Image default
Sinop

Sinop Dsi Plajı

Sinop Dsi Plajı

Yaz gelince insanlar, eşsiz bir denizin tadını çıkarmak için plajlara akın ederler. Ülkemiz, üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için plaj konusunda çok şanslıdır. Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgeleri plaj çeşitliliği konusunda öne çıkarlar. Sinop DSİ Plajı da bu yerlerdendir. Denize rahatlıkla girebilmenizi sağlayan nadide mekanlardan biridir. Özellikle de yaz ayları geldiğinde insan yoğunluğu yaşar. Sinop Dsi Plajı vermiş olduğu özel hizmetler sayesinde ziyaretçilerine konfor sağlar. Bu bölgede yer alan deniz suyunun temizliğine ayrıca dikkat edilir. Çünkü insanların temiz bir su içerisinde yüzmelerini sağlamak, işletme güvenirliliği açısından önemlidir.

Sinop Dsi Plajı
Sinop Dsi Plajı

Sinop Dsi Plajı Giriş

Sinop DSİ Plajı’nda kart sistemi kullanılmaktadır. Kartınızı DSİ tesisi içerisinden temin edebilirsiniz. Girişinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Dsi Plajı
Dsi Plajı

Sinop Dsi Plajı Nerededir?

Sinop şehir merkezine 5 km. uzaklıkta olmasından dolayı ulaşımı zahmetsiz bir plajdır. Sinop’a bağlı olan Korucu Köyü’nde bulunur. Merkezden kalkan servisleri kullanarak bölgeye kolaylıkla gelebilirsiniz. Plajının konumu bulmakta asla zorlanmazsınız. Çünkü bölgede ulaşım sıkıntısı yoktur. Aynı zamanda öze araç ile de plaja gelinebilmesi mümkündür. Plajın ön taraflarında park yerleri bulunuyor. Araçlarınızı buralara bırakabilirsiniz. Park alanının güvenliğinden emin olabilirsiniz.

Sinop Dsi Plajı Nerededir?
Sinop Dsi Plajı Nerededir?

Sinop Dsi Plajı Özellikleri

Sinop DSİ Plaj özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Berrak ve temiz bir denize sahiptir.
  • Denizin derinliği fazla değildir.
  • Geniş bir kumsalı vardır.
  • Kafe, restoran, soyunma kabini ve açık duş hizmetleri vardır.
  • Şezlong, şemsiye gibi hizmetleri de vardır.

Kumsalının geniş olması, özellikle de kalabalık olan ailelerin bu plajı tercih etmelerine neden oluyor.

Sinop Dsi Plaj
Sinop Dsi Plaj

Sinop Dsi Plajında Neler Yapılabilir?

Sinop DSİ Plajı’nda farklı farklı eğlenceler yaşayabilirsiniz. Sahil boyunca sakin bir yürüyüş yaparak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Serin ve sakin Karadeniz sularına girerek yaz sıcaklarında serinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra plajda bulunan özel alanlarda oyunlar oynayabilirsiniz. Sinop DSİ Plajı, tatil planı yapanların dikkatinden kaçmayan bir yerdir. Bu nedenle özellikle de Sinoplular tarafından çok fazla kullanılır. Bölgenin hijyenik olması tatilcilerin büyük beğenisini toplamıştır. Ayrıca plaj yakınlarında çeşitli hizmetlerin de bulunuyor olması, insanların daha rahat bir tatil yaşayabilmelerini sağlamaktadır.

READ  Sinop Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi
Sinop Plajları
Sinop Plajları

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sinop Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi

Gezicini

Sinop Antik Beach Otel

Gezicini

Sarıkum Plajı

Gezicini

Karakum Plajı – Sinop’da Bir Plaj

Gezicini

Gerze Plajı – Sinop’ta Bir Plaj

Gezicini

Boyabat Gezilecek Yerler | Sinop’un Cazibe Merkezi

Gezicini

Ayancık Çamurca Plajı

Gezicini

Yorum Yaz