Image default
Kemer

Göynük Plajı | Antalya’nın Mavi Bayraklı Plajlarından

Göynük Plajı  Antalya

Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından biri olan Göynük plajı ilk defa 2008 yılında mavi bayrak almıştır. Zemini kumdur ve engellilerin kullanımına uygun tuvalet ve ilk yardım personelinin de bulunduğu bir halk plajıdır. Antalya Kemer’de popüler bir tatil merkezi olan Göynük’te gezilecek yerler, yeme içme, plajlar, alışveriş ve günlük turlar gibi imkanların yanında konaklama ve ulaşım da vardır. Uzun bir kumsalı olan bu yerde denize sıfır otellerin de bulunduğu tatilciler için güzel imkanlar sunulmaktadır. Bir halk plajı olduğu için giriş ücretsizdir fakat şemsiye ve şezlong hizmetlerinden küçük bir miktarda para ödeyerek faydalanabilirsiniz. Burada güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve deniz paraşütü başta olacak şekilde çeşitli su sporları imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Göynük Plajı
Göynük Plajı

 

Göynük Plajı Nerede?

Antalya ile Kemer arasında olan ve Antalya merkeze 36 kilometre, Kemer merkeze de 6 kilometre uzaklıkta bulunan arka tarafındaki muhteşem Beydağları manzarası ile Göynük muhteşem doğal güzellikleri ile turistleri kendine hayran bırakıyor.

Göynük Sahili
Göynük Sahili

Göynük Plajına Nasıl Gidilir?

Antalya Kemer’den Göynük’e ulaşmak için kullanılabilecek ulaşım imkanı eğer arabanız yoksa otobüstür. AK03 kodlu otobüsü kullanarak Göynük’e ulaşabilir ve harika plajının tadını çıkarabilirsiniz. Çeşitli su sporları da yapabilirsiniz. Meşhur Göynük sahili görülmeye değer bir yerdir.

Göynük Plajı
Göynük Plajı

Göynükte Gezilecek Yerler

Antalya turistik açıdan en çok ziyaret edilen şehirler arasındadır. Göynük de bunların arasındadır. Yolunuz düşerse Göynük’te gezilecek yerler olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Likyalıların 1600 yıl boyunca yaşadığı bilinen en eski tarihi milattan önce 690 yılına uzanmaktadır. Phaselis Antik kentinin doğduğu yıllarda bu yıllara denk gelmektedir. Arap akınları ile zayıf düşen bu bölgeye daha sonra Anadolu halkı egemen olup, verimli topraklara sahip olan bölgeye Lukka, Lek, Solymos, Kevdi, Pers gibi medeniyetlerde egemen olmuştur. En popüler gezi mekanlarından biri olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası ile de görülmeye değer bir yerdir. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu üzerinde yer alan bu bölge aynı zamanda Beydağları Sahili Milli Parkıdır. Beldibi’ni geçtikten sonra Göynük’e girmeden sağa girerek Göynük Kanyonu’na ulaşabilirsiniz. Kanyon Antalya’ya 36 kilometre, Kemer’e 13 kilometre ve Göynük’e ise 4.5 kilometre uzaklıktadır ve Göynük Kanyonu Tabiat Parkı statüsüne özel işletme tarafından işletilir ve girişi ise ücretlidir. Bu bölgede bulunan 40 metre yükseklikteki ve saatte 65 kilometre hıza ulaşabilen zipline parkuru da bulunmaktadır.

READ  Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi
Göynük
Göynük

Kanyon girişinde de doğal havuz bulunmaktadır. Body rafting yapılacak safari araçlarıda bulunur be bu bölgede rafting yapabilirsiniz. Yazın bu doğal havuzda da yüzebilmeniz mümkündür ve tabiat parkında mangal ve piknik yapmak yasaktır. Özellikle görülmeye değer olan Göynük kanyonu kış aylarında oluşan sellerden zarar görmektedir ve kanyon çevresinde de yaklaşık 11 adet sürüngen yaşamaktadır. Yolunuz düşmese bile özel olarak gelip görmeniz gereken Göynük Kanyonu çok ilginizi çekecektir.

Göynük Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

Kiriş Plajı | Kemer’de Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Ender Yerlerden

Gezicini

Kemer’in En Güzel Koyları ve Plajları

Gezicini

Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi

Gezicini

Kemer Gece Hayatı ? En iyi Disco Bar Mekanlar

Gezicini

Göynük Gezilecek Yerler | Göynük’e Giderseniz Buraları Görmeden Dönmeyin

Gezicini

Dinopark Antalya | Macera Dolu Bir Yer

Gezicini

Çıralı Plajını Keşfedin | Huzuru ve Sakinliği İle

Gezicini

Yorum Yaz