Image default
Ayvalık Balıkesir

Cunda Adası Plajları Ve Koyları

Başlıklar

Cunda Adası Plajları Ve Koyları

Balıkesir’in, Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası, Alibey Adası ismiyle de anılmaktadır. İstanbul, Bursa ve İzmir illerine yakın konumda olması sebebi ile, çok sayıda yerli ve yabancı turistleri kendisine çeker. Cunda Adası, şirin bir Anadolu kasabası görünümündedir.

Adada çok sayıda plaj ve koy bulunur. Nisan ayında başlayan hareketliliği, kış aylarına kadar sürer. Adada her bütçeye uygun tatil olanakları bulunmaktadır. Cunda Adası Koyları Ve Plajları mavi bayraklıdır. Denizi oldukça sığdır.

Cunda Adası Plajları
Cunda Adası Plajları

Patriça Koyu

Adanın kuzeyinde yer alır. Denizi temiz, sakin ve huzurlu bir yerdir. Patriça, ulaşım ve tesisleşme konusunda geri kalmıştır. Yerleşim yerlerinden uzakta bulunur. 25-30 kadar eski Rum evleri bulunur. Ormanlık alan ve zeytinliklerle çevrilidir. Deniz tabanı ve plaj hafif taşlıdır. Yakınında Beach clublar ve restoranlar bulunmaktadır. Günübirlik motor gezilerinin uğrak yerlerindendir. Cunda Adası Plajları

Patriça Koyu - Cunda Adası Koyları Ve Plajları
Patriça Koyu – Cunda Adası Koyları Ve Plajları
  • Bıyıklı Plajı en önemli plajıdır. Denizi berrak ve sığdır. Plajı ince kumludur. İskelesi farklı bir keyif katar. Plajın şezlong ve loca imkanları bulunur. Aile ortamında denize girmek isteyenlerin, tercih ettikleri yerlerdendir. Otopark kafeterya ve restoran imkanlarının yanında, internet olanakları bulunur. Loca hizmetleri 100, şezlong hizmeti 75 TL’dir. Ödenen ücrete 50 TL’lik yeme-içme dahildir.
Bıyıklı Beach Club
Bıyıklı Beach Club
  • Patriça Sobe Beach, bölgenin sakin bölgelerindendi. Plaj bölgede faaliyet gösteren Sobe Hotel tarafından işletilmektedir. Yemyeşil bir bahçe içerisinden ulaşılan güzel bir mekan. Otel müşterilene ücretsiz plaj servisleri sunar. Otel müşterileri haricinde gelenlere, rezervasyon ile hizmet vermekte, günü birlik ziyaretçiler için plaj girişi ücreti 75 TL’dir. Buna 50 TL kafe ve restoran fişi dahil edilmiştir. 12 yaş ve altı çocuklar kabul edilmiyor.
Sobe Plajı
Sobe Plajı
  • Mola Beach, Patriça koyunda yer alır. Adanın güzel plajlarından Mola Beach’ın, iki katlı farklı bir estetik yapısı vardır. Denizi sığdır. Yüzmek isteyenlere, iskelesi sayesinde derin deniz keyfi sunar. Plajın birinci katı çim alandan oluşur. Üzerinde şezlong imkanları sunulur. Üst kat restoran hizmetleri ve localar için kullanılır. Şezlong hafta içi 100 TL, hafta sonu 150 TL’dir. Yiyecek ve içeceklerin bir bölümü ücrete dahildir.
READ  Edremit Gezilecek Yerler
Mola Beach - Cunda Adası Koyları Ve Plajları
Mola Beach – Cunda Adası Koyları Ve Plajları

Patriça koyu, adanın en hareketli günlerinde bile sessizliğini ve sakinliğini koruyan yerlerdendir. Birkaç işletme ve denize girilebilecek halk plajı yer alır.

Ortunç Koyu Plajı

Milli Park alanı içerisinde yer almaktadır. Bölge koruma altına alınmıştır. Plajı otel tarafından işletilmekte. Oteller bölgesine ve yerleşim yerlerine yakındır. Denizi berraktır. Çevresinde bulunan ormanlık alan kamp imkanı sunar. Otopark, restoran ve kafe imkanları bulunur. Şezlong kiraları 200 TL’dir. .

Ortunç Koyu Plajı
Ortunç Koyu Plajı
  • Mocamp Ortunç koyu, adanın ve denizin en güzel konumunda yer alır. Fiyatları her bütçeye uygundur. Su kaydırağı, çocuklar için eğlence yerleri bulunur. Koy, kamping ve kam alanına yakın konumdadır.
  • Ada Camping Ortunç Koyu, adanın elit yerlerindendir. Kafeterya ve restoran hizmetleri sunulur. Alkollü içki sunumu ve satışı yapan mekanı bulunur.

Günübirlik ziyaretçiler, tesislerin tuvalet ve duş imkanlarından yararlanabilmektedir.

Minas Beach Plajı

Plajın eğlenceli ortamları vardır. Deniz içerisinde localar ve şezlonglar yer alır. Alternatif olarak çimler üzerinde de, şezlonglar bulunur. Denizi sığ ve suyu ılıktır. Adanın diğer plajlarına göre daha sessiz ve sakindir. Otopark, restoran ve servis hizmetleri verilmektedir. Ayvalık’tan direk servis hizmet imkanı vardır. Hafta içi şezlong kirası 75 TL, loca kirası 200 TL’dir.

Minas Beach Plajı
Minas Beach Plajı

Cunda Belediye Plajı

Uygun fiyata güzel plaj keyfi sunar. Plaj girişleri ücretsizdir. Duş, yemek, şezlong ve şemsiye fiyatları her bütçeye uygundur. Şezlong 40 TL, çay 3 TL, ayran tost 10 TL’dir. Ayvalık Boğaz Köprüsünün hemen yanında bulunur.

Cunda Belediye Plajı
Cunda Belediye Plajı

Cunda Kesebir Beach

Adanın uygun fiyatlı plajları arasındadır. Etkileyici doğası, denizde yer alan locaları, deniz üzerine kurulu masaları ile ayrı bir keyif katmaktadır. Duş, tuvalet, otopark, kafe restoran imkanları bulunur. Şezlong kirası 40 TL, loca kirası 80 TL’dir.

READ  Ayvalık Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi !
Cunda Kesebir Beach
Cunda Kesebir Beach

Duba Plajı

Ada ve Ayvalık’ı birbirine bağlayan bölümünde bulunan plaj, belediye tarafından işletilmektedir. Hizmet fiyatları her bütçeye uygundur. Temiz ve sığ denize sahiptir.

Duba plajı - Cunda Adası Koyları Ve Plajları
Duba plajı – Cunda Adası Koyları Ve Plajları

Çataltepe Plajı

Adanın üçüncü popüler plajıdır. Denizi berrak, ancak plajı ve deniz tabanı ufak taşlıklardan oluşur. Çıplak ayakla dolaşmaya imkan vermez. Şezlong ve şemsiye fiyatları oldukça hesaplıdır. Plajda poyraza açık konumu sebebi ile, bazen denizde dalgalar oluşur. Mangal sevenlerin gözde yerlerindendir. Plaj giriş ücreti 50 TL’dir.

Çataltepe Plajı
Çataltepe Plajı

Maden Adası

Maden adasına bakan Koy Adanın en bakir yerlerindendir. Ulaşım bozuk kara yolu ile sağlanır. Koy ve civarında işletme ve sosyal tesis bulunmaz. Plaj imkanları bulunmayan koy, balık tutmak isteyenlerin, sakinliği arayanların uğrak yerlerindendir. Karşısında Pyrgos adası olarak bilinen Maden Adası bulunur.

Maden Adası
Maden Adası

Yalancı Boğaz

Cunda Adası ve Maden Adası arasında, denizden yürüyerek geçmeye olanak sağlayan, sığ bir su yoludur.

Yalancı Boğaz
Yalancı Boğaz

Akvaryum Koyu Kara Ada

Adaya komşu küçük bir adadır. Yerleşim yeri ve sosyal tesis bulunmaz. Buraya Cunda’dan günü birlik tekne turları düzenlenir. Denizi oldukça berraktır, canlı deniz popülasyonunu görmek mümkün.

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Susurluk Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Sındırgı Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Savaştepe Gezilecek Yerler | Savaştape’de Ne Yapılır ?

Hakan Karaduman

Sarımsaklı Plajı : Balıkesir’in En iyi Plajı

Hakan Karaduman

Narlı Köyü | Balıkesir’in Minik Bir Tatil Köyü

Gezicini

Manyas Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Kepsut Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Kaz Dağları Nerede ? Nasıl Gidilir?

Gezicini

Karesi Gezilecek Yerler

chebsra

Yorum Yaz