak kabul ediliyor. Binada barok mimari tarzının yansımaları görülüyor. Kilisenin kulesinin tepesinden Hamburg’un manzarası gözler önüne seriliyor. Kilise çok büyük olması sebebi ile tüm gününüzü ayırarak gezmeyi ancak bitirebileceğiniz bir yer.

St. Michael's Church
St. Michael’s Church

Planten un Blomen

Planten un Blomen, Hamburg’da 47 hektarlık alana sahip bir eyalet parkıdır. Yeşili ile bitki çeşitliliği ve çiçekleriyle kendine hayran bırakan bir yerdir. Park, çocukların oynaması için de oldukça uygun bir yerdir. Parkta çeşitli su gösterileri ve çocukların ilgilerini çekecek farklı oyunlar düzenleniyor. Büyük bir doğa gezinti alanı mevcut olduğu için aile ile hoşça vakit geçirilebilecek bir ortam sunuyor. Bu doğa gezilernde fotoğraf çekimi için de birçok farklı alanı bulunuyor. Doğa gezintisi yapmak istiyorsanız Planten un Blomen eyalet parkı sizler için en uygun ve en konforlu ortamı sunuyor.

Planten un Blomen
Planten un Blomen

Museum Für Kunst Und Gewerbe Hamburg

Hamburg’da bulunan güzel sanatlar, uygulamalı sanatlar ve dekoratif sanatlar müzesidir. Müzede dünyanın farklı yerlerinden getirilmiş sanat eserleri sergileri yer alıyor. Müzede farklı sergiler de düzenleniyor. Aileler ve çocuklar için gayet uygun bir ortama sahip. Çocukların eğlenmeleri için farklı etkinlikler düzenleniyor ve sanata ilgileri çekiliyor. Dekorasyon, moda, mimari veya uygulamalı sanatlar ile ilgilenen kişilerin ilgilerini çekecek birçok sergi bulunan “Museum Für Kunst Und Gewerbe Hamburg” gezmekten keyif alacağınız bir deneyim sunuyor.

Museum Für Kunst Und Gewerbe Hamburg
Museum Für Kunst Und Gewerbe Hamburg

International Maritime Museum

Hamburg kentinden bulunan ve 2008 yılında açılmış 9 katlı bir denizcilik müzesidir. Müzede denizcilerle alakalı birçok eser yer alıyor. Liman şehri olan Hamburg’un da simgesi niteliğinde bir müzedir. Müzeyi gezmek için en az 3 saat ayırmak gerekiyor. Denizcilik tarihini gözler önüne seren Intdrnational Maritime Museum gezilip görülmeye değer yerler arasındadır. Hamburg’a yolunuz düşmüş ve denizcilikle de ilgileniyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız.

International Maritime Museum
International Maritime Museum
READ  Frankfurt Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Stuttgart Gezilecek Yerler | Popüler Yerler Listesi

Gezicini

Münih Gezilecek Yerler | Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Gezicini

Köln Gezilecek Yerler | Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

Gezicini

Frankfurt Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Berlin Gezilecek Yerler | Almanya’nın Başkenti

Gezicini

Almanya’da Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Almanya Fuar Vizesi Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır? 

Gezicini

Almanya Freelancer Vize Başvurusu için 8 İpucu

Gezicini

Yorum Yaz