Image default
Ukrayna

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Ukrayna Kafeleri
Ukrayna Kafeleri

Ukrayna  kafeleri bizim cafelerden farklı olarak çok farklı konseptler içeriyor. Ukrayna seyahati sonrası insan bu çeşitliliği ülkemizde de görmeyi istiyor. Ukrayna cafeleri, Türkiye‘den vize istememesi ve pasaport zorunluluğu olmaması nedeniyle seyahat açısından sıkça tercih edilen ülkeler arasındadır. Pasaport zorunluluğu olmaksızın yeni çipli kimlik kartları ile giriş yapılabilmektedir. Yeni çipli kimlik kartı ile giriş yapılacak ise havaalanında bilgilerin yazıldığı bir dilekçe doldurulur. Dilekçenin bir nüshası havaalanı polis kayıtları arasına konulurken bir nüshası size verilir.

Ukrayna'daki Kafeler
Ukrayna’daki Kafeler

Seyahat süresinde bu dilekçenin yanınızda bulundurulma zorunluluğu bulunur. Ülkeye giriş esnasında günlük 20 dolar olacak şekilde kalacağınız gün kadar doların yanınızda bulunması gerekir. Uygun fiyatlı bir ülkedir. Ukrayna renkli gece hayatı ve konsept kafeleriyle adından söz ettirmektedir. Bu konsept kafelerden bazıları şunlardır;

Ukrayna Cafeleri
Ukrayna Cafeleri

Rebernia

Lviv‘de çoğunlukla turistler tarafından oldukça talep gören bir kafedir. Bu sebeple önünde kuyruklar oluşmakta ve bekleme süresi minimum 1 saat sürmektedir. Fiyatları uygundur. Bu kafede çatal bıçak bulunmaz. Garsonlar masaya çatal bıçak çizer, gelen yemek el ile yenir.

Rebernia Lviv
Rebernia Lviv

Pravda Beer Theatre

Yerel biraların üretildiği, Lviv‘de arzu ederseniz alabileceğiniz arzu ederseniz oturup tüketebileceğiz mekandır. Obama, Merkel ve Trump gibi yerel biraları bulunmaktadır. Haftanın iki günü üst katında canlı müzik olmaktadır. Mekanın içerisinde hediyelik eşyaların satıldığı ayrı bir bölüm vardır.

Pravda Beer Theatre
Pravda Beer Theatre

Kryivka

İç savaş temalı kafe Lviv Rynok meydanında bulunmaktadır. Kafenin girişinde insanların içeriye tek tek alındığı bir sıra bulunur. Kapıyı çaldığınızda sizi kapıda silahlı bir asker karşılar ve parola sorar. ”Slava Ukraine” parolasını söylediğinizde asker sizi içeri alır ve girişte konyak ikram eder. Fiyatları diğer kafelere göre biraz daha yüksek fakat yemekleri lezzetlidir.

READ  Lutsk Gezilecek Yerler
Kryivka
Kryivka

Coffee Manufacture

Ukrayna Lviv’de bulunan en meşhur kahve dükkanıdır. Birkaç şubesi bulunur ama en tercih edilen Rynok Meydanı’nda bulunan dükkandır. Ukrayna cafeleri  Kafenin ilk girişinde kahve yapımının öğretildiği bir bölüm bulunmaktadır. Kafenin alt katı maden ocağı konseptindedir. Burada isterseniz başınıza baret takabilir ve ateş şovu eşliğinde yapılan kahveden sipariş verebilirsiniz.

Coffee Manufacture
Coffee Manufacture

St. Masoch Cafe

Sadece Ukrayna’da bulunan ve dünyada başka örneği bulunmayan mazoşizm temalı kafedir. İsmini maşozmin babası Leopold Von Sacher Masoch’dan almaktadır. Kafenin önünde Masoch’in heykeli bulunur. Kafenin içerisinde müşteriler kırbaçlanarak karşılanır ve oturduğunuz süre boyunca masaları gezen garsonlar oturanları kırbaçlamaya devam eder. Tabi ki bu kırbaçlama semboliktir. Fakat talep edilmesi durumunda gerçek kırbaçlanma hizmeti de verirler. Mekanın içerisi mazoşizm temalıdır. Duvarlarda asılı sütyenleri görebilirsiniz. Hesap topuklu ayakkabı içerisinde gelir ve parayı yine topuklu ayakkabının içerisinde koyarsınız.

St. Masoch Cafe
St. Masoch Cafe

Drunk Cherry

Ukrayna’nın meşhur vişne likörünün satıldığı dükkandır. Dükkanın önü sürekli kalabalıktır. İçeriden vişne likörünü alıp isterseniz dükkanın önündeki masalarda yabancılarla sohbet ederek isterseniz de karşı da bulunan banklarda tek başınıza çekilebilirsiniz. Dükkanın içinde vişne likörlerinin konulduğu kristal bardaklardan yapılmış büyük bir avize bulunur.

Drunk Cherry
Drunk Cherry

Gasova Lampa

Gazyağıyla çalışan lambalarının mucitlerine istinaden tasarlanmış kafedir. Kafenin içerisi renkli gaz lambalarıyla tasarlanmıştır. Kafenin girişinde mucitlerden birinin masada oturan bakır heykeli bulunur. Burada ücretsiz fotoğraf çekilebilirsiniz. Ev yapımı likörler deney tüpleri içerisinde servis edilir. Merdivenler dardır. Bu sebeple merdivenlerin başında ve sonunda trafik ışığı bulunur. Trafik ışığı kırmızı yansıdığı sürece beklemeniz gerekir çünkü bu merdivenden gelen var demektir. Trafik ışığı yeşile döndüğünde merdiveni kullanabilirsiniz. Konumu

Gasova Lampa
Gasova Lampa

Post Office

Eski posta binasının kafeye dönüştürülmesiyle oluşmuş tematik kafelerden biridir. Posta binasının orijinalliği bozulmadan kafeye çevrilmiştir. Kafenin içerisinde ki duvarlarda posta ofisinden kalan belgeler çerçevelenmiş bir şekilde burmaktadır. Sert kahvelerinin yanı sıra makarna ve şarabı mutlaka denenmelidir.

READ  Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları
Post Office
Post Office

Ukrayna’da Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Her ülkede olduğu gibi Ukrayna‘ya gidildiğinde de dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ve en önemlileri şunlardır;

 • Para birimleri arasında bulunan kur farkı mutlaka hesaplanmalı ve oluşabilecek kur farklı göz önünde bulundurun.
 • Eğer ki banka hesabından para çekilecek ise para çekme işlemini hafta içi yapmaya özen gösterin çünkü çoğu banka hafta sonu yapılan çekimlerden daha fazla kesinti yapmaktadır.
 • Şehrin şebeke suyu içilmez. Bu sebeple mutlaka suyunuzu marketlerden alın. Mümkünse kahvenizi bile hazır aldığınız su ile hazırlayın.

  Ukrayna Gezilecek Yerler
  Ukrayna Gezilecek Yerler
 • Taksi kullanacak iseniz mutlaka pazarlık yapın ve pazarlığınızı taksiye binmeden önce yapın.
 • Ukrayna’da Kiril alfabesi kullanıldığını unutmayın. Bir çok tabela ve menüde Latin alfabesi ve İngilizce kullanılmış olsa bile mutlaka yanınızda bir sözlük veya telefonunuzda uygulama bulundurun.
 • Hesabı öderken fişi mutlaka kontrol edin. Fiş Kiril alfabesi ile yazıldığı için anlamakta zorlansanız bile adetlerden fazla yazılan su yada kahveyi bulabilirsiniz.
 • Domuz eti yemiyorsanız bunu mutlaka belirtin.
 • Ukrayna’da otobüs, dolmuş, tramvay ve troleybüsle ulaşım çok yaygındır. Ulaşım için gereken bilet otobüs duraklarında ve ya küçük büfelerde bulunmaktadır.
 • Genel olarak güvenilir bir ülke olmasına rağmen kapkaça dikkat edilmesi gerekir.

  Ukrayna
  Ukrayna

Ukrayna’dan Ne Alınır?

Ukrayna kahve ve çikolatalarıyla ünlüdür. Bir çok hediyelik eşya dükkanında çeşitli şekillerde süslenmiş hediyelik kahve ve çikolatalar bulabilirsiniz. Ayrıca buzdolabı magnetleri ve şehri simgeleyen kartpostallar alınabilir.

Ukrayna Resimleri

Ukrayna Potocki SarayıUkrayna lviv Eczane MüzesiUkrayna Lviv Gezilecek YerlerUkrayna Gezilecek Yerlerukrayna Lviv High CastleKiev UkraynaUkrayna Lviv turuUkrayna Kiev Gezilmesi Gereken Yerleriukraynagecehayati666ukraynagecehayati11ukraynagecehayati5ukraynagecehayatiukraynagecehayatiiiukraynagecehayati23ukraynagecehayati211ukraynagecehayati123

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Odessa Gezilecek Yerler

Gezicini

Lviv Gezilecek Yerler

Gezicini

Lutsk Gezilecek Yerler

Gezicini

Kiev Gezilecek Yerleri

Gezicini

Kharkiv Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz