Image default
Mardin

Mardin Cafeleri | En İyi Mardin Kafeleri Nerede Nasıl Gidilir?

Mardin tarihi ve doğal güzellikleri ile insanların gönlünde taht kurmayı başarmış şehirlerimiz arasında kendine yer bulmuştur. Güneydoğu bölgemizin incisi haline gelmiş olan şehrimizin gecesi ayrı güzel gündüzü ayrı güzel olarak karşımıza çıkıyor. Yazı ayrı, kışı ayrı, sıcağı ayrı, soğuğu ayrı bir güzellik olarak karşımıza çıkan Mardin bizlere gezmekle bitmeyen güzellikler sunuyor. Gezilecek yerleri oldukça fazla olan şehrimizde bir çay molası verip dinlenmek için bire bir olan kafeler de yer alır. Yazımızın devamında hem dinlenip hem de istediğiniz güzellikleri tadabileceğiniz Mardin cafeleri yer alıyor.

Seyr-i Merdin Cafe
Seyr-i Merdin Cafe

Mardin Cafeleri: Seyr-i Merdin

Bitmek tükenmek bilmeyen Mezopotamya manzarası aracılığı ile bu mekanımız gün batımını izleyebilme imkanı sunan en güzel Mardin kafeleri arasında bulunuyor. Özellikle bahar ya da yaz mevsiminde özellikle terasta oturup hem havanın hem de manzaranın keyfini çıkarmak için oldukça elverişli bir mekan olmaktadır. Ulu Cami manzarası ile büyülenirken oldukça zengin olan kahve menüsünün yanı sıra yöresel lezzetlerinde tadına varabilirsiniz.

Asude-i Merdin
Asude-i Merdin

Asude-i Merdin

Bu mekan da Mezopotamya’nın manzarasını doyasıya izleyebileceğiniz mekanlar arasında yer alıyor. Kahvaltı ya da ana menü seçenekleri de bulunan mekan da ayrıca manzaraya karşı çay veya kahve keyfi yapmanıza da olanak tanınıyor. Mekanın iç kısmı kış ayları için oldukça geniş olmasıyla müşterilerini sıcaklıkla sarıyor. Mekan da özellikle Mihrimah Sultan kahvesi içilmesi öneriler arasında yer alıyor.

Kana Kafe
Kana Kafe

Kana Kafe

Mardin’in güzellikleri gezip yorulduysanız dinlenmek için güzel seçeneklerden olan bir diğer mekanımız Kana kafedir. Özellikle gezmek sizi acıktırdıysa Süryani çöreği ve yanında Zafaran çayı sizlerin tüm yorgunluğunu üstünüzden atmanızda yardımcı olacak. Bu mekandan Mardin kahvesi, mavi badem şekeri ya da Zafaran çayı almanız ve sevdiklerinize de götürmeniz mümkün hale geliyor.

READ  Yeşilli Gezilecek Yerler | Misafirperverliği İle Bilinen Yeşilli
İzla Art Cafe
İzla Art Cafe

İzla Art

Bu mekan oldukça kendine has tarzıyla misafirlerini sevgiyle kucaklıyor. Fakat akşam saatlerinde daha çok canlanan mekana bizde sizlerin akşam gitmesini öneririz. Mekanın içerisi oldukça küçük ve bu nedenden dolayı özellikle hafta sonları akşama doğru yer bulmakta fazlasıyla zorluk yaşanıyor. Buraya gelmişken içmeniz önerilen lezzet Süryani şarabı olarak öne çıkıyor. Dilediğiniz taktirde şarabın yanında peynir tabağı almanızda mümkün kılınıyor. Eski Mardin’de farklılığı ile öne çıkan oldukça güzel mekanlar arasında kendine üst sıralarda yer bulabilir.

Kültür Kafe
Kültür Kafe

Kültür Kafe

Eski Mardin’in tartışmaya kapalı en güzel sokaklarından olan Kültür Sokak’ta yer alması bu mekanımızı öne çıkarmada yardımcı oluyor. Çay yada kahvenizi keyifle içebileceğiniz ve oldukça samimi bir ortamla sizi karşılayan Kültür kafe kesinlikle beklentilerinizi karşılayacak. Özellikle taş dekorasyonu sayesinde oldukça beğeni toplayan mekanın en gözde lezzetlerinden biri reyhan şerbetidir. Mekanda bulunan kitaplık ise kitapseverlerin ilgi odağı haline geliyor. Mekanda lezzetli içeceğinizi içerken raflarda bulunan kitapları seçip göz atıp keyifle okurken aylık dergileri de bulabilirsiniz.

 

Mardin’de Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeşilli Gezilecek Yerler | Misafirperverliği İle Bilinen Yeşilli

Gezicini

Tellallar Çarşısı (Revaklı Çarşı)

Gezicini

Savur Gezilecek Yerler : Tarihi Yerleriyle Birlikte

Gezicini

Ömerli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nusaybin Gezilecek Yerler

Gezicini

Mor Gabriel Manastırı

Gezicini

Midyat Mağaraları

Gezicini

Midyat Gezilecek Yerler : Meşhur Midyat Evleri

Gezicini

Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri

Gezicini

Yorum Yaz