Image default
Ukrayna

Kharkiv Gezilecek Yerler

Kharkiv Gezilecek Yerler

Ukrayna’da gezilecek farklı birçok yer bulunmaktadır ve burada bölgelere sahip şehirlerden biri de Kharkiv Gezilecek Yerler dir. Ülkenin ikinci büyük kenti olan Ukrayna Kharkiv, kalabalık bir yerdir ve burada keşfedilecek harika mekanlar mevcuttur. Kış ve sonbahar mevsimlerinde soğuk olan Kharkiv şehrine gelmenin en uygun zamanı ise yaz ve ilkbahar aylarıdır.

Kharkiv şehrinde gezilecek değerli yerler listesinde tarihi açıdan çok önemli yapıtlar ile birlikte doğal güzellikler ile çevrili muhteşem alanlarda bulunmaktadır. Kış aylarında 4 derece soğuklukta olan Kharkiv şehrine yaz mevsiminde gelmeniz daha  güzeldir. Konaklama imkanının da bulunduğu eşsiz şehir Kharkiv ‘e gezi veya tatil için sizde gelebilirsiniz.

Kharkiv’ de gezilecek yerler arasında ilginizi çekebilecek muhteşem mimariye sahip yapıtlarda bulunmaktadır. Tarihin izlerini taşıyan önemli kalıntıların yer aldığı mimarilerin bulunduğu Kharkiv’e Ukrayna havalimanından araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan hem havayolu, hem de demiryolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz Kharkiv şehrine gelmek oldukça kolaydır.

Maksim Gorky Parkı

Ukrayna’nın önemli şehirlerinden biri olan Kharkiv’ de gezilecek yerler listenizde bulunması gereken ihtişamlı güzelliğe sahip bölgelerden Maksim Gorky parkı görülmeye değerdir. Sovyetler birliğinde Sosyalist bir yazar tarafından adı verilen bu park, gezerken hayran kalacağınız harika bir yerdir. Kharkiv şehrinde vakit geçirmenin en iyi fikri olan Maksim Gorky parkını gezerken burada yapabileceğiniz eğlenceli etkinliklerde bulunmaktadır.

Kharkiv şehrinin gezilecek değerli ve ihtişamlı güzelliğe sahip yerlerden biri olan Maksim Gorky parkı, 130 hektarlık bir alana sahiptir. Kharkiv gezilecek yerler arasında turistlerinde ideal bölgesi olan şehirdeki bu park, Sumskaya caddesini güzelleştirmek ve at at binmek amacıyla yaptırılmıştır. Kentte gerçekleştirilen etkinlik, kutlama ve festivallere de ev sahipliği yapan Maksim Gorky parkına şehirde iken mutlaka gelmelisiniz.

Maksim Gorky Parkı
Maksim Gorky Parkı

Annunciation Katedrali

Ukrayna’nın şehirlerinden biri olan Kharkiv’ de gezilecek yerler listenizde yer alması gereken tarihi mekanlarda bulunuyor. Annunciation Katedrali, Kharkiv şehrini gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken önemli bir mimaridir. Kentin tarihi izlerini taşıyan bu Katedrali, Neo- Bizans üslubu ile özel tasarımlarla inşa edilmiştir. Ukrayna Gece Hayatı

Kharkiv şehrinde gezilecek farklı yerlerden biri olan Annunciation Katedrali, önemli bir yapıt olmakla birlikte turistlerinde ilgisini çeken bir mimaridir. Lviv Gezilecek Yerler  Doğu Avrupa’nın en büyük Katedrali olarak görülen Annunciation Katedrali, ilk olarak ahşap malzemeler ile inşa edilmiştir. Şehre gelen gezginlerin ilk olarak ziyaret ettiği bu din mimarisinin sizde Kharkiv ‘i gezerken mutlaka görmelisiniz.

Annunciation Katedrali
Annunciation Katedrali

Shevchenko Garden 

Ukrayna ülkesinin kalabalık ve önemli kentlerinden biri olma özelliğine sahip Kharkiv gezilecek yerler listesinde yemyeşil alanları ile büyüleyici Shevchenko parkı da yer almaktadır. Ukrayna Gezilecek Yerler Botanik ve hayvanat bahçelerini bünyesinde barındıran harika park, Shevchenko Garden, dolphinariumu ile ayrıcalıklı bir yerdir.

Yeşil alanları ile turistlerin ve yerlilerin merakla gelip, vakit geçirdiği yerlerden biri olan Shevchenko Garden, şehirde gezilecek önemli yerlerden biridir. Kharkiv üniversitesinin de kurucusu olan Vasiliy Karazin tarafından inşa edilmiş olan bu park, Ukrayna için önemli figürlerinde yer aldığı bir bölgedir. Kharkiv gezinizde bu parka gelebilir, burada keyifli ve huzurlu saatler geçirebilirsiniz.

Shevchenko Garden 
Shevchenko Garden

Uspensky Katedrali

Ukrayna’nın önemli tarihi yerlerine ve mimarilerine sahip Kharkiv şehrinde ziyaret edebileceğiniz farklı mekanlardan biri de Uspensky katedralidir. Şehrin ihtişamlı mekanlarından olan Uspensky Katedrali, kentin en eski dini binalarından biridir.


 

READ  Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

1657 yılında ahşap malzemeler ile inşa edilmiş ancak daha sonra 1687 yılında yeni inşa sürecine girmiş olan Uspensky Katedrali, şehirde ana ibadet merkezi konumundadır. Oldukça muhteşem yapıların bulunduğu Kharkiv’e geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden olan Uspensky Katedraline gelebilir, bu tarihi mekanı gezebilirsiniz.

Uspensky Katedrali
Uspensky Katedrali

 

Kharkiv ukraynaKharkiv mutlaka görülmesi gereken yerleriUkrayna Annunciation KatedraliUkrayna Shevchenko Garden Kharkiv Uspensky KatedraliKharkiv manzarasıukraynaKharkiv Gezikharkov şehri

Ukrayna’da En Güzel Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ukrayna Kafeleri : En Güzel Ukrayna Kafeleri

Gezicini

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Odessa Gezilecek Yerler

Gezicini

Lviv Gezilecek Yerler

Gezicini

Lutsk Gezilecek Yerler

Gezicini

Kiev Gezilecek Yerleri

Gezicini

Yorum Yaz