Image default
Bornova

Bornova Atatürk Mahallesi

Bornova Atatürk Mahallesi Türkiye’nin atan kalbi olan İzmir şehrinin bir mahallesidir Bornova. binlerce yıllık tarihi mekanın, tarih kokan evlerinin, Anadolu’nun medeniyetlerinin başkenti diyebileceğimiz bir kültüre sahip yerleşim yeridir. Çok önemli değerlere sahip ve aynı zamanda bu mirası korumamız gereken bir yer olan Bornova doğal güzellikleriyle de birçok insanın yerleşmek istediği vazgeçilmez yerlerden olmuş durumdadır.

Bornova Atatürk Mahallesi
Bornova Atatürk Mahallesi

Bornova Atatürk Mahallesi, eski zamanlarda Rum göçmenlerinin olduğu bir yerdir. Nüfus mübadelesiyle değişim olsa da hala burada yaşamını sürdürmekte olan göçmen kişi sayısı fazladır. Nüfusu 2019 itibariyle tam olarak 28.350 kişiye ev sahipliği yapmaktadır.  Ayrıca bu mahallenin evleri de son yıllardaki modern tarzlarıyla ilgi çekmektedir.

Bornova Atatürk Mahallesi
Bornova Atatürk Mahallesi

Atatürk Mahallesi sakinleri için belediye gerçekten iyi ve düzenli çalıştığını 4 bin metrekare park alanı, 350 tane ağaç dikimi ve bir gölet yapımında olduğunu anlaşılmaktadır. Doğal yeşillik alanlarda temiz bir nefes almak mümkün gözüküyor. İzmir’i ayaklarının altından izlemek isteyenler için seyir terası, maceraperestler için de doğal tırmanma alanı bulunmaktadır. Bütün güzellikleriyle sizleri beklemektedir.

Bornova Atatürk Mahallesi
Bornova Atatürk Mahallesi

BORNOVA ATATÜRK MAHALLESİ KONUM BİLGİSİ

İzmir Atatürk Mahallesi harita konumu için 38 28 kuzey enlemi, 27 11 doğu enleminde yer alır. Atatürk mahallesi bağlı olduğu ilçe olan Bornova’ya 2 km, İzmir ’e ise sadece 8 km mesafe uzaklıktadır. Dolayısıyla yörenin ihtiyaçları için en yakın yer Bornova ilçe merkezi olarak görünüyor. Bornova Atatürk Mahallesi ulaşım ve konum itibariyle oldukça iyi ve kolay bir yerleşim yerindedir.

Bornova Atatürk Mahallesi
Bornova Atatürk Mahallesi

BORNOVA ATATÜRK MAHALESİNDEKİ KAFELER

Atatürk mahallesindeki 7 den 70’e herkes için yapılmış olan bazı özel işletmelerin veya belediyenin açmış oldukları mekânlar vardır. Bölgedeki insanlar için yapılmış oldukça lüks olan bu mekânlar içerinde kafeler vardır. Hafta sonu arkadaşlarla birlikte bir kahve içmek ve atıştırmak için veya iş çıkışında dinlenmek için çay içebileceğiniz kafeler sizlere kapılarını açmaktadırlar.

  • Retro kafe: sevimli ve şirin olan bu mekânın sahipleri sizleri hoşgörüyle karşılayıp, sunumlarında da harikalar yaratıyorlar.
  • Venezia: yılların mekânı olarak anılan bu yer lezzetinden hiç bir şey kaybetmemiştir. Ayrıca 7 24 açık olup, müşterilerini keyifle ağırlıyor.
  • Rüyam cafe: sevdiklerinizle bu cafede buluşabilir, keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
READ  İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak
Retro Cafe
Retro Cafe

BORNOVO’DA KALINACAK YERLER

İzmir’in en sıcak ve turist ilçesi olan Bornova  ilçesinde yörenin sakinleri için ve hatta yurt dışından gelen misafirleri için güzel ve lüks oteller yapmışlardır. Bornova’da konaklama fiyatları da cebinizi yakmayacaktır. Bu mekânlara hemen göz atalım:

Anemon Ege Hotel
Anemon Ege Hotel
  • Ibis Style Hotel Bornova: konumu için meydanda bulunan mekân konforuyla ve rahatıyla İzmir’in en gözde yeri olmuştur.
  • Anemon Ege Hotel: İçerisinde özel suitiyle, spor salonuyla, büyük havuzuyla sizler eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Şık ve şatafatlı bir bina görüntüsü vardır.
  • Çamaltı Garden Life: Bu otelde doğanın içerinde sağlıklı yemeğinizi yiyebilir, kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Otelin dıştan görünümü evi andırabilir cinsten ahşap yapıyla inşa edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Pınarbaşı Mahallesi : Bornova

Gezicini

Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir?

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Altındağ 

Gezicini

İzmir Alsancak Gece Kulübü | Bornova | Karşıyaka | Konak

Gezicini

Homeros Vadisi – Bornova’nın Eşsiz Vadisi

Gezicini

Çamdibi Semti : Bornova

Gezicini

Bornovada Gezilecek En Güzel Yerler

Gezicini

Bornovada Alışveriş Nerelerde Yapılır ? Alışveriş Merkezleri

Gezicini

1 Yorum

Mert 25 Ekim 2020 at 21:46

Bu mahalle nasıl bir yer acaba insanları iyi mi ? oraya taşınıcaz galiba

Cevapla

Yorum Yaz