Image default
Ukrayna

Lutsk Gezilecek Yerler

Lutsk Gezilecek Yerler

Ukrayna’da keşfedilecek güzel yerlere sahip olan bölgelerden biri de Lutsk Gezilecek Yerler şehridir. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi atmosferi ile muazzam bir yer olan Ukrayna Lutsk, her açıdan farklı bir yerdir. Keşfedilecek farklı birçok yeri bulunan Lutsk şehrinde konaklama yerleri de oldukça lükstür. Ukrayna Gece Hayatı Konaklama açısından da kolay bir yer olan Lutsk şehrinde keyifli bir gezi tatili yapabilirsiniz.

Görkemli mimarileri, kendine özgü dini yapıtları ve tarihi atmosferi ile turistlerin ilgisini çeken Lutsk şehrinde gezilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Lutsk ‘ta gezilecek yerler listesinde ilk olarak Lubart’ın kalesi, tesis Katedrali geliyor. Şehirde gezilecek olan bu önemli yerler, Lytsok’a gelen gezginlerin mutlaka ziyaret ettiği mekânlardır.

Lutsk Gezilecek Yerler
Lutsk Gezilecek Yerler

Şehrin Simgesi Lubart’ın Kalesi!

Ukrayna’nın gezilmeye değer yerlerine sahip bir şehir olan Lutsk, harika bir bölgedir. Gezerken hayran kalacağınız muazzam mekanların bulunduğu Lutsk şehrinde ilk görülmesi gereken yapıt, Lubart’ın kalesidir. Şehrin simgesi halinde olan Lubart’ın kalesi , 1340 yılında prens Liubartas tarafından inşa edilmiştir.

Lutsk şehrinde gezilecek değerli yerler arasında olan şehrin önemli simgesi, Lubart’ın kalesi, 2.dunya savaşı sırasında kalenin içerisinde yaşatan birçok Yahudi katledilmiştir. Tarihin efsanevi olaylarına sahne olmuş Lubart’ın Kalesinde 17. Ve 20.yy’ın arasında basılmış birçok farklı kitap sergilenmektedir. Lutsk şehrinde iken önemli yerler arasında olan Lubart’ın kalesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Ukrayna Lutsk Lubart’ın Kalesi
Ukrayna Lutsk Lubart’ın Kalesi

Teslis Katedrali

Ukrayna’nın önemli yerleri arasında olan Lutsk şehrinde gezilecek değerli yapıtlardan biri de Teslis katedralidir. Ukrayna Gezilecek Yerler Muhteşem mimarisi ile turistlerin ilgisini çeken bir yapıt olan Teslis Katedrali, günümüzde halka ziyarete açık bir mekandır. Lutsk şehrinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Teslis Katedrali, Theatre Sguare ‘de şehrin tam merkezinde yer alıyor.

Lutsk şehrinde görülmeye değer yerler listesinde olan Teslis Katedrali, 1721-1728 yılları arasında Barok olarak inşa edilmiştir. Mimar Pawet Gizycki tarafından özenle tasarlanmış olan Teslis Katedralinin daha sonra 1870 yılında restorasyonu yapılmıştır. Şehre gelen gezginlerin merak ettiği mekanlar listesinde yer alan Ortodoks Katedralini Lutsk ‘u gezerken mutlaka görmelisiniz.

House of Sculptors  (Heykel Evi)

Ukrayna’da gezilecek yerler listenizde bulunması gereken mekanlardan biri de Heykel evidir. İhtişamlı mimarisiyle dikkat çeken Heykeli evi, şehrin önemli yapıtlarından biridir. Eşsiz görüntüsü ile hayran kalacağınız yapıya sahip olan Heykel Evi, mimar Rostislav G. Metelyntyskyy tarafından inşa edilmiştir.

Lutsk şehrinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden olan Heykel Evi, gezginlerin merakla geldiği ve gördüğü mekanlardan biridir. Lutsk gezilecek yerler içerisinde olan Heykel Evi, 500 yapıttan meydana gelmektedir. Farklı yapıtların yer aldığı Lutsk şehrinin taşlar ile muazzam bir şekilde dizayn edilmiş Heykel evini bölgeyi gezerken görmeye gelebilirsiniz. Eşsiz görüntüsü ile farklı fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz Heykel Evi şehrin merkezine oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır.

Ukrayna Lutsk House of Sculptors
Ukrayna Lutsk House of Sculptors

Ukrayna’da En Güzel Gezilecek Yerler

READ  Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Gezicini

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Odessa Gezilecek Yerler

Gezicini

Lviv Gezilecek Yerler

Gezicini

Kiev Gezilecek Yerleri

Gezicini

Kharkiv Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz