Image default
Ukrayna

Lviv Gezilecek Yerler

Lviv Gezilecek Yerler

Ukrayna gezilecek yerler ile harika yerlere sahip bir ülkedir ve burada ilk dikkat çeken bölgelerden biri de Lviv şehridir. Sovyet etkisinden uzak kalmayı başarmış olan Lviv şehri, her yönden etkileyici bir yerdir. Tarihi açıdan da önemli bir yer olan Lviv şehrinde farklı bölgeleri keşfedebilirsiniz. Renkli ve ilgi çeken yapıtları ile ülkenin gezilmeye değer ilk şehirlerinden olan Lviv, mimari olarak da oldukça büyüleyici bir yerdir.

Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile Ukrayna’nın muazzam  yerlerinden olan Lviv şehri, mutlaka gezmeniz gereken yerlerdendir. Tarihin dokusunu bünyesinde taşıyan Lviv Ukrayna, görülmeye değer yerlere sahiptir. Lüks otellerin ve keşfedilecek mekanların yer aldığı Lviv şehrinde kalınacak hotellerin çoğu şehir merkezindedir. Gezerken büyük keyif alacağınız Lviv şehrinde tarihten kalma pek çok eseri de göreceksiniz. Ukrayna’nın en güzel yerlerinin bulunduğu Lviv şehri gezinizde kalacağınız lüks otellerden ilki Modern art hoteldir. Lviv şehrini keşfinizde kalabileceğiniz diğer oteller ise sırasıyla Astaria ve Nobillis hoteldir.

Ukrayna Lviv Gezilecek Yerler
Ukrayna Lviv Gezilecek Yerler

Pazar Meydanı  (Rynok Sguare)

Ukrayna’nın muazzam yerlerinden olan Lviv şehrinde gezilecek ilk yerlerden biri hiç kuşkusuz Pazar meydanidir. Tarihi dokuyu hissetmek istiyorsanız, Lviv şehrinde ilk olarak kesinlikle Pazar meydanına gelmelisiniz. Muhteşem bir görüntüsü ve harika yapıtların yer aldığı Pazar Meydanı, Lviv şehrinde gezilmeye değer yerler arasındadır.

Lviv şehrinde gezilecek yerler arasında olan Pazar Meydanı, Galiçya tahtında prens 1.Leo’nun oturduğu 13.yy’ın ikinci döneminde inşa edilmiştir. Lviv gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden olan Pazar meydanında ilginizi çekecek birçok yer bulunuyor. Polonya ve Ukrayna tarihi için önemli olaylara sahne olmuş Pazar meydanında gösterişli binalar ve mekanlar yer almaktadır.

READ  Ukrayna Gezilecek Yerler

Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden olan Lviv ‘de gezilecek yerler listenizde ilk sıradaki bölge Pazar meydanidir. Muhteşem dokusu ile ilgi çeken yerlerden olan Pazar Meydanı, hareketli atmosferi ile turistlerin ideal gezilecek yerleri arasındadır. Alışveriş dükkanlarının ve rengarenk binaların bulunduğu Lviv şehrinin gezilecek yerler listesinde bulunan Pazar meydanını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Pazar Meydanı  (Rynok Sguare)
Pazar Meydanı  (Rynok Sguare)

Lviv Opera Binası

Ukrayna’nın gezilecek önemli yerlerinden olan Lviv şehrinde keşfedilecek bölgeler arasında dikkat çekici özelliğe sahip tarihi yapıtları da geliyor. Muazzam özelliklere sahip mimarilerin yer aldığı Lviv şehrindeki bu yapıtlardan biri de Lviv opera binasıdır. Aynı anda 1100 kişiyi ağırlayan Lviv opera binası, şehrin en önemli Cazibe noktalarındandır.

1897-1900 yılları arasında inşa edilmiş olan Lviv opera binası, Rönesans stillerinin harmanlandığı yapısıyla ilgi çeken bu mimari görülmeye değerdir. Ukrayna Gezilecek Yerler Lviv şehrinde görülecek önemli yapıtlardan olan Lviv opera binası, özellikle turistlerin ilgisini çeken bir mimaridir. Tarihi açıdan ve mimari bakış açısıyla görülecek en değerli yapıtlardan olan Lviv opera binasını şehirde iken ziyaret edebilirsiniz.

Lviv Opera Binası
Lviv Opera Binası

Potocki Sarayını Ziyaret Edin!

Ukrayna’nın önemli yerlerinden olan Lviv şehrinde tarihi mekanlar oldukça ilgi gören yapıtlar ve eserler ile doludur. Lviv’de ziyaret edilecek yerlerden biri de şehrin muazzam görüntüsüne sahip olan Potocki sarayıdır. Günümüzde Ukrayna cumhurbaşkanının hizmetindeki bu saray, 1800’lu yılların başında Başbakan Alfred Jozef Potocki için ikametgah olarak inşa edilmiştir.

Lviv’de görülmeye değer mimariler arasında olan Potocki sarayı, hem tarihi, hem de görünüşü ile oldukça ilgi gören bir yapıttır. Muhteşem mimarisi ile ilgi gören Potocki sarayı, Lviv gezilecek yerler listenizde muhakkak yer alması gereken bir mimaridir. Şehri gezinizde geleceğiniz bu bölgede Potocki sarayının önünde anı bir fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

READ  Lutsk Gezilecek Yerler
Potocki Sarayı

Lviv High Castle

Lviv Gezilecek Yerler Ukrayna için önemli tarihi yapıt ve müzelere sahip olan Lviv şehrinde görülmeye değer yerler arasında ilginizi çekebilecek birçok bölge vardır. Ukrayna Gece Hayatı Doğal güzelliklerin yer aldığı bu bölgelerden biri de Rynok meydanına 2 km uzaklıkta yer alan Lviv High Castle’dir. Muhteşem manzaraya sahip, Lviv şehrinin ilgi çeken yerlerinden olan Lviv High Castle, gün batımını huzur içinde izleyeceğiniz bir yerdir.

1250 yılında inşa edilmiş olan Lviv High Castle, 413 m yükseklikte bulunan tepesi sebebiyle ismini almıştır.  Ukrayna’nın en cazip yerlerinden olan Lviv şehrindeki High Castle, gezi listenizde mutlaka olması gereken yerlerdendir. Tarihin kalıntılarını ve yapıtlarını da göreceğiniz Lviv High Castle, yürüyüş yapılacak yeşil yerleri ile adeta bir cennettir.

Lviv High Castle
Lviv High Castle

Eczane Müzesi

Ukrayna’nın önemli yerlerine sahip olan Lviv şehrinde gezilecek yerler arasında Eczane Müzesi de bulunuyor. Muhteşem mimarisi ilgi çeken bu müze, 1966 yılında ziyarete açılmış bir mekandır. Tarihi bir mekan olan Eczane Müzesi, Lviv şehrinde gezilmeye değer mekanlardan biridir ve burada eczane ile ilgili tarihi birçok eser bulunmaktadır.

Eskiden bir işletme olarak kullanılan ve daha sonra müze haline getirilen Eczane Müzesi, gezerken evleneceğiniz bir mekandır. Tarihin eserlerinin bulunduğu ve mimari yapısıyla ilgi çekici olan bu mekanı şehirde iken kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Lviv gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekanlardan olan Eczane müzesi ise şehrin hareketli atmosferine sahip Pazar meydanındadır.

Eczane Müzesi
Eczane Müzesi
Ukrayna Lviv turuUkrayna Pazar Meydanı Rynok SguareUkrayna Potocki Sarayıukrayna Lviv High CastleUkrayna lviv Eczane MüzesiLviv Görülecek YerlerLviv gezilmesi gereken yerleriUkrayna Lviv Görülecek YerleriLviv Gezilecek YerlerUkrayna Lviv Gezilecek YerlerEczane MüzesiLviv High CastlePotocki SarayıLviv Opera BinasıPazar Meydanı Rynok Sguare

Ukrayna’da En Güzel Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Gezicini

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Odessa Gezilecek Yerler

Gezicini

Lutsk Gezilecek Yerler

Gezicini

Kiev Gezilecek Yerleri

Gezicini

Kharkiv Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Sergen 20 Aralık 2020 at 15:31

ukranyada kiew harika bi yer doğa manzarası mükemmel gece hayatı yaşamak bi yer insanları sıcak kanlı yemekleri güzel bi yer

Cevapla

Yorum Yaz