Image default
Sinop

Ayancık Çamurca Plajı

Ayancık Çamurca Plajı

Ayancık’ta Çamurca Plajı, çevrede yapılan birtakım düzenlemelerle birlikte ziyaretçilerin konforla tatil yapabileceği bir alan haline gelmiştir. Plajın sakinliği ve doğaya yakınlığı ziyaretçileri cezbetmekle birlikte Sinop’a gelenlerin uğrak yeri Ayancık Çamurca Plajı olmuştur.

Çamurca Plajı
Çamurca Plajı

Sinop Ayancık Nasıl Bir Yer?

Özellikle yaz döneminde tatil için tercih edilen yerlerden biri olan Ayancık ilçesinde yeşilin hemen hemen her tonunu görmek mümkün. Bir yanı deniz bir yanı ormanlık manzaraya sahip Ayancık, yazın serin ve huzurlu bir tatil için tercih edilebilecek nefis yerlerden birisidir.

Çamurca Plajı
Çamurca Plajı

Ayancık’ta Gezilecek Yerler

Karadeniz’in incisi Sinop’a bağlı Ayancık ilçesinde gezebileceğiniz birçok alan ve doğal güzellik sizleri karşılamakta. Bunlardan en çok bilinenleri;

  • Çangal Dağı
  • Akgöl Yaylası
  • İnaltı Kanyonları
  • Ayancık’taki Çamurca Plajı’dır.
Ayancık Çamurca Plajı
Ayancık Çamurca Plajı

Bol oksijenli sizi tertemiz bir havaya kavuşturacak olan Çangal Dağı ve içindeki çam ormanları, yaklaşık 1200 metre yükseklikte bulunan iki çayın buluştuğu Akgöl Yaylası, küçük şelalelerden ve yosunlarla buluşmuş sarkıtlardan oluşan İnaltı Kanyonları ve tabii ki yaz mevsimindeysek olmazsa olmaz Ayancık’ta Çamurca Plajı Sinop’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Ayancık Çamurca Plajı Nerede?

Ayancık’taki Çamurca Plajı, Karadeniz’in incisi Sinop’a bağlı Ayancık ilçesinde Ünlüce Köyü’ne bağlı bir plajdır. Sinop’ta denize girilebilecek ender yerlerden biri olan Ayancık’taki Çamurca Plajı zamanla ailelerin de uğrak mekânı haline gelmiştir.

Ayancık Plajları
Ayancık Plajları

Ayancık Çamurca Plajı’nda Tatil

Genelde günübirlik seyreden tatillerde tercih edilen Ayancık’taki Çamurca Plajı yaklaşık 700 metre uzunluğunda bir kumsala sahip olmakla birlikte hem denizinin temizliği ile hem de doğa ile iç içe olması sebebiyle aileleri ve tatil severleri kendine çekmektedir. Yeşilin her tonunu içinde barındıran, sizi hem doğayla bir arada tutarak çam, meşe, gürgen, kavak gibi çeşitli ağaçlarla oksijeni arttıran hem de denizden mahrum etmeden sakin bir deniz kıyısında dalgaların eşliğinde sıcacık bir tatil yapmanız Ayancık’ta Çamurca Plajı’nda mümkün.

READ  Sinop Dsi Plajı
Sinop Ayancık
Sinop Ayancık

Ayancık Çamurca Plajı Aktiviteleri

İster piknik alanları ile buluşup serin hava eşliğinde yemeklerinizi yemek, ister manzaraya karşı bir kahve içmek, ister plajın ve denizin tadını çıkarmak ya da daha hareketli olmak adına su sporları yapabileceğiniz çeşitli faaliyet imkanlarıyla buluşarak Ayancık’ta istediğiniz şekilde tatilinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Sinop Çamurca Plajı
Sinop Çamurca Plajı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sinop Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi

Gezicini

Sinop Dsi Plajı

Gezicini

Sinop Antik Beach Otel

Gezicini

Sarıkum Plajı

Gezicini

Karakum Plajı – Sinop’da Bir Plaj

Gezicini

Gerze Plajı – Sinop’ta Bir Plaj

Gezicini

Boyabat Gezilecek Yerler | Sinop’un Cazibe Merkezi

Gezicini

Yorum Yaz