Image default
Samsun

İnci Plajı Samsun | Nerede Nasıl Gidilir ?

İnci Plajı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte herkes deniz ve plaj hayalleri kurmaya başladı. Ülkemizde plaj denilince akla ilk olarak Ege ve Akdeniz plajları gelse de ülkemizin Karadeniz kıyılarında da deniz ve sahil keyfini doyasıya yaşanabilecek plajlar mevcut. Bu plajlardan biri de Karadeniz’de bulunan Samsun İnci Plajı.

Samsun İnci Plajı
Samsun İnci Plajı

Atakum İnci Plajı

İnci plajı denizi yazın bile serin olan sularıyla tatil severlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca suyun özellikle Akdeniz’e göre daha az tuzlu olması deniz severlerin çokça memnun olduğu bir özellik. Plaj; Atakum Belediyesi tarafından işletilmekte olup; tamamen halka açık ve ücretsiz durumdadır. Sadece Samsunluların değil komşu illerde yaşayanların da yaz aylarında vazgeçilmezi olan plajın kumları özel yöntemlerle Atakum Belediyesi tarafından her gün özenle temizleniyor.

Samsun İnci Plaj
Samsun İnci Plaj

İnci Kum Plajı

İnci Plajı; Samsun’un Atakum ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 30 kilometre uzunluğu olan bu devasa plajın birçok yerinde spor ve eğlence alanları yer almaktadır. Ayrıca bu plaj mavi bayraklı plajlarımızdandır. Mavi bayrak ülkemizde TÜRÇEV vakfı tarafından sadece belirli kriterleri karşılayan plajlara verilmektedir. İnci plajında deniz severlerin konforunu sağlamak için pek çok imkan bulunuyor. Plajda bulunan imkanlardan bazıları şunlar:

Samsun İnci Plajı
Samsun İnci Plajı
  • Duş
  • WC
  • Cankurtaran
  • Engelli Rampası
  • Soyunma Kabinleri

İnci plajı gerek denizinin ve sahil şeridinin temizliği gerekse de imkanları ve kolay ulaşımı sebebiyle Karadeniz’in en çok sevilen plajlarından biridir.

İnci Plajı Nasıl Gidilir?

Atakum İlçesinin sahil şeridinde yer alan plaj bu sahil şeridinin 4. Kilometresinde yer almaktadır. İnci plajının içerisinde herhangi bir otel işletmesi bulunmamakla birlikte plajın çevresinde pek çok otel yer alıyor. Ancak kamp severler için Atakum’da herhangi bir kamp alanı yer almıyor. Ancak Atakum’a yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan Canik ilçesinde karavan kap alanı bulabilmek mümkün.

READ  Kurupelit Halk Plajı - Samsun
İnci Plajı İskelesi
İnci Plajı İskelesi

Samsun İnci Plajı Nerede?

Samsun’un gözde yerlerinden biri olan İnci plajı yaz aylarında tüm Samsunluların ve turistlerin uğrak mekanlarından. Sahil şeridi boyunca bir çok cafe ve restoran bulunuyor. Ayrıca günlük ihtiyaçlar için sahil şeridine yakın pek çok market de hizmet veriyor.

İnci Plajı Samsun
İnci Plajı Samsun

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Vezirköprü Gezilecek Yerler : Popüler Yerler Listesi !

Gezicini

Terme Gezilecek Yerler

Gezicini

Tekkeköy Gezilecek Yerler

Gezicini

Samsun Plajları

Gezicini

Samsun 19 mayıs Gezilecek Yerler

Gezicini

Kurupelit Halk Plajı – Samsun

Gezicini

İlkadım Gezilecek Yerler | Samsun İlkadım’da Gidilecek Rotalar

Gezicini

Costal Sahili (Beach)

Gezicini

Çatalçam Plajı

Gezicini

Yorum Yaz