Image default
Ukrayna

Kiev Gezilecek Yerleri

Kiev Gezilecek Yerleri

Ukrayna’nın görkemli şehirlerinden biri olan Kiev Gezilecek Yerleri, bölgede yer alan en kalabalık şehirlerden biridir. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, adını 5.yy’ın ortaçağ efsanesine dayanmaktadır. Tarihi birçok sahneye mekan olmuş bu şehir, hem tatil, hem de gezi turu için harika bir yerdir.

Kiev şehri, görülecek ve gezilecek yerler ile bambaşka bir yerdir ve burada yapılacak farklı birçok etkinlik, eğlence aktiviteleri bulunmaktadır. Tarihi yönden turistlerin büyük ilgisini çeken Ukrayna’nın Kiev şehri, konaklama açısından da rahat ve kolaydır. Şehir merkezinde yer alan lüks otellerde kalabilir, burada keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Kiev

Kiev’de gezilecek yerler arasında tarihi mekanlar ve doğal güzellikler ile çevrili bölgeler bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız Kiev şehrindeki bu yerlerde eğlenceli zaman geçirebilir, farklı mekanları keşfedebilirsiniz. Hem havayolu, hem de trenyolu ile gelebileceğiniz Ukrayna’da yer alan başkent Kiev bölgede gezilmesi gereken önemli şehirlerden biridir.

Kiev’de Ulaşım

Ukrayna’nın önemli yerlerinden olan kalabalık şehri Kiev, mükemmel mekanlara sahiptir. Gezerken hayran kalacağınız Kiev şehrindeki tarihi mekanlar ve doğal güzellikler ile kaplı alanlar turistlerin de ilgisini çekmektedir. Harika güzelliklere sahip yerler ve tarihi mekanların bulunduğu Kiev şehrindeki tatiliniz için 2-3 ay daha erken otel rezervasyonu yaparsanız  daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz.

Kiev Gezilecek Yerleri
Kiev Gezilecek Yerleri

Tarihi ve doğal güzellikleri ile gezginleri büyüleyen Kiev şehri, Dinyeper nehri ile meşhurdur. Turistlerin ilgisini çeken özelliklere sahip Kiev şehrine İstanbul ilinden ulaşım sağlamak için ise herhangi bir havayolu şirketinden Ukrayna uçuş bileti almanız gerekiyor. 27 saatlik bir tren yolculuğu ile de ulaşım sağlayabileceğiniz Ukrayna’ya geldiğinizde Boryspil uluslararası havalimanından araç kiralayarak 36 km güneydoğuda yer alan   Kiev’e varabilirsiniz.

Özgürlük Meydanı

Ukrayna’da gezilecek önemli yerlerden biri olan Özgürlük meydanı, turistlerin ilgisini cezbeden yerlere sahiptir. Tarihin önemli sahnelerine konu olmuş Özgürlük Meydanı, Maiden Nezaleshnosti olarak da bilinmektedir. Şehrin merkez meydanı olan Özgürlük meydanı, Kiev gezinizde ilk gelmeniz gereken yerlerden biridir.

Kiev gezilecek yerler arasında olan Özgürlük meydanı, Khresstayhtk caddesi üzerindedir. Ele geçirildiği dönemlere göre farklı isimler ile anılan Özgürlük meydanı, 1990 Ukrayna’nın bağımsızlığı ilan ettiği günden bu yana siyasi mitingler için kullanılmaktadır. Khresstayhtk caddesinin kuzeydoğusunda yer alan bu meydan şehrin simgelerinden biridir. Hareketli bir atmosfere sahip Özgürlük meydanı, turistlerin de ilgisini çeken muhteşem bir bölgedir.

READ  Lutsk Gezilecek Yerler
Kiev Özgürlük Meydanı
Kiev Özgürlük Meydanı

Farklı mekanların da yer aldığı bu meydana Kiev şehri gezinizde mutlaka gelmelisiniz.

Kiev’in Önemli Sembolü Aziz Sofya Katedrali!

Ukrayna’nın önemli yerlerine sahip, Başkent Kiev’de gezilecek ve görülecek muazzam mekanlar bulunuyor. Gezerken keyif alacağınız muhteşem güzellikteki ve ihtişamlı mimariye sahip Kiev şehrindeki en önemli yapıtlardan biri Aziz Sofya Katedralidir. Şehre gelmişken mutlaka görmeniz gereken yerlerden olan Aziz Sofya Katedrali, günümüzde klise olarak kullanılmaktadır.

Kiev şehrinin önemli sembollerinden olan Aziz Sofya Katedrali, tarihte birçok sahneye ve olaylara sahne olmuştur. Elçi seçme ve taç giydirme gibi birçok önemli olayların yaşandığı Aziz Sofya Katedrali, 11.yy’da inşa edildiğinden değeri oldukça yüksektir. 1990 yılında UNESCO ‘nun dünya mirasına aldığı Kiev  Aziz Sofya Katedrali şehirde iken kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Kiev Aziz Sofya Katedrali
Kiev Aziz Sofya Katedrali

Mariyinsky Sarayı

Ukrayna’da gezip, göreceğiniz farklı yerler arasında olan Kiev, ülkenin başkenti olması ile birlikte oldukça ilgi gören bir şehirdir. Muhteşem yerleri keşfedeceğiniz bu şehirde ziyaret etmeniz gereken Mariynksky Sarayı, gezginlerin listesinde ilk sırada yer almaktadır. Kiev gezinizde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz Mariyinsky Sarayı, Cumhurbaşkanının şehirdeki tören evidir.

Kiev şehrinde görülecek önemli yapıtlardan biri olan Mariynksky Sarayı, meclisin neo- klasik tarzdaki binasına bitişiktir. İhtişamlı bir mimariye sahip olan Mariynksky Sarayı, Dinyeper nehrinin kıyısında yer alan bir Barok’tur. 1744 yılında Rus İmparatoriçesi tarafından inşa edilmiş olan bu saray günümüzde ziyarete açık bir mekandır ve turistlerin Kiev’de ilk gördüğü yerlerden biridir.

19.yy’ın başlarında yanan Kiev’in sembolü Mariynksky Sarayı, 1870 yılında başarılı bir mimar tarafından tekrardan inşa edilmiştir. 1917 ve 1920 yılları arasında yapılmış bu önemli saray, Rusya iç savaşı döneminde karargah olarak kullanılmıştır. İhtişamlı eserlerinde yer aldığı Mariynksky Sarayı, Kiev şehrine gelenlerin mutlaka gördüğü değerli mimarilerden biridir.

READ  Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları
Ukrayna Kiev Mariyinsky Sarayı
Ukrayna Kiev Mariyinsky Sarayı

Kiev’de  Ne Yapılır? Ne Zaman Gelinir?

Kiev’de gezilecek yerler listenizde tarihi mekanlar ve önemli birçok farklı mekanlar bulunuyor. Şehirde iken keyifle gezeceğiniz yerler arasında olan bu mekanlardan biri de Mariynksky sarayıdır. Ukrayna Gezilecek Yerler Şehrin sembolü hâlinde olan bu saray, Kiev gezinizde mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasındadır.

Ukrayna’nın başkenti Kiev şehri, ülkeyi gezmeye gelenlerin ilk uğradıkları yerlerdendir. Ukrayna Gece Hayatı Hareketli atmosferin olduğu mekanlara ve tarihin dokusunu taşıyan önemli yapıtları ev sahipliği yapan Kiev şehri, görülmeye değerdir. Lviv Gezilecek Yerler  Moskova ‘nin 756 km uzaklığındaki bu şehir, Dinyeper ırmağının batısındadır. İlkbahar ve yaz aylarında gelmenin daha güzel olduğu Kiev şehrinde konaklama yerleri de mevcuttur. Lüks otellerin de bulunduğu Kiev şehri, keyifli bir tatil için sizleri bekliyor.

Ukrayna Kiev HeykeliKiev yolculukÖzgürlük MeydanıAziz Sofya KatedraliMariyinsky SarayıKiev Gezilecek YerlerKiev Meşhur HeykeliKiev UkraynaKiev ManzarasıKievde gezilecek yerlerUkrayna KievKiev Heykeli

Ukrayna’da En Güzel Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Gezicini

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Odessa Gezilecek Yerler

Gezicini

Lviv Gezilecek Yerler

Gezicini

Lutsk Gezilecek Yerler

Gezicini

Kharkiv Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Emrah 2 Mart 2021 at 17:57

Kiev çok güzel bi yer ziyaret edilmeli kesinlikle tavsiye ederim

Cevapla

Yorum Yaz