Image default
Ayvalık

Ayvalık Plajları ve Koyları : En Güzel Plajlar

Ayvalık Plajları ve Koyları

Ayvalık Plajları
Ayvalık Plajları

Ayvalık, Ege Bölgesi’nde şirin bir ilçedir. Ayvalık tarihi, kültürel ve turistik açıdan zengin bir yerdir. Barındırdığı özellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez adresleri arasında yer alır. İl merkezine yaklaşık olarak iki saatlik mesafededir. Bu da ilçeye ulaşımı daha kolay bir hale getiriyor. Ayvalık plajları ve koyları ile tam bir turizm cennetidir.

Ayvalık Plajları ve Koyları
Ayvalık Plajları ve Koyları

Ortunç Koyu Plajı

Cunda Adası’nın en güzel ve öne çıkan plajlarındandır. Plaj mavi bayrak ödülüne sahiptir. Yani Türkiye’de denize girilecek en güvenilir alanlardan bir tanesidir. Bu yönüyle ailelerin sıklıkla tercih ettiği plajlar arasında yer alır.

Ortunç Koyu Plajı
Ortunç Koyu Plajı

Aynı zamanda Ortunç plajının bulunduğu bölge Milli Park Alanı olarak ilan edilmiştir. Tamamen orijinal yapılar yer alır. Zira alana yeni yapılar inşa edilmesine izin verilmiyor. Koyun doğal zenginliklerinin korunması için bu duruma izin verilmiyor. Burada oldukça önemli bir denizaltı yaşamı var. Bununla beraber koyun çevresi ormanlarla kaplı. Doğal bir yaşam alanı var. Ziyaretçiler deniz ve yeşilin güzelliğini bir arada yaşarlar. Plaj, merkeze çok yakın. Dolayısıyla plaja ulaşım son derece kolay. Plajın işletmesi ziyaretçilere hizmet sunuyor. Bu hizmetler de ziyaretçileri memnun ediyor.

81 Kite Club

Sörf yapılan koylardan biri. Sörf için gerekli tüm malzemeler kiralanabiliyor. Bununla beraber sertifikalı ve deneyimli sörf eğitmenlerinden ders alınabiliyor. Mükemmel rüzgar tutan bir yer olduğu için sörfe çok uygun. Aynı zamanda yatırım alan gelişmiş bir plajdır. Sörf yapanların yoğunluğunun yanı sıra yeme içme konusunda da plaj beklentileri karşılıyor.

READ  Balıkesir Festivalleri
81 Kite Club
81 Kite Club

Cunda Pateriça Koyu

Pateriça koyu, Cunda Adası’ nın kuzeyindeki uzantısındadır. Koy, Güvercinada’ ya bakar. Aslında koy terk edilmiş bir Rum köyüdür. Köyde 25-30 adar ev yer alır. Bu özelliğiyle de dikkat çeker.

Cunda Pateriça Koyu
Cunda Pateriça Koyu

Koyun bir diğer önemli özelliği ise denizinin sığ olmasıdır. Suyun içinde metrelerce yürünse de deniz sığdır. Turkuaz denizi insanı büyüler. Son derece sakin ve huzurlu bir atmosferi vardır. Kalabalıktan sakınanlar için en ideal yerlerden biridir. Pateriça koyu keşfedilmemiş bir cennettir.

Paşa Koyu

En güzel plajlardan biri. Masmavi denizi, çevresindeki ağaçlar ve yeşilin büyüsü ziyaretçileri etkisi altına alıyor. Denizi temiz olmakla birlikte kumsalın temizliği de beğeni topluyor. Özellikle sakin, kalabalıktan uzak ve huzurlu bir tatil keyfi ya da hafta sonu kaçamağı yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor.

Paşa Koyu
Paşa Koyu

Çataltepe Plajı

Cunda Adası’nda denize girilecek ve plaj keyfi yaşanacak en güzel yerlerden biridir. Huzur bulmak isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği plajlar arasındadır. Sığ suyu sayesinde çocuklu ailelerin de vazgeçilmez yerlerindendir. Aynı zamanda denizin içi pırıl pırıl olup temiz suyuyla dikkat çeker.

Çataltepe Plajı
Çataltepe Plajı

Diğer plajların gürültü, kalabalık ve yoğunluğuna nazaran çok daha sakin ve huzurlu. Plajda yer alan restoranda lezzeti yiyecekler ve kaliteli hizmetler mevcut. Ziyaretçiler gün boyu yeme-içme ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Ulaşım açısından da rahat bir konuma sahip.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı Plajı Ayvalık’ın en güzel plajlarından biridir. 5 km uzunluğunda sahil boyuna sahiptir. Plaj doğal güzelliğiyle öne çıkıyor. Akdeniz ikliminin yaşandığı Sarımsaklı plajı ziyaretçilerine mükemmel bir tatil keyfi sunuyor.

Sarımsaklı Plajı
Sarımsaklı Plajı

Mavisi ve kumsalıyla görenleri etkileyen sarımsaklı plajına giriş ücretsiz. Yani burası bir halk plajıdır. Plajda şemsiye ve şezlong kiralanabilir. Sahil boyunca ziyaretçilere kaliteli hizmetler sunan restoran ve kafeler mevcut. Bu sayede ziyaretçiler plajda yeme ve içme ihtiyaçlarını da rahatlıkla karşılarlar.

READ  Cunda Adası Gezilecek Yerler

Cunda Ada Camping Plajı

Çadır kurmak yada karavan tercih edenler için en ideal plajdır. Konaklama açısından ziyaretçilerine her imkanı sunuyor. Konaklama boyunca tüm koronavirüs önlemleri alınıyor. Gerek önlemler gerekse hijyene gereken önem veriliyor. Bu bakımdan da ziyaretçilerini memnun ediyor.

En doğal ve en temiz plajlardan biri olma özelliği taşıyan Camping plaj, betonlaşmanın olmadığı nadir yerlerden biri. Yeşillikler içinde mis gibi bir havası var. Yeşilin her tonunu görmek mümkün. Ağaç kokularının denizin mis gibi havasıyla birleştiği bir yer. Denizi temiz ve ılık. Su adeta bir akvaryum şeffaflığında.

Cunda Ada Camping Plajı
Cunda Ada Camping Plajı

Ücretli girişi olup özel bir plajdır. Sakin, doğal ve temiz bir plaj arayanlar için kaçırılmayacak bir tatil fırsatı sunar. WC, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong hizmetleri sunuluyor.

Duba Plajı

Mavi bayraklı bir plajdır. Sığ denizinde gönül rahatlığıyla yüzmek mümkün. Çocuklu aileler için de ideal bir seçim. Tertemiz bir denize sahip. Bununla beraber kumsalı da temizliği ve ılık kumuyla dikkat çekiyor.

Duba Plajı
Duba Plajı

Yeme içme konusunda da ziyaretçilerinden tam not alıyor. Kaliteli sunumlar, hijyen kurallarına uygun servisleriyle hizmet veriyor. Bununla beraber yeme- içme hizmetlerini fiyatları da son derece uygun. Plajın çok kalabalık olmaması da tercih sebebi oluyor.

Sobe Plajı
Sobe Plajı

Sobe Plajı

Cunda Adası’nın plajları arasında öne çıkıyor. Sessiz ve sakin bir yer. Bu huzur içinde mavi denizi ve temiz havasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Plaj ücretlidir. Bunun yanı sıra enfes yemeklerle ziyaretçilerin damak zevklerine de hitap ediyor. WC, soyunma kabinleri, duş, şemsiye, şezlong kiralamak mümkün. Deniz güvenlik şeridi, can kurtaran, restoran, kafe, otopark alanı da ziyaretçilere hizmet veriyor.

Badavut Plajı
Badavut Plajı

Badavut Plajı

Badavut plajı, karar ile korunacak hassas alan olarak tescil edilmiştir. Doğal güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Sarımsaklı beldesinde yer alır. Cennet Tepesi, Cunda Adası ve Şeytan Sofrası gibi turistlerin mekanı olan yerlere yakın olması da plajın daha da ilgi çekici bir hale getirir. Plaj inanılmaz temiz bir denize sahiptir. Altın renkli kumları güneşlenmek için son derece ideal Tamamen kum olan plaj, güzelliğiyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarır. Badavut plajı ile Sarımsaklı plajı arası yaklaşık olarak 4 km’dir.

READ  Ayvalık Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !
Badavut Plajı
Badavut Plajı

 

Ayvalık Resimleri

Badavut PlajısarimsakliAyvalık PlajlarıÜnlü Ayvalık Şeytan Sofrasıayvalık1Ayvalık Kum AdasıAyvalık PlajıAyvalık Plajları ve KoylarıAyvalık Cunda AdasıAyvalık Cunda Adası SahiliAyvalık Tekne TurlarıAyvalık Perşembe Pazarı

Ayvalık Çevresinde Gezilecek Yerler

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Gezicini

Balıkesir Festivalleri

Gezicini

Ayvalık Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !

Gezicini

Yorum Yaz