Image default
Almanya

Stuttgart Gezilecek Yerler | Popüler Yerler Listesi

Stuttgart Gezilecek Yerler

Stuttgart Almanya’nın altıncı büyük şehridir. Almanya’nın büyük şehirleri arasında en dağlık olan şehri olma özelliğine sahiptir. Şehrin üç tarafı ormanlardan oluşuyor. Bu açıdan yeşilin korunduğu doğal bir kent. Almanya’nın en önemli ikinci borsası olan Stuttgart Borsası da şehirde yer alıyor.

Stuttgart
Stuttgart

Stuttgart endüstride ve ekonomide son derece gelişmiş bir kenttir. Almanya’nın önemli kültür sanat merkezlerinden biri olan Stuttgart gezilecek yerler listesinde mutlaka uğranması gerekenler aşağıda verilmiştir.

Almanya Stuttgart
Almanya Stuttgart
 • Mercedes-Benz Müzesi
 • Public Library Stuttgart
 • Porsche
 • Staatsgalerie Stuttgart

  Stuttgart
  Stuttgart
 • Wilhelma
 • Ludwigsburg Residential Palace
 • Plaza del Castillo
 • Old Castle

  Stuttgart Gezilecek Yerler
  Stuttgart Gezilecek Yerler

Maddelerde belirtilen gezi duraklarının detaylı açıklamalarına ilerleyen paragraflarda değiniliyor.

Stuttgart Almanya
Stuttgart Almanya

MercedesBenz Müzesi

19 Mayıs 2006 yılında Stuttgart’ta Mercedes Benz tarafından açılmış klasik arabalar müzesidir. Araba meraklılarının ilgisini çekecek bir müzedir. Mercedes Benz’in tarihini ve gelişimini inceme fırsatı bulabileceğiniz müzede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Müze sadece markanın tarihi değil araçların da zaman içindeki değişimini gözler önüne seriyor. Müzenin yanında Mercedes’in yeni model araba satış mağazası yer alıyor, müze çıkışı mağazayı da ziyaret etmeniz tavsiye ediliyor.

Mercedes-Benz Müzesi
Mercedes-Benz Müzesi

Public Library Stuttgart

Stuttgart halk kütüphanesi olan Public Library Stuttgart, 2013 yılında Yılın Kütüphanesi ödülüne layık görülmüş bir kütüphanedir. Çok amaçlı yapılmış bina oldukça estetik bir mimariye sahiptir. Modern tarzı ile kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Şehrin modernliği ile öne çıkmış önemli simgelerinden birisidir.

Public Library Stuttgart
Public Library Stuttgart

Porsche

Porsche 2006 yılında Stuttgart’ta açılmış, efsanevi yarış arabalarının sergilendiği bir otomobil müzesidir. Müzede çok sayıda otomobil sergisine yer geriliyor. Bu açıdan pek çok tarzda araba modelini bir arada görmenize olanak sağlıyor. Müze, dünyanın dört bir yanından gelen araba düşkünü ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Ayrıca müzede bulunan modelleri “Porsche Drive” uygulaması ile 2 saatliğine test sürüşüne çıkarma deneyimini yaşayabilirsiniz. Stuttgart’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken ilgi çekici müzelerden birisidir.

Porsche
Porsche

Staatsgalerie Stuttgart

Postmodern mimari tarzında yapılan müze 1843 yılında Stuttgart’ta açılmış. Modern sanatın merkezi olarak bilinen müze pek çok turisti kendine çekmeyi başarıyor. Modernin ve klasiğin birleşimini en iyi yansıtan müzelerden birisi olan Staatsgalerie Stuttgart gidenlerin bir kez daha ziyaret etmek istedikleri hayranlık uyandıran bir müze.

Staatsgalerie Stuttgart
Staatsgalerie Stuttgart

Wilhelma

Yılda 2 milyondan fazla turiste kapılarını açan Wilhelma Hayvanat Bahçesi içerisindeki bitki çeşitliliği ile de kendisine hayran bırakıyor. Bahçe 11.500 hayvana ev sahipliği yapıyor. Wilhelma, şehrin en popüler turistik yerlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Çocukların da gezip eğlenebileceği hayvanat bahçesinde çeşitli çocuk etkinlikleri düzenleniyor. Dinlenme, yeme, içme merkezleri bulunmadı da hayvanat bahçesinin artılarından birisi. Stuttgart gezi rotası belirliyorsanız Wilhelma Hayvanat Bahçesini de mutlaka eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Wilhelma
Wilhelma

Ludwigsburg Residential Palace

Ludwigsburg Residential Palace, 1734 yılında Stuttgart’ta açılmış Barok mimari tarzına sahip bir saraydır. Söylenene göre bu yer aslında bir av mekanı olarak düşünülmüş fakat ortaya devasa bir saray çıkmış. Sarayın bahçesi de ziyaretçilerine sanki harikalar diyarında geziyorlarmış hissi veriyor. Ziyaretçileri büyüleyen sarayın her köşesinde ayrı bir tarihî olayın izlerine rastlamak mümkündür. Eğer siz de tarihe ve tarihi mekanlara ilgi duyuyorsanız bu sarayı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Ludwigsburg Residential Palace
Ludwigsburg Residential Palace

Plaza del Castillo

Stuttgartta yer alan tarihî bir meydandır. 1800’lerin ortalarına kadar halka kapalı olan meydan sadece askerlerin geçit alanı olarak kullanılıyordu. Meydanda bulunan saray eski dönemlerde meclis binası olarak kullanılıyorken günümüzde ziyarete açık bir müzedir. Meydanda gezerken adeta bir Ortaçağ havası seziyorsunuz. Meydanda her yıl açık hava konserleri, çocuk fuarları ve daha pek çok farklı etkinlik düzenleniyor. Şehri kalbi niteliğinde olan Plaza del Castillo Stuttgart’ta mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi.

Plaza del Castillo
Plaza del Castillo

Old Castle

Stutgartta bulunan 10. Yüzyıldan kalma eski bir su kalesidir. O dönemlerde kontların ve düklerin ikamet ettikleri yer olan Old Castle günümüzde Landesmuseum Württemberg’in evidir. Kalenin kilisesi hala ibadethane olma görevini sürdürüyor.

Old Castle
Old Castle

İçerisinde pek çok değerli ve seçkin eserlerin sergilerine yer veriliyor. Kale binası da oldukça şık bir tasarıma sahip olması ile adından söz ettiriyor. Kalenin dışında II. Dünya Savaşı’nın hatırlatıcısı olarak kurşun izleri yer alıyor. Bu da oldukça etkileyici bir detaydır.

READ  Almanya'da Gezilecek Yerler Listesi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Münih Gezilecek Yerler | Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Gezicini

Köln Gezilecek Yerler | Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

Gezicini

Hamburg Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Frankfurt Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Berlin Gezilecek Yerler | Almanya’nın Başkenti

Gezicini

Almanya’da Gezilecek Yerler Listesi

Gezicini

Almanya Fuar Vizesi Nedir, Başvuru Nasıl Yapılır? 

Gezicini

Almanya Freelancer Vize Başvurusu için 8 İpucu

Gezicini

Yorum Yaz