Image default
Mardin

Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri

Mardin gezisi yapmak isteyenlerin görmesi gereken ilçelerden birisi de Midyat’tır. Mardin’deki birbirinden güzel yerler ve tarihi yapılar arasında gezerken Midyat‘ta yemek yemek ve dinlenmek isterseniz Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri Lokantası’na da uğrayabilirsiniz.

Midyat Beyazsu
Midyat Beyazsu

 

Öncelikle mekana girer girmez kendinizi rahatlamış ve sakinlemiş hissedersiniz. Çünkü Beyazsu Lokantası neredeyse suyun içerisine yerleşmiş bir alanda kuruludur. Mekan tam olarak Midyat ve Nusaybin ilçeleri arasında bulunuyor.

Midyat’ın güneyinden kaynağını alan Beyazsu Deresi etrafını da yeşillendirerek daha çok kurak bir yer olan Mardin bölgesinde bir vaha olarak görülüyor. Mardin ilinin ve ilçelerinin içme suyu ihtiyacını da karşılayan bu dere etrafının da yeşillikler içinde olmasını sağlamış. Beyazsu Lokantası da bu yeşillik alana kurulmuş.

En İyi Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri Görüntüleri

Habip Usta’nın Yeri Lezzetli Menüsü

Beyazsu masasının masaları geleneksel tahtlar biçiminde düzenlenmiştir. Ayrıca derenin üzerinde oturup serinlemek için şark köşeleri de vardır. Hem dinlenmek hem de lezzetli yemekler yemek için çok güzel bir seçenek olan Beyazsu’da ızgara et yemekleri, balık ve çeşitli mezeler sunuluyor. Aynı zamanda Mardin‘e özgü yöresel yemekleri de bulunan mekandan ayrılırken kendinizi hem doymuş hem de dinlenmiş hissedebilirsiniz.

Midyat Beyazsu Habip Usta'nın Yeri
Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri

Özellikle ızgara alabalığı ve kuzu pirzolası ile ünlü olan Habip Usta’nın yeri hem gönlünüze hem de midenize hitap eden bir mekan. Soslu kırmızı et, balık ve tavuk yemeklerinin tadına bakıp, salata ve mezeleriyle güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Üstelik fiyatları da pek çok mekana göre oldukça uygundur.

En İyi Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri Görüntüleri

Serinleyip Çay İçmek İçin Harika Bir Seçenek

Yemeğin ardından ayaklarınızı suya sokup çay içebilir ve dinlenebilirsiniz. Beyazsu Deresi içerisinde yüzen ördekler ve balıklarla birlikte harika bir manzaranın oluşmasına katkıda bulunuyor. Özellikle sıcak günlerde serinlemek, dinlenmek ve piknik yapmak için Mardinlilerin çok geldiği bu dere kenarında çok sayıda restoran ve kafe bulunuyor.

READ  Midyat Gezilecek Yerler : Meşhur Midyat Evleri
En İyi Midyat Beyazsu Habip Usta’nın Yeri Görüntüleri

Habip Usta’nın yeri ise leziz yemekleri ve güzel sunumuyla bunlar arasında en başarılı olanlardan bir tanesi. Buraya Nusaybin’den ulaşabileceğiniz gibi Mardin merkezden de ulaşabilirsiniz. Hem özel araçlar hem de otobüslerle gelmenin çok kolay olduğu bu mekana gelir gelmez en sıcak günde bile serin ve dinlendirici bir hava ile karşılaşıyorsunuz.

 


Zaten bu yüzden sadece bölgeden değil, Diyarbakır ve daha yakın komşu illerden gelen insanların da çok tercih ettiği bir yer. Dağların arasında, sıcak ve kurak mevsimlerde bile yemyeşil ve huzur verici bir yer arayıp bir de yemek yemek isterseniz Habip Usta’nın Yeri en güzel seçeneklerden bir tanesidir.

Midyat’ta Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeşilli Gezilecek Yerler | Misafirperverliği İle Bilinen Yeşilli

Gezicini

Tellallar Çarşısı (Revaklı Çarşı)

Gezicini

Savur Gezilecek Yerler : Tarihi Yerleriyle Birlikte

Gezicini

Ömerli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nusaybin Gezilecek Yerler

Gezicini

Mor Gabriel Manastırı

Gezicini

Midyat Mağaraları

Gezicini

Midyat Gezilecek Yerler : Meşhur Midyat Evleri

Gezicini

Mazıdağı’nda Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Rasih savarona 1 Aralık 2020 at 18:23

Mardinin geleneksel lezzetlerini tatmak icin hemde bu yoreye ozgu restorantinda bambaska bir tecrube olacaktir. Yolu dusenlere siddetle tavsiye edilir. Pisman olmazsiniz. 1 kere denedim hala daha aklimda

Cevapla

Yorum Yaz