Image default
Sinop

Karakum Plajı – Sinop’da Bir Plaj

Karakum Plajı

Karadeniz sahilinde bulunan en temiz ve güvenli plajlardan biridir. Sinop ilinin merkezine yaklaşık olarak 2- 3 kilometre uzağında yer alan bu doğa harikası özellikle yaz dönemlerinde yerli ve yabancı turistlerinde oldukça dikkatini çekiyor. Karakum plajının adı dalgalar tarafından aşındırılan kükürt oranı yüksek kayaların oluşturduğu, siyah renk kumundan geliyor. Bu kumun içerdiği mineraller ile romatizma ve siyatik problemi yaşayan kişiler tarafından da özellikle tercih ediliyor. Ortopedik faydaları oldukça öne çıkan bu plajda, Karadeniz iklimi rahatlıkla gözlemleniyor. Ayrıca ülkemizin Kuzey bölgesine ait olan manzaralar da eşsiz güzelliği ile göz dolduruyor.

Karakum Plajı
Karakum Plajı

Karakum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en kuzeyinde bulunan il Sinop’a bağlı olan Karakum Plajı şehir merkezden rahat ulaşımı ve ücretsiz giriş imkânı ile pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Bölgenin sakin trafiği sayesinde daha rahat bir ulaşım sağlanan plaja kendi araçlarınız ile gelebileceğiniz gibi şehir merkezinden kalkışı sağlanan otobüsler ile de ulaşım sağlanabiliyor. Türkiye’de bulunan diğer plajlara göre daha geniş sahile sahip olması, sakin, rahat ve huzurlu bir tatil hedefleyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Sinop Karakum Plajı
Sinop Karakum Plajı

Karakum Plajı Nerede Konaklanır?

Karakum Plajı ziyaretçilerine lüks oteller, tatil köyleri, bungalov evler, kamp yapılabilecek alanlar, karavan konaklama merkezleri gibi çeşitli konaklama seçenekleri ile her bütçe ve tercihe uygun güvenli ve konforlu konaklama imkanları sunuyor. Tercihe bağlı olarak çadır kurma imkanına da sahip olan bu alanlarda uzun ve benzersiz bir tatilin keyfi çıkartılabiliyor. Bu imkanlar ile Karadeniz’in eşsiz doğasını sizi yeşilin ve mavinin buluştuğu Karakum Plajı’nda hissediyorsunuz.

"<yoastmark

Karakum Plajı Denizi Nasıl?

Karakum Plajı korunmuş doğası, güvenli sahili ve temiz ve serin sularıyla yaz aylarının vazgeçilmez tatil duraklarından biri haline geliyor. Bu bölgedeki diğer plajlardan en önemli farkı geniş sahil boyuna sahip olması ve şifalı kumu olarak biliniyor. Çevre şehirlerden sık sık ziyaretçi akınına tanık olan bu plajda zaman zaman birçok farklı etkinlik de düzenlenebiliyor.

READ  Sinop Dsi Plajı

"<yoastmark

Karakum Plajı Neler Yapılır?

Karakum Plajı tatil için değerlendirilebilecek en güzel lokasyonlardan biridir. Tatiliniz boyunca yapılabilecek birçok aktivite yer alıyor. Bu aktiviteleri aşağıdaki gibi sıralandırmak mümkündür:

  • Karadeniz’in sularında yüzmenin keyfini sürmek
  • Yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz manzara eşliğinde kamp yapmak
  • Benzersiz doğasını keşfedebileceğiniz doğa yürüyüşleri yaparak şehrin gürültü ve stresinden uzak tatilin tadını çıkartmak
  • Tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Sinop’da yer alan birçok tarihi ve turistlik mekanı ziyaret etmek
  • Tatiliniz boyunca Karadeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini keşfetmek

Türkiye’nin en mutlu ili olan Sinop’un en güzel sahilinde yapacağınız bu tatil ile unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca yakın konumlarda bulunan diğer doğal ve tarihi unsurları da görebilir, çeşitli turlar kapsamlarında bu alanları kısa sürede ziyaret edebilirsiniz.

"Sinop

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Sinop Gezilecek Yerler | Gezi Rehberi

Gezicini

Sinop Dsi Plajı

Gezicini

Sinop Antik Beach Otel

Gezicini

Sarıkum Plajı

Gezicini

Gerze Plajı – Sinop’ta Bir Plaj

Gezicini

Boyabat Gezilecek Yerler | Sinop’un Cazibe Merkezi

Gezicini

Ayancık Çamurca Plajı

Gezicini

Yorum Yaz