Image default
Samsun

Kurupelit Halk Plajı – Samsun

Kurupelit Halk Plajı

Karadeniz’de birbirinden güzel onlarca plaj bulunur. Bu plajlardan birisi de Kurupelit Halk Plajı olmalıdır. Uzun yıllardan beri yöre halkına hizmet veren bu plaj oldukça sevilmektedir. Bu oldukça uzun plaj, Samsun halkı için kolay ulaşımı ve herkese açık olmasıyla oldukça uğrak plajları arasındadır.

Kurupelit Halk Plajı Samsun
Kurupelit Halk Plajı Samsun

Kurupelit Halk Plajı Nerede?

Kurupelit Plajı uzun ve huzurlu bir yürüyüşün yapılabileceği sahil kordonlarından birisidir. Samsun’da yer alan bu plajı civar illerden de pek çok kişi tercih eder. Samsun şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafededir. 15 kilometre gibi yakın bir yerde olduğu için özellikle hafta sonu Samsunluların akınına uğrar. Kurupelit Plajı’nın konumu oldukça stratejik bir bölgededir. Sinop- Samsun karayolunda yer alan ve Adnan Menderes Bulvarı olarak bilinen bu plaja seyahat etmek oldukça kolaydır.

"<yoastmark

Kurupelit Halk Plajı’na Nasıl Ulaşılır?

Çıplak ayakla yürüyüş yapmak ve günün stresini boşaltmak isteyenlerin uğrak yeri olan Kurupelit Plajı’na farklı şekillerde ulaşım sağlanabiliyor. Özel aracı olanlar Samsun şehir merkezinden Sinop istikametine göre gelirse 15. Kilometrede plajı görebiliyor. Ortalama 20 dakikalık bir süreçte plaja ulaşılabilir. Özel aracı olmayan kişiler de taksi veya otobüs kullanarak plaja ulaşım sağlar. Özellikle yaz aylarında pek çok kişi bu sahile gelmek istediği için taksi kolaylıkla bulunabilir. Geri dönüş yolunda da taksi kullanılabiliyor.

Kurupelit Plajı Gezilecek Yerler
Kurupelit Plajı Gezilecek Yerler

Kurupelit Halk Plajı Neden Tercih Edilir?

Kurupelit Halk Plajı’nı tercih etmenin farklı sebepleri vardır. Birinci ve en önemli nedeni bulunduğu konumdur. Kolay bir şekilde ulaşılabildiği için tercih edilir. Ancak plajın sunduğu imkanlar da tercih edilmesini direkt olarak etkiler. Kurupelit Halk Plajı’nda bulunan imkanlardan bazıları:

  • Piknik ya da kamp aktiviteleri
  • Ücretsiz tuvalet hizmeti
  • Kumlardan oluşmuş sahil
  • Uzun ve keyifli sahil yürüyüşü
READ  Samsun Plajları

Oldukça temiz olan deniz suyu da tercih edilmesini etkiler.

"<yoastmark

Kurupelit Halk Plajı Ücretsiz Midir?

Samsun Belediyesi hem tatilcilerin hem de yöre halkının keyifli bir tatil yapabilmesi için pek çok şeyi düşünmüştür. Halk plajı olarak nitelendirilen Kurupelit’e giriş için hiçbir ücret ödenmez. Kişiler piknik, kamp gibi aktiviteleri için ücretsiz bir şekilde plaja giriş sağlıyor. Ancak plaj içerisinde yer alan bazı hizmetler için ekstra ücret ödenebiliyor.

Kurupelit Plajı
Kurupelit Plajı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Vezirköprü Gezilecek Yerler : Popüler Yerler Listesi !

Gezicini

Terme Gezilecek Yerler

Gezicini

Tekkeköy Gezilecek Yerler

Gezicini

Samsun Plajları

Gezicini

Samsun 19 mayıs Gezilecek Yerler

Gezicini

İnci Plajı Samsun | Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

İlkadım Gezilecek Yerler | Samsun İlkadım’da Gidilecek Rotalar

Gezicini

Costal Sahili (Beach)

Gezicini

Çatalçam Plajı

Gezicini

Yorum Yaz